info(at)istanbulclues.com

Kore Dizi Önerileri 2018: Yeni Yılda İzlenecek En İyi Kore Dizileri

Kore Dizileri ile ilgili öneri yazılarına 2017 yazında başlamıştık. Eğer 2016-2017 sezonunda kaçırdığınız güzel Kore dizileri olabileceğinden şüphe ediyorsanız, size Kore Dizileri 2017 (linki en altta) isimli yazıyı da okumanızı tavsiye ederim.

Bu yeni yazıda ise 2017 sonbaharından itibaren gösterime girecek olan, yeni sezon dizilerini ele alıyor olacağız. 2018 yılı boyunca gösterilecek en güzel Kore dizilerini, Imdb ve AsianWiki puanları ve konu özetleri ile birlikte bu başlıktaki listeden takip edebilirsiniz.

Başlıktaki diziler birkaç haftada bir yeni diziler gösterime girdikçe güncellenecektir. Bu yüzden belli aralıklarla bu başlığı gözden geçirmenizi tavsiye ederim. 2017 sezonunda olduğu gibi konu özetlerini özenle çıkarıp, zevkinize uygun Kore dizilerini bulmanızı sağlamaya çalışacağım. İyi seyirler dilerim.

2018 Yılında Başlayacak Yeni Sezon (2017-2018) Kore Dizileri Listesi

Kore Dizilerini takip ederken fark ettiğim en önemli şey, dizilerin Imdb sinema sitesinde çok az kullanıcı tarafından oylanmış olmasıydı. Bu yüzden takipçi sayıları ile birlikte, hem Imdb hem de binlerce insanın oy verdiği AsianWiki puanlarını not almaya başladım. Böylece referans alabileceğimiz izleyici beğenisini daha iyi gözlemlemiş oluyoruz.


Başlamadan Gelen Not: Dizilerin birçoğu henüz yayına girmediği için konu özetlerinde bazı hatalar veya eksiklikler olabilir. Önceden size tanıtmak için elimden geldiği kadar araştırdım ancak izleyip teyit etme şansı henüz yok. Zaman ilerledikçe hatalar düzeltilip, Imdb ve AsianWiki puanları eklenecektir.


  • The King Loves / The King In Love

Wangeun Saranghanda – 2017

IMDB Puanı: 8.1 Puan – AsianWiki Puanı: 8.5 (2500 kişi)

Başrol Oyuncuları: Siwan, Yoona, Hong Jong-Hyun

The King Loves Tarihte Geçen Bir Aşk Öyküsü
The King Loves

The King Loves / The King In Love Dizi Konusu

Wang Won, Goryeo diyarının yakışıklı veliaht prensidir. Gelecekte kral olmak ve fetihler yapmak için yanıp tutuşmaktadır. En yakın arkadaşı Wang Rin de soylu bir aileden gelmekte ve onun muhafızlığını yapmaktadır. Eun San isimli güzel bir kız, bu iki adamın bir anda karşısına çıkar. Eun San, aynı zamanda ülkenin en zengin adamının kızıdır. Üçü çok iyi arkadaş olurlar ve güzel vakit geçirirler. Ancak hem Prens Wang Won hem de arkadaşı Wang Rin aynı kıza aşık olunca olaylar karışacaktır.

  • Strongest Deliveryman

Choigang Baedalkkun – 2017

IMDB Puanı: 7.0 Puan – AsianWiki Puanı: 9.5 (619 kişi)

Başrol Oyuncuları: Ko Gyung-Pyo, Chae Soo-Bin, Kim Sun-Ho Go, Won-Hee

Strongest Deliveryman Bu Sezonun En Güzel Kore Romantik-Komedi Dizilerinden
Strongest Deliveryman

Strongest Deliveryman Dizi Konusu

2017 sonbaharında (Ekim) gösterime girecek olan dizi, motor kuryeliğinden başlayıp; yavaş ama emin adımlarla kariyer basamaklarını tırmanan Choi Gang-Soo‘nun hikayesini anlatıyor. En alt basamaktan çalışmaya başlayan genç, azimli çalışmasının sonunda bir şirketin CEO’luğuna kadar yükseliyor.

