info(at)istanbulclues.com

Che’nin Gerçek Adı Nedir?

Che aslında Ernesto Guevara adıyla, Arjantin’de doğmuştur ve Küba ile belli bir yaşa kadar hiç bir ilgisi olmamıştır. Latin Amerika’yı gezmek üzere çıktığı motosiklet turlarında; Arjantin’de artık yaşamak istemediğine karar verir.

Motosikletle Latin Amerika Turu

Geçici ve gündelik işlerde çalışarak çeşitli Latin Amerika ülkelerindeki yaşam dinamiklerini gözlemler ve bir şeylerin yanlış gittiğine karar verir. Bu seyahat sırasında tanıştığı Fidel Castro ile Küba’nın devrim mücadelesine katılır.

Che İsmi Ne Demektir? Ne Anlama Gelir?

Ernesto Guevara, Küba devriminde beraber mücadele ettiği arkadaşları tarafından ahbap anlamına gelen Che olarak adlandırılmıştır. Çevresindeki insanlara El Che (Hey Ahbap) diye seslenen Ernesto’nun adı sonunda Che olarak kalmıştır.

Che Guevara İsmi Nasıl Okunur?

İlk adı Che Çe olarak telaffuz edilir.

Soyadı Guevara ise Ge-va-ra diye okunur.

Önerilen Blog Yazıları

Fidel Castro’nun hayat hikayesini sade ve akıcı bir şekilde anlatan bir yazı okumak isterseniz: Fidel Castro Kimdir Kısaca Hayatı isimli blog yazısını öneririm.

Che’nin hayatını Nam-ı Diğer Che kitabını kaynak alarak anlatan kısa ve öz bir yazı isterseniz: Che Guevara Kimdir Kısaca Hayatı adlı yazıyı öneririm.

Che Guevara Gerçek İsmi Nedir? Nasıl Okunur? was last modified: June 14th, 2017 by Serhat Engül

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fourteen − 10 =