info(at)istanbulclues.com

Breaking Bad Dizisi Konusu Kısa Özeti

Breaking Bad dizisi, Break Bad teriminin (açıklaması aşağıda) hakkını verir bir kurgu ile yazılmış. Dizi ABD’nin, uyuşturucu çeteleri ile meşhur Meksika’ya komşu olan New Mexico Eyaletinde, Albuquerque şehrinde geçiyor.

Yerel bir lisede kendi halinde bir öğretim görevlisi olan bir kimya öğretmeni, bir gün kansere yakalandığını öğreniyor ve hayatının geri kalanını ailesine bir şeyler bırakmak için değiştiriyor. Parlak bir kimyager olan ve öğrencilik yıllarında arkadaşları ile Gray Matter adlı şirketi kuran Walter White, ortaklarından biri ile bir gönül ilişkisi yaşıyor ve bu ilişki bitince hisselerini devredip çekip gidiyor. Gidiyor gitmesine ama sonradan milyar dolarlık bir şirket haline gelen Gray Matter ve sahiplerine hep kin besliyor.

Ailesine bırakacak parayı hızlıca kazanmak isteyen White, eski öğrencisi Jesse Pinkman yardımıyla uyuşturucu dünyasına adım atıyor. Yüksek kimya bilgisi ve kabiliyeti ile yüksek saflıkta Metamfetamin üreterek bir uyuşturucu baronu haline geliyor. Dizi boyunca Walter’ın yaptığı kötü şeyleri, iyi bir amaç uğruna yaptığını kendine kanıtlama çabasına şahit oluyoruz. Ancak sonunda bir imparatorluk kurmak istediğini de telaffuz ediyor ve köprüden önce son çıkıştan çıkmayı ve bu işten zararsız ayrılma fırsatlarını hep reddediyor.

Breaking Bad Kaç Sezon Yayınlandı?

Breaking Bad dizisi 2008 yılında yayınlanmaya başladı ve 5 sezon boyunca devam etti. 2013 yılında son sezonuyla final yaptı.

Breaking Bad Toplam Kaç Bölüm?

Breaking Bad 5 sezon boyunca yayınlandı ve toplam 62 bölümden oluşuyor.

Breaking Bad Türkçesi Ne Demek?

Break Bad Latin etkisinin yoğun olduğu Güney Amerika eyaletlerinde kullanılan argo bir terim. Niyeti bozmak, kötü biri olmak ve yoldan çıkmak anlamlarına geliyor. Breaking Bad olarak kullanıldığında Kötülüğe Geçiş anlamına geliyor ki, bu da dizinin konusunu tam olarak özetliyor. Walter White karakterinin günden güne kötüleştiğine ve sonunda bir imparatorluk kurmaya çalıştığına şahit oluyoruz. Ki dizinin en sonunda yaptığı kötülüklere bir kılıf bulmaya çalışmayı da bırakıp, “Aile için değil, kendim için yaptım. Çünkü yaptığım işte çok iyiydim ve bu da hoşuma gitti.” diyor.

Breaking Bad Dizisi Hakkında Yorum

Breaking Bad gibi zor bir senaryonun işlenmesinde, birden fazla Emmy ödülü alan Bryan Cranston’ın oyunculuk kabiliyetine bir vurgu yapmak lazım. Walter White karakterine can veren Cranston, izleyiciye Walter’ın kısa sürede yaşadığı bu büyük macerayı ve onun sebep olduğu travmayı mükemmel yansıtıyor. Walter White’ın dizi boyunca yanında olan partneri Jesse Pinkman ise diziden önce adı sanı bilinmeyen bir oyuncu olan Aaron Paul tarafından canlandırılıyor. Aaron Paul performansı (ve Bryan Cranston ile uyumu ve dostluğu) ile yapımcıları öyle etkilemiş ki, ilk kurgulanan senaryoda birinci sezon sonunda ölecek olduğu halde; senaryoyu onun için yeniden düzenlemişler.

Breaking Bad dizisinin yapımcısı Vince Gilligan, başka başarılı dizilerde de emeği olan (The X Files, Better Call Saul) ve beyazperdenin dahi çocuğu olarak anılan bir senarist. Breaking Bad dizisi, 5 sezon boyunca yayınlandı ve geri sarıp defalarca izlenecek kadar güzel bir tad bıraktı.

Breaking Bad Dizisinin IMDB Puanı Kaç?

Breaking Bad dizisi IMDB uluslar arası film ve dizi sitesinde gelmiş geçmiş en başarılı dizilerden biri oldu. Hatta klasikler arasına şimdiden girdi bile diyebiliriz. 986.186 kişi tarafından oylanan dizi, 9.5 puan ortalaması ile ulaşılması zor bir rekora imza attı.

Breaking Bad Dizisinin Başrol Oyuncuları Cast

Bryan Cranston (Walter White) / Aaron Paul (Jesse Pinkman)

Anna Gun (Skyler White) / RJ Mitte (Walter Jr.)

Dean Norris (Hank Shrader) / Betsy Brandt (Marie Shrader)

Bob Odenkirk – (Saul Goodman) / Steve Gomez (Steven Michael Quezada)

İlginizi Çekebilecek Diğer Bir Dizi Yorumu

Stranger Things Dizisi Konusu Ve Yorumları

Yabancı Dizi Öneri Ve Tavsiyeleri

Gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler listesini yabancı dizi önerileri 2017 linkinde bulabilirsiniz. İyi seyirler.

Breaking Bad Dizisinin Konusu Ve Hakkında Yorumlar was last modified: June 12th, 2017 by Serhat Engül

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × three =