serhateng(at)gmail.com
+90 532 256 93 12

İzlenecek En Yeni Netflix Dizileri 2018

En Yeni Netflix Dizileri 2018

Netflix‘te yayınlanan dizilerin büyük bir kısmına En İyi Netflix Dizileri isimli yazımızda yer vermiştik. Ancak başta Netflix olmak üzere dizi kanalı harika yapımlar ortaya koymaya devam ediyor.

2017-2018 sezonunda birçok yeni dizi yayına girdi. Bu sebeple merak edilen 2018 yeni sezon Netflix Dizileri için ayrı bir başlık açmaya karar verdim.

Dizilerin konu özetlerini, yayın tarihlerini, imdb puanlarını ve naçizane dizi yorumlarımı aşağıdaki Netflix dizi listesinde bulabilirsiniz. İyi seyirler dilerim.

2018’de Netflix’te İzlenmesi Gereken Diziler

 • Glow (2017)

Imdb Puanı: 8.0

Netflix Glow Dizi Konusu Ve Yorum

Netflix’in yeni dizileri arasında, internette en çok aratılan dizilerin başında GLOW geliyor. Çarpıcı bir fikirden ve ilgi çekici bir senaryodan beslenen Glow, bu sene ekranlarda fırtına gibi esecek.

Amerikan Güreşi sporunu izlerken yüreğimiz ağzımıza gelir. Oldukça sert ve insanlık dışı bir görüntü veren spor, elbette bir erkek dövüşü olarak hafızamızda yer etmiştir. Hulk Hogan gibi azman boyutlarında güreşçileri izlemeye alışkın olanlar bu dizide şaşırmaya hazır olsun. Çünkü bu dizide birbirinden güzel kadın güreşçiler konu ediliyor.

Kadınların ringteki ve ring dışındaki rekabeti, özel hayatları ve yoğun aksiyon, diziye sürükleyicilik katıyor.

Netflix’in Bol Aksiyonlu Dizisi Glow

Netflix Glow Dizisi
 • Marvel’s The Defenders (2017)

Imdb Puanı: 7.7

Marvel’s The Defenders Dizi Konusu Ve Yorum

The Defenders, Marvel kahvamanlarını bir araya getiren bir dizi. Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist gibi oldukça popüler Marvel süper-kahramanları, New York şehrini kurtarmak için bir araya geliyorlar.

Marvel‘in kahramanlarını bir görev için bir arada izlerken, nasıl da her birinin kendi sınırlarını zorladığını görüyoruz. Her birinin kendine göre bir başarı hedefi ve egosu varken, bu görevi başarmak için takım oyununa katılmak zorunda kalıyor ve birlikte çok daha kuvvetli olduklarını fark ediyorlar.

Netflix’in Fantastik Dizisi The Defenders Oyuncuları

The Defenders
 • Suburra: Blood On Rome

Imdb Puanı: 8.1

Suburra: Blood On Rome Dizi Konusu Ve Yorum

Suburra, İtalyan yazarlar Giancarlo De Cataldo ve Carlo Bonini tarafından yazılan bir romanın diziye uyarlamasıdır. İtalya‘da ekranlara gelen bu dizi, o kadar ilgi görüyor ki; Netflix dizinin telif haklarını alıyor. Suburra, uluslararası bir platformda ilgi gören ve dünya çapında izleyiciye ulaşan ilk İtalyan dizisi olarak kayıtlara geçiyor.

Dizi 2008 yılında geçiyor ve İtalya’nın başkenti Roma‘daki karmaşık suç ilişkilerini anlatıyor. Roma’da deniz kıyısındaki kıymetli bir arazi için patlak veren kavganın içine suç örgütleri, rüşvetçi politikacılar ve hatta Vatikan karışıyor.

Suburra: Blood On Rome Aksiyon Dolu Suç-Polisiye Dizisi

Suburra: Blood On Rome
 • Alias Grace (2017)

Imdb Puanı: 8.2

Alias Grace Dizi Konusu Ve Yorum

Alias Grace 1843 yılında geçen bir dönem dizisi olarak Grace Marks isimli kadının gerçek hayat hikayesinden yola çıkıyor. İrlandalı bir göçmen olan Grace Marks, yaşamını sürdürmek için bir evde hizmetçilik yapmaktadır.

Ancak evinde çalıştığı Thomas Kinnear isimli adam bir cinayete kurban gider. Garip bir şekilde tüm deliller kadının cinayet sırasında evde olduğunu göstermekte, ancak Grace olayla ilgili hiçbir şey hatırlamadığını iddia etmektedir. Bu sebeple hapse atılır ve içeride on yıl geçirir. Olayı ilginç bulan ve çözmek isteyen Simon Jordan adında bir doktor, Grace’in geçmişi hatırlamasına yardımcı olacak ve karanlık noktaları aydınlatacaktır.