  • Unknown Woman / Nameless Woman

Yireum Eotneun Yeoja – 2017

IMDB Puanı:  0.0 AsianWiki Puanı: 8.8 (454 kişi)

Başrol Oyuncuları: Oh Ji-Eun, Bae Jong-Ok, Park Yoon-Jae, Seo Ji-Suk

Unknown Woman Duygu Yüklü Bir Kore Yapımı Dram Dizisi
Unknown Woman / Nameless Woman

Unknown Woman / Nameless Woman Dizi Konusu

Hong Ji-Won bir yetimhanede büyümüştür. Düşük profilli geçmişinden uzaklaşmak için çok çalışmış ve üst düzey bir üniversiteyi kazanıp, mükemmel eğitim almıştır. Bir dönem büyük bir firmada sekreterlik de yaparken, şirketin patronu ondaki cevheri keşfeder ve onunla evlenir. Bu mutlu evlilikten bir erkek çocuğu olur. Ancak Hong Ji-Won’un mutluluğu kısa sürer, çünkü oğlunun büyük bir hastalığı vardır. Oğlunu hayatta tutmak için elinden gelen her şeyi yapacağına dair kendine söz verir.

Son Yeo-Ri, zengin ebeveynler tarafından evlatlık olarak büyütülmüştür. Ancak sevgilisinden çocuğu olunca ailesi onunla ilişkiyi keser. Bir süre sonra erkek arkadaşı tarafından da terk edilmiştir ve berbat bir dönemden geçmektedir. Çocuğunu korumak için suç işler ve hapse girer. İki kadının yolları bir yerde kesişecektir.

  • The Package

Deo Paekiji – 2017

IMDB Puanı:  0.0 AsianWiki Puanı: 0.0 (Dizi Yayına Girince Güncellenecek)

Başrol Oyuncuları: Lee Yeon-Hee, Jung Yong-Hwa, Choi Woo-Sik

The Package Özgün Bir Senaryoya Sahip Güney Kore Romantik-Komedi Dizisi
The Package

The Package Dizi Konusu

Yoon So-So (Lee Yeon-Hee) Fransa’da bir tur rehberi olarak çalışmaktadır. Fransa’yı ziyarete gelmiş bir tur grubuna rehberlik yaparken, gruptaki herkesin kendine has bir hayat öyküsü olduğunu fark eder. San Ma-Roo, tura kız arkadaşı tarafından terk edildikten sonra katılmıştır. Kim Gyung-Jae isimli kadının 10 yıldır yolunda giden bir ilişkisi vardır. Turun katılımcılarından garip bir adam, her adımında rehber Yoon So-So’yu takip ediyor gibidir.

Jung Yeon-Sung isimli misafir ise tura partneri ile katılmıştır ancak ne çeşit bir ilişki içinde oldukları sonradan ortaya çıkacaktır. Han So-Ran bir program yazılımcısıdır ve bekarlık ile evlenmek arasında bir gel-git yaşamaktadır. Oh Gab-Soo isimli turist fazlasıyla inatçı bir kişiliğe sahiptir. Han Book-Ja isimli kadın ise hayatını kocasına göz kulak olmakla harcamış ve kendini tüketmiştir. Na Hyun ise diğer misafirlerin yaşını ve karakter yapısını çözemediği gizemli biridir.

  • Are You Human Too?

Neodo Inganini – 2017

IMDB Puanı:  0.0 AsianWiki Puanı: 0.0 (Dizi Yayına Girince Güncellenecek)

Başrol Oyuncuları: Seo Kang-Joon, Kong Seung-Yeon, Kim Sung-Ryoung

Are You Human Too? Fantastik Bir Senaryoya Sahip Kore Dizisi
Are You Human Too?

Are You Human Too? Dizi Konusu

Nam Shin büyük bir şirketi işleten zengin bir ailenin oğludur. Her şey yolunda giderken beklenmedik bir kaza ile komaya girer. Annesi Oh Ro-Ra ise yapay zeka ve insan beyni üzerine bir uzmandır. Oğlu Nam Shin’in durumu ciddi olduğu için, onun eksikliğini hissetmemek için oğlunu klonlar ve aynı onun gibi davranan bir robot yaratır. Nam Shin’in birebir kopyası olan robot aynı onun gibi davranmaktadır ve yanından ayrılmayan So-Bong adında da bir koruması vardır.

  • The Idolmaster KR

Aidolmaseuteo.KR – Kkumeul Deurim – 2017

IMDB Puanı:  0.0 AsianWiki Puanı: 0.0 (Dizi Yayına Girince Güncellenecek)

Başrol Oyuncuları: Lee Soo Ji, Heo Young Joo, Kim So Ri, Lee Ye Eun

Idolmaster Oldukça Renkli Ve Eğlenceli Bir Kore Gençlik Dizisi
The Idolmaster KR

The Idolmaster KR Dizi Konusu

The Idolmaster KR, ağırlıkla Koreli modellerden oluşan bir Kore oyunculuk, modellik ve cast şirketidir. Şirketin yıldızları ağırlıkla Koreli kızlardan oluşmakla birlikte, Japon ve Taylandlı modeller de vardır. Dizi, bu güzel kadınların, eğlence sektöründe şöhret ve kariyer uğruna verdikleri çabayı ve döktükleri ter ve gözyaşını konu alır. Aynı zamanda kadınların hayalleri ve umutları ve aralarındaki çekişme de diziye renk katar.

  • Go Back Couple

Gobaekbooboo – 2017

IMDB Puanı: 0.0 Puan – AsianWiki Puanı: 0.0

Başrol Oyuncuları: Son Ho-Jun, Jang Na-Ra

Go Back Couple Romantik-Komedi Tarzında Bir Kore Dizisi
Go Back Couple (Temsili)

Go Back Couple Dizi Konusu

Choi Ban-Do ve Ma Jin-Joo isimli çift evlidir ve ikisi de 38 yaşındadır. Choi Ban-Do evin geçimini sağlamanın yükünü çekerken, Ma Jin-Joo ise kendi halinde bir ev kadınıdır. Evlenirken birbirlerini çok sevmelerine rağmen, artık birbirinden nefret eder hale gelmişlerdir. Ayrıca genç yaşta evlenip hayallerini gerçekleştiremedikleri için pişmandırlar. Bir gün çift tesadüf eseri zamanda yolculuk yapar ve 20 yaşında, üniversitede tanıştıkları günlere dönerler.

  • Andante

Andante – 2017

IMDB Puanı: 0.0 – AsianWiki Puanı: 0.0

Başrol Oyuncuları: Kai, Lee Ye-Hyun, Back Cheol-Min, Song Ji-Hyun

Andante Duygusal Ve Romantik Temalı Bir Kore Dizisi
Andante

Andante Dizi Konusu

Lise öğrencisi Shi-Kyung ailesinin aldığı ani bir kararla kırsal bir yere taşınır ve gizemli bir okulda okumaya başlar. Daha önce yaşamadığı tarzdan duygular ve tecrübeler ile hayatın ve sevginin ne olduğunu kavrayacaktır.

  • Girls’ Generation 1979

Lanjeri Sonyeoshidae – 2017

IMDB Puanı: 0.0 – AsianWiki Puanı: 0.0

Başrol Oyuncuları: Bona, Chae Seo-Jin, Min Do-Hee, Seo Young-Joo

Girls’ Generation 1979 Okulda Geçen Bir Gençlik Dizisi
Girls’ Generation 1979

Girls’ Generation 1979 Dizi Konusu

Bu dizinin öyküsü, Güney Kore’nin Daegu isimli şehrinde geçmektedir. Lee Jung-Hee lise 2. Sınıf öğrencisidir. Zeki bir kızdır ve etkileyici bir karaktere sahiptir. Oyuncak fabrikası işleten bir ailenin iki kızından biridir. Dizi bu sevimli kızın arkadaş grubu ile yaşadıklarını ve yaşlandıkça hayata dair öğrendiği şeyleri işlemektedir.

  • 20th Century Boy and Girl

IMDB Puanı: 0.0 – AsianWiki Puanı: 0.0

Başrol Oyuncuları: Han Ye-Seul, Kim Ji-Suk, Lee Sang-Woo

20th Century Boy and Girl Amerikan Dizilerini Andıran Bir Romantik Komedi
20th Century Boy and Girl

20th Century Boy and Girl Dizi Konusu

Önceki ismi “No Sex and The City” olan dizi, daha sonra Amerikan yapımı Sex and The City dizisinin birebir taklidi olarak algılanacağı için, ismini 20. Yüzyıl kadını ve erkeği olarak değiştirdi.

Modern zaman ilişkilerini ve diyaloglarını konu alan bir romantik-komedi dizisi olan “20th Century Boy and Girl” 35 yaşındaki üç yalnız kadının hayatını ve arkadaşlık ilişkilerini konu alıyor.


2016 ve 2017 sezonunun en güzel dizileri için Kore Dizileri 2017 isimli yazıya da bakabilirsiniz.


Önerilen Diğer Blog Yazıları

En İyi Netflix Dizileri

Yabancı Dizi Önerileri

Imdb Yabancı Filmler Listesi

En İyi Savaş Filmleri


Serhat Engül

© Yeni Başlayacak Kore Dizileri Listesi 2018

En Yeni Ve Güzel Kore Dizileri 2018 was last modified: September 10th, 2017 by Serhat Engül

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × 3 =