Kore Dizileri Öneri Listesi

Kore Dizileri Öneriler ve Tavsiyeler

Kore Dizileri ile ilgili öneri yazılarına 2017 yazında başlamıştık. Eğer 2016-2017 sezonunda kaçırdığınız güzel Kore dizileri olabileceğinden şüphe ediyorsanız, size Kore Dizileri isimli yazıyı da okumanızı tavsiye ederim.

Bu yeni yazıda ise 2017 sonbaharından itibaren gösterime girecek olan, yeni sezon dizilerini ele alıyor olacağız. 2018 yılı boyunca gösterilecek en güzel Kore dizilerini konu özetleri ile birlikte bu başlıktaki listeden takip edebilirsiniz.

Başlıktaki diziler birkaç haftada bir yeni diziler gösterime girdikçe güncellenecektir. Bu yüzden belli aralıklarla bu başlığı gözden geçirmenizi tavsiye ederim. 2017 sezonunda olduğu gibi konu özetlerini özenle çıkarıp, zevkinize uygun Kore dizilerini bulmanızı sağlamaya çalışacağım. İyi seyirler dilerim.

2018 Yılının En İyi Kore Dizileri

Kore Dizilerini takip ederken fark ettiğim en önemli şey, dizilerin Imdb sitesinde çok az kullanıcı tarafından oylanmış olmasıydı. Bu yüzden binlerce insanın oy verdiği AsianWiki puanlarını da not almaya başladım. Böylece referans alabileceğimiz beğeni sayısını daha iyi gözlemlemiş oluyoruz.

 • The King Loves / The King In Love

Wangeun Saranghanda – 2017

IMDB Puanı: 7.4 Puan (63 kişi) – AsianWiki Puanı: 8.6 (3100 kişi)

Başrol Oyuncuları: Siwan, Yoona, Hong Jong-Hyun

The King Loves

The King Loves / The King In Love Dizi Konusu

Wang Won, Goryeo diyarının yakışıklı veliaht prensidir. Gelecekte kral olmak ve fetihler yapmak için yanıp tutuşmaktadır. En yakın arkadaşı Wang Rin de soylu bir aileden gelmekte ve onun muhafızlığını yapmaktadır. Eun San isimli güzel bir kız, bu iki adamın bir anda karşısına çıkar.

Eun San, aynı zamanda ülkenin en zengin adamının kızıdır. Üçü çok iyi arkadaş olurlar ve güzel vakit geçirirler. Ancak hem Prens Wang Won hem de arkadaşı Wang Rin aynı kıza aşık olunca olaylar karışacaktır.

 •  Jugglers

Jeogeulreosu – 2017

IMDB Puanı:  8.0 (22 kişi) AsianWiki Puanı: 8.9 (929 kişi)

Başrol Oyuncuları: Baek Jin-Hee, Daniel Choi, Kang Hye-Jung, Lee Won-Geun

Jugglers

Jugglers Dizi Konusu

Yoon-Yi, işini severek yapan bir sekreterdir ve 5 yıldır aynı yerde çalışmaktadır. Ancak bir gün patronunun karısı, sekreter kızın kocasını ayarttığı yanılgısına kapılır ve bu haber tüm şirkete yayılır. Patron aslında gerçekten de karısını başka biriyle aldatmaktadır, ancak bu yasak ilişkiyi gizlemek için Yoon-Yi’yi yem olarak kullanır.

Yoon-Yi, iş yerinden sürülür ve yeni bir departmana atanmak üzere çaresizce beklemeye başlar. Bu sırada Chi-Won isimli bir yönetici, büyük bir medya şirketine müdür olarak atanır. Geçmişinde yaşadığı bir yangın nedeniyle travma geçirmiştir ve insanlara kolay iletişim kuramamaktadır. Bu sebeple ilk zamanlar sekreter talep etmez. Yine de şirket Yoon-Yi‘yi onun yanında görevlendirir.

Chi-Won yardımcıya ihtiyacı olmadığını söyler ve başlarda mesafeli davranır. Ancak Yoon-Yi işsizlikten bıkmıştır ve devam etmek için diretir. İşleri yürütmek için fazla mesai yapar ve emek verir. Chi-Won zamanla bu sevimli sekreterin özverisinden etkilenir.

Chi-Won’u müdür tayin eden şirketin CEO‘su onu sekreteriyle birlikte bir akşam yemeğine davet eder. Yoon-Yi bu akşam yemeğinde körkütük sarhoş olur ve adeta evin yolunu bulamaz. Bunu fark eden Chi-Won ona sahip çıkar ve evine bırakır.

Ancak Chi-Won gençliğinde yangından kurtulduğu evin, Yoon-Yi’nin yaşadığı evle aynı olduğunu fark eder. Üstesinden bir türlü gelemediği bu acı olayı yenmek için, kadının evinin üst katını kiralar ve orada yaşamaya başlar.

 • The Package

Deo Paekiji – 2017

IMDB Puanı:  7.5 (63 kişi) AsianWiki Puanı: 9.0 (885 kişi)

Başrol Oyuncuları: Lee Yeon-Hee, Jung Yong-Hwa, Choi Woo-Sik

The Package – Renkli ve güzel bir konuya sahip.

The Package Dizi Konusu

Yoon So-So (Lee Yeon-Hee) Fransa’da bir tur rehberi olarak çalışmaktadır. Fransa’yı ziyarete gelmiş bir tur grubuna rehberlik yaparken, gruptaki herkesin kendine has bir hayat öyküsü olduğunu fark eder. San Ma-Roo, tura kız arkadaşı tarafından terk edildikten sonra katılmıştır. Kim Gyung-Jae isimli kadının 10 yıldır yolunda giden bir ilişkisi vardır. Turun katılımcılarından garip bir adam, her adımında rehber Yoon So-So’yu takip ediyor gibidir.

Jung Yeon-Sung isimli misafir ise tura partneri ile katılmıştır ancak ne çeşit bir ilişki içinde oldukları sonradan ortaya çıkacaktır. Han So-Ran bir program yazılımcısıdır ve bekarlık ile evlenmek arasında bir gel-git yaşamaktadır. Oh Gab-Soo isimli turist fazlasıyla inatçı bir kişiliğe sahiptir. Han Book-Ja isimli kadın ise hayatını kocasına göz kulak olmakla harcamış ve kendini tüketmiştir. Na Hyun ise diğer misafirlerin yaşını ve karakter yapısını çözemediği gizemli biridir.

 • Meloholic

Melroholrik – 2017

IMDB Puanı:  7.3 (56 kişi) AsianWiki Puanı: 8.8 (738 kişi)

Başrol Oyuncuları: U-Know Yunho, Kyung Soo-Jin

en iyi kore dizileri 2018 tavsiye ve öneriler
Meloholic Romantik-Komedi KDrama

Meloholic Kdrama Dizi Konusu

Yoo Eun-Ho adındaki genç adam, insanların elini tuttuğunda onların ne düşündüğünü anlama yeteneğine sahiptir. Bu sıradışı özelliğinden dolayı herkes ile yakınlık kuramamaktadır. Hem kendi doğaüstü özelliğinden kimseye bahsetmek istemez, hem de başkalarının yalanlarını ve kötü niyetini anında sezdiği için onlardan soğur.

Bir gün Han Ye-Ri adında genç ve güzel bir kadınla tanışır. Kadından etkilenir ve dürüst biri olduğuna kanaat getirir. Başlarda her şey iyi gider ancak zamanla Han Ye-Ri‘nin çift kişiliği olduğunu fark edecektir.

Not: Meloholic için öncelikle şunu not etmek gerekiyor. Kyung Soo-Jin güzelliği ile baş döndürüyor ve partneri U-Know Yunho ile müthiş bir ikili olmuş gibi gözüküyorlar. Bu sebeple sezonun en parlak Kore dizilerinden biri olacak bu yapımın mutlaka izlenmesi tavsiye edilir.

 • Lovers in Bloom

Moogoonghwa Kkotyi Pieotseubmida – 2017

IMDB Puanı:  8.6 (15 kişi) AsianWiki Puanı: 9.0 (1050 kişi)

Başrol Oyuncuları: Lim Soo-Hyang, Do Ji-Han

Kore Dizileri Listesi
Lovers in Bloom Kore Dizisi

Lovers in Bloom Dizi Konusu

Lovers in Bloom dizisi, Güney Kore‘de küçük bir polis karakolunda geçiyor. Moo Goong-Hwa eski bir kadın boksördür, kocasının ölümünden sonra kızını tek başına yetiştirmiştir. Şimdi ise bir polis memuru olmuştur.

Cha Tae-Jin ise Polis Akademisi mezunu, özel harekatta görevli bir polis komiseridir. İşi konusunda oldukça titizdir ve adaletli biri olarak bilinir. Bu iki insanın yolu meslekleri sebebiyle kesişecektir.

 • Money Flower

Donkkot – 2017

IMDB Puanı: 8.1 (20 kişi) AsianWiki Puanı: 8.9 (818 kişi)

Başrol Oyuncuları: Jang Hyuk, Park Se-Young

Money Flower – Korean Drama

Money Flower Dizi Konusu

Money Flower (Para Çiçeği) dizisi aç gözlülüğün esir aldığı insanların öyküsünü anlatıyor. Kang Pil-Joo bir yetimhanede büyümüştür ancak artık büyük bir şirketin yöneticiliğini yapmaktadır. Zekası ve kabiliyeti sayesinde, herkese örnek olacak bir iş performansı göstermektedir.

Ancak Kang Pil-Joo‘nun liderliğini yaptığı ekipte, onun bu başarısını kıskanan birçok insan vardır. Na Mo-Hyun adlı kadın ise çevreci bir aktivist ve ortaokul öğretmenidir. Arkadaşları tarafından sevilen bir karakterdir ve çok güleryüzlüdür. Na Mo-Hyun kaderin onun karşısına çıkaracağı büyük aşkı beklemekte ve düşlemektedir.

 • Are You Human Too?

Neodo Inganini – 2017

IMDB Puanı:  0.0 AsianWiki Puanı: 0.0 (Dizi Yayına Girince Güncellenecek)

Başrol Oyuncuları: Seo Kang-Joon, Kong Seung-Yeon, Kim Sung-Ryoung

Are You Human Too?

Are You Human Too? Dizi Konusu

Nam Shin büyük bir şirketi işleten zengin bir ailenin oğludur. Her şey yolunda giderken beklenmedik bir kaza ile komaya girer. Annesi Oh Ro-Ra ise yapay zeka ve insan beyni üzerine bir uzmandır. Oğlu Nam Shin’in durumu ciddi olduğu için, onun eksikliğini hissetmemek için oğlunu klonlar ve aynı onun gibi davranan bir robot yaratır. Nam Shin’in birebir kopyası olan robot aynı onun gibi davranmaktadır ve yanından ayrılmayan So-Bong adında da bir koruması vardır.

 • Strongest Deliveryman

Choigang Baedalkkun – 2017

IMDB Puanı: 7.7 Puan (44 kişi) – AsianWiki Puanı: 9.0 (1262 kişi)

Başrol Oyuncuları: Ko Gyung-Pyo, Chae Soo-Bin, Kim Sun-Ho Go, Won-Hee

Strongest Deliveryman

Strongest Deliveryman Dizi Konusu

2017 Ekim ayında gösterime giren olan dizi, motor kuryeliğinden başlayıp; yavaş ama emin adımlarla kariyer basamaklarını tırmanan Choi Gang-Soo‘nun hikayesini anlatıyor. En alt basamaktan çalışmaya başlayan genç, azimli çalışmasının sonunda bir şirketin CEO‘luğuna kadar yükseliyor.

 • Go Back Couple

Gobaekbooboo – 2017

IMDB Puanı: 8.3 Puan (88 kişi) – AsianWiki Puanı: 0.0 (Güncellenecek)

Başrol Oyuncuları: Son Ho-Jun, Jang Na-Ra

Go Back Couple Romantik-Komedi Kore Dizisi

Go Back Couple Dizi Konusu

Choi Ban-Do ve Ma Jin-Joo isimli çift evlidir ve ikisi de 38 yaşındadır. Choi Ban-Do evin geçimini sağlamanın yükünü çekerken, Ma Jin-Joo ise kendi halinde bir ev kadınıdır. Evlenirken birbirlerini çok sevmelerine rağmen, artık birbirinden nefret eder hale gelmişlerdir. Ayrıca genç yaşta evlenip hayallerini gerçekleştiremedikleri için pişmandırlar. Bir gün çift tesadüf eseri zamanda yolculuk yapar ve 20 yaşında, üniversitede tanıştıkları günlere dönerler.

 • Unknown Woman / Nameless Woman

Yireum Eotneun Yeoja – 2017

IMDB Puanı:  0.0 AsianWiki Puanı: 8.7 (570 kişi)

Başrol Oyuncuları: Oh Ji-Eun, Bae Jong-Ok, Park Yoon-Jae, Seo Ji-Suk

Unknown Woman / Nameless Woman

Unknown Woman / Nameless Woman Dizi Konusu

Hong Ji-Won bir yetimhanede büyümüştür. Düşük profilli geçmişinden uzaklaşmak için çok çalışmış ve üst düzey bir üniversiteyi kazanıp, mükemmel eğitim almıştır. Bir dönem büyük bir firmada sekreterlik de yaparken, şirketin patronu ondaki cevheri keşfeder ve onunla evlenir. Bu mutlu evlilikten bir erkek çocuğu olur. Ancak Hong Ji-Won’un mutluluğu kısa sürer, çünkü oğlunun büyük bir hastalığı vardır. Oğlunu hayatta tutmak için elinden gelen her şeyi yapacağına dair kendine söz verir.