Alias Grace Netflix’in Yüksek Imdb Puanlı Dram Dizisi

Alias Grace
 • Star Trek: Discovery (2017)

Imdb Puanı: 7.3

Star Trek: Discovery Dizi Konusu Ve Yorum

Star Trek: Discovery isimli dizi; Kirk, Spock ve The Enterprise‘ın bir araya gelmesinden on yıl kadar öncesini konu alıyor. Bildiğimiz Star Trek dizisinin geçmişini konu alan dizide, USS Discovery uzay gemisi yeni dünyalar ve yaşam formları keşfeder. Gemi mürettebatının Star Trek izleyicileri için de yeni olan bu yaratıklara alışması kolay olmayacaktır.

Mutlaka İzlenmesi Gereken Netflix Bilim-Kurgu Dizisi Star-Trek Discovery

Star Trek: Discovery
 • Gypsy (2017)

Imdb Puanı: 7.0

Gypsy Dizi Konusu Ve Yorum

Gypsy, hastalarının problemleri ve hayatları ile fazla haşır neşir olan ve bu yüzden kendi yaşamında sorunlar yaşamaya başlayan bir kadın psikoloğun öyküsünü anlatıyor.

Bu dizinin bana göre en özel kısmı ise Naomi Watts‘ın başrolde oynuyor olması… Alejandro González Iñárritu‘nun 21 Gram filminde Sean Penn ile birlikte kamera karşısına geçen Naomi Watts büyük hayranlık uyandırmıştı. Bu dizide de hem oyunculuğu, hem de güzelliği göze çarpıyor.

Gypsy Gerilim Unsurları İçeren Sürükleyici Bir Dram Dizisi

Gypsy
 • GreenLeaf (2017)

Imdb Puanı: 7.3

GreenLeaf Dizi Konusu Ve Yorum

GreenLeaf dizisi, zengin ve nüfuz sahibi bir ailenin görkemli fakat acımasız yaşam tarzını konu alıyor. ABD‘nin Memphis kentinde, üyeleri çoğunlukla AfroAmerikan olan bir kiliseyi yöneten aile; cemaatin büyümesi ile etki alanını gittikçe artırıyor. Ancak içine karıştıkları skandalların da ardı arkası kesilmiyor.

GreenLeaf Para Ve Güç Savaşını Konu Alan Bir Netflix Dizisi

Greenleaf
 • Iron Fist – Demir Yumruk (2017)

Imdb Puanı: 7.3

Marvel’s Iron Fist Dizi Konusu Ve Yorum

Yazının girişinde yine bir Marvel dizisi olan, Defenders‘tan bahsetmiştik. Iron Fist ve Defenders bu sezon süper-kahraman dizilerini ilgiyle izleyenler için bolca seyirlik sunacak gibi gözüküyor.

Danny Rand birkaç yılın ardından geçmişte yaşadığı New York şehrine geri döner. Geçmişi ve aile mirası ile bağlantı kurmaya çalışmaktadır. Yokluğunda şehri sarmış olan kötülüklerle mücadele etmek için, kung-fu dövüş kabiliyetini kullanacak ve olağanüstü güçlerinin yardımı ile Iron Fist (Demir Yumruk) olacaktır.

Iron Fist 2017-2018 Sezonunda İzlenecek En İyi Fantastik Dizilerden

Iron Fist (Demir Yumruk)
 • iBoy (2017)

Imdb Puanı: 6.0

iBoy Dizi Konusu Ve Yorum

Netflix dizi kanalı, 2018 yılında fantastik dizi hayranları için oldukça fazla seçenek sunuyor. iBoy dizisi de bu sci-fi dizilerden biri olarak öne çıkıyor. Ne kadar IMDB izleyicileri tarafından henüz yeterince ilgi görmese de, Game Of Thrones dizisindeki Arya‘nın (Maisy Williams) da rol aldığı bu dizi çok izlenecek gibi gözüküyor.

Bir çatışmada vurulduktan sonra, Tom hastanede gözlerini açar ve cep telefonunun bazı parçalarının beynine yerleştirildiğini fark eder. Aslında bir an önce normal hayatına dönmek istemektedir, ancak artık sahip olduğu süper-güçler ile sıradan ergen yaşıtları gibi yaşaması mümkün değildir.

iBoy Fantastik Temalı Bir Gençlik Dizisi

iBoy Netflix
 • Big Mouth (2017)

Imdb Puanı: 8.2

Big Mouth Dizi Konusu Ve Yorum

Big Mouth birbiri ile çok iyi arkadaş olan çocukların, ergenliğe geçince altüst olan hayatlarını konu alıyor. Ergenlikte yaşanan tatsız olaylara odaklanan Big Mouth, klasik bir kara mizah dizisi olmaya aday.

Oldukça başarılı bir animasyon dizi olan Big Mouth, şimdiden izleyicilerin büyük beğenisini kazandığını söyleyebiliriz.

Big Mouth Esprili Bakış Açısı İle Ergenlik Dönemini Hicvediyor

Big Mouth
 • Castlevania (2017)

Imdb Puanı: 8.0

Castlevania Dizi Konusu Ve Yorum

Castlevania, Netflix‘in animasyon olarak piyasaya sürdüğü bir yapım. Ne kadar küçük izleyiciler için hazırlanmış olsa da, büyüklerin de kendini alamadığı bir dizi olduğu Imdb’de yapılan yorumlardan belli oluyor.

Vlad Tepes‘in yani nam-ı diğer Dracula‘nın çok sevdiği karısı Lisa Tepes, bir rahip tarafından cadılıkla suçlanır ve yakılır. Bunun üzerine Kon Dracula, Wallachia halkına savaş ilan eder ve adeta cehennemin kapılarını açar.

Dracula‘nın çağrısı üzerine birçok şeytani varlık kasabaya saldırmış ve insanları öldürmüştür. Ailesinden sağ kalan tek kişi olan Trevor Belmont, bu kan emen vampirler ve onların atası Dracula ile savaşmaya karar verir.

Netflix’in Çizgi Animasyon Dizisi Castlevania

Castlevania

BONUS! Yeni Olmayan Ancak 2018’de Devam Edecek 5 Netflix Dizisi

 • Designated Survivor (2016)

Imdb Puanı: 7.9

Designated Survivor Dizi Konusu Ve Yorum

Designated Survivor, sıradışı konusu ile farklı tadlar arayan izleyicileri etkileyebilecek bir potansiyele sahip.

Kiefer Sutherland tarafından canlandırılan Tom Kirkman, Amerikan parlamentosunda düşük mevkilerde olan bir siyasetçidir. Ancak olağanüstü bir felaket yaşanır ve ABD Başkanı da dahil birçok siyasetçi hayatını kaybeder. Başkanlığı rüyasında bile göremeyecek kadar uzak olan Tom, bir anda ABD Başkanı oluverir.

Designated Survivor Gerilim Öğeleri İçeren Bir Dram Dizisi

Designated Survivor
 • Glitch (2015)

Imdb Puanı: 7.6

Glitch Dizi Konusu Ve Yorum

James Hayes (Patrick Brammall) küçük kasabada polis şefidir. Gecenin bir yarısı gelen bir ihbar ile mezarlığa çağrılır. Mezarlıkta yatan 6 kişi gerçeküstü bir olay sonucunda dirilmiştir ve gayet sağlıklı gözükmektedirler.

Mucize eseri dirilen bu insanlardan hiçbiri gerçek kimliğini hatırlamaz, ancak kim olduklarını öğrenmeye kararlılardır. Polis memuru James bir dirilenlerden birini tanımaktadır. Bu sebeple çaresiz insanlara yardım etmek ister. Bunu yaparken bu olayı meslektaşlarından ve ailesinden gizli tutar. Altı kişi birbiri ile bir şekilde bağlantılıdır ve neden dünyaya geri geldiklerini bilen biri vardır.

Glitch Orijinal Bir Senaryoya Sahip Gerilim Dizisi

Glitch

Önerilen Yazı: En İyi Korku Gerilim Filmleri Liste


 • Fauda (2015)

Imdb Puanı: 8.4

Fauda Dizi Konusu Ve Yorum

Fauda Arapçada Kaos anlamına gelen bir kelimedir. İsrail ve Filistin arasında yaşanan çatışma ve gerilimi, iki taraftan da yansıtmaya çalışan bir senaryosu vardır.

Doron, İsrail ordusu özel kuvvetlerinde bir komutandır. Filistin toprakları içine operasyon yaparlar ve peşide oldukları Abu-Ahmed adında bir teröristtir.

Madalyonun diğer yüzüne bakınca, Abu-Ahmed ise ailesiyle beraber koyu bir vatanseverdir. İsrail‘in dayatmalarını asla kabul etmeye niyeti yoktur ve bu uğurda çok cinayet işlemiştir.

Bol Çatışmalı Aksiyon-Savaş Tarzı Netflix Dizisi Fauda

Fauda
 • Travelers (2016)

Imdb Puanı: 8.0

Travelers Dizi Konusu Ve Yorum

Günümüzden yüzlerce yıl sonra, insanoğlunun bugünkü yaşam tarzı ve mantalitesi yüzünden büyük felaketler yaşanır. Bu felaketin sonunda hayatta kalabilen insanlar geçmişe dönüp 21. Yüzyıl‘da yaşayan insanların hayata bakış açısını değiştirmeye ve insanlığın geleceğini kurtarmaya çalışırlar.

Travelers İzlenmesi Gereken Popüler Bilim-Kurgu Dizilerinden

Travelers

Önerilen Yazı: En İyi Bilim Kurgu Filmleri Liste


 • %3 (2016)

Imdb Puanı: 7.6

%3 Dizi Konusu Ve Yorum

%3 bilim kurgu dizisi, Dünya halkının teknolojik olarak daha çok ilerlemek ile doğaya zarar vermeyi durdurmak arasında seçim yapmak zorunda olduğu bir dönemde geçer. Bu sebeple büyük çatışmalar ve felaketler ortaya çıkmıştır. İnsanlığın sadece %3’ü kendini kurtarıp, daha iyi bir yaşama sahip olabilecektir.

Aksiyonu Bol Bir Sci-Fi Dizisi Olan %3

En Yeni Netflix Dizileