info(at)istanbulclues.com

Barselona Şehri Turistik Gezi Haritası

İspanya’nın Barselona şehri, Türkiye’den seyahat edilen en popüler şehirlerin başında geliyor. Türkiye’den kültür turu amacıyla yurt dışına çıkan vatandaşlardan büyük bir çoğunluğu öncelikle Akdeniz ülkelerini tercih ederler. En çok ziyaret edilen ülkelerin başında İtalya, Fransa ve İspanya gelir.

İspanya’ya tatil planı yapanlar için Barselona ilk akla gelen şehirdir. Barselona gerçekten de hem kültür ve sanat anlamındaki alt yapısıyla, hem de şehrin yanı başındaki plajı ile ziyaretçilerine çok şey sunar.

Barselona’yı, İspanya’nın diğer şehirlerine tercih eden gezginler; şehrin kültürel mirasını, turistik alt yapısını ve yemeklerini göz önün alırsak, haksız da sayılmazlar. Barselona, kendisine gösterilen ilgiyi sonuna kadar hak eden bir şehirdir.

Barselona Gezilecek Yerler Haritası

Barselona kentini gezerken bir metro haritası ve gezilecek yerleri gösteren turistik seyahat haritası edinmek elbette bir zorunluluk. Şehirde ziyaret edilecek çok tarihi eser olduğu için, bu önemli noktaların işaretli olduğu bir harita hayat kurtarır.

Barselona’da yer yön bulmanızı kolaylaştıracak birçok tarihi ve anıtsal yapı bulunur. Örneğin benim otelim Katalunya Meydanı’na çok yakındı ve ben sokak ismi aramadan haritadan meydanın işaretli olduğu noktayı bularak otelime dönebiliyordum. Siz de bu tarz bir yeri kendinize rehber olarak alırsanız, kolaylıkla yön bulabilirsiniz.

Turistik Danışma Ofislerinde Verilen Haritalar

Tarihi mekânların üzerinde işaretli olduğu haritaları otellerden edinebilirsiniz. Daha kaliteli ve büyük boy bir haritayı, üstelik de ücretsiz edinmek için Tourism Information Office adındaki turistik danışma ofislerine gitmenizi tavsiye ederim. En kaliteli haritalar genelde bu noktalarda bulunuyor, kaldı ki İstanbul’da da bu böyledir. Sultanahmet turizm danışma ofisinde çok güzel haritalar vardır. Oteller ise daha çok üstünde tanıtıcı notlar olan, A4 kağıdı boyutunda basit haritalar verirler. Bu da işinizi tam olarak görmeyecektir.

Uzun lafın kısası ekteki görsel, Barselona seyahati öncesi plan yapmak için işinize yarayabilir. Gittiğinizde ise çok daha iyisini edinebilirsiniz.

Barselona Gezilecek Yerler Rehber Yazısı

Barselona kenti ile ilgili daha çok bilgi için Barselona Gezi Rehberi isimli yazıma bakabilirsiniz.

İspanya hakkında genel bilgi için ise İspanya Gezi Notları blog yazısına göz atabilirsiniz.

Barselona Yürüyüş Haritası Ve Gezi Planı 2017 ve 2018

Barselona Metro Ve Turistik Yerler Haritası was last modified: June 30th, 2017 by Serhat Engül

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 + 18 =