Son Yeo-Ri, zengin ebeveynler tarafından evlatlık olarak büyütülmüştür. Ancak sevgilisinden çocuğu olunca ailesi onunla ilişkiyi keser. Bir süre sonra erkek arkadaşı tarafından da terk edilmiştir ve berbat bir dönemden geçmektedir. Çocuğunu korumak için suç işler ve hapse girer. İki kadının yolları bir yerde kesişecektir.

 • Andante

Andante – 2017

IMDB Puanı: 8.4 Puan (56 kişi) – AsianWiki Puanı: 7.5 Puan (1779 kişi)

Başrol Oyuncuları: Kai, Lee Ye-Hyun, Back Cheol-Min, Song Ji-Hyun

Andante – 2018’de İzlenmesi Gereken Kore Dizisi

Andante Dizi Konusu

Lise öğrencisi Shi-Kyung ailesinin aldığı ani bir kararla kırsal bir yere taşınır ve gizemli bir okulda okumaya başlar. Daha önce yaşamadığı tarzdan duygular ve tecrübeler ile hayatın ve sevginin ne olduğunu kavrayacaktır.

 • Girls’ Generation 1979

Lanjeri Sonyeoshidae – 2017

IMDB Puanı: 7.1 Puan (27 kişi) – AsianWiki Puanı: 8.9 Puan (612 kişi)

Başrol Oyuncuları: Bona, Chae Seo-Jin, Min Do-Hee, Seo Young-Joo

Kore Dizileri
Girls’ Generation 1979

Girls’ Generation 1979 Dizi Konusu

Bu dizinin öyküsü, Güney Kore’nin Daegu isimli şehrinde geçmektedir. Lee Jung-Hee lise 2. Sınıf öğrencisidir. Zeki bir kızdır ve etkileyici bir karaktere sahiptir. Oyuncak fabrikası işleten bir ailenin iki kızından biridir. Dizi bu sevimli kızın arkadaş grubu ile yaşadıklarını ve yaşlandıkça hayata dair öğrendiği şeyleri işlemektedir.

 • 20th Century Boy and Girl

IMDB Puanı: 6.9 Puan (31 kişi) – AsianWiki Puanı: 8.7 Puan (741 kişi)

Başrol Oyuncuları: Han Ye-Seul, Kim Ji-Suk, Lee Sang-Woo

20th Century Boy and Girl

20th Century Boy and Girl Dizi Konusu

Önceki ismi “No Sex and The City” olan dizi, daha sonra Amerikan yapımı Sex and The City dizisinin birebir taklidi olarak algılanacağı için, ismini 20. Yüzyıl kadını ve erkeği olarak değiştirdi.

Modern zaman ilişkilerini ve diyaloglarını konu alan bir romantik-komedi dizisi olan “20th Century Boy and Girl” 35 yaşındaki üç yalnız kadının hayatını ve arkadaşlık ilişkilerini konu alıyor.

 • The Idolmaster KR

Aidolmaseuteo.KR – Kkumeul Deurim – 2017

IMDB Puanı:  7.3 Puan (10 kişi) AsianWiki Puanı: 0.0 (Güncellenecek)

Başrol Oyuncuları: Lee Soo Ji, Heo Young Joo, Kim So Ri, Lee Ye Eun

Idolmaster Kore Dizisi

The Idolmaster KR Dizi Konusu

The Idolmaster KR, ağırlıkla Koreli modellerden oluşan bir Kore oyunculuk, modellik ve cast şirketidir. Şirketin yıldızları ağırlıkla Koreli kızlardan oluşmakla birlikte, Japon ve Taylandlı modeller de vardır. Dizi, bu güzel kadınların, eğlence sektöründe şöhret ve kariyer uğruna verdikleri çabayı ve döktükleri ter ve gözyaşını konu alır. Aynı zamanda kadınların hayalleri ve umutları ve aralarındaki çekişme de diziye renk katar.


Kore Dizileri Blog Yazısı By Serhat Engül

Kore Dizileri 2018

2 thoughts on “En İyi Kore Dizileri, Tavsiye Ve Öneriler 2018”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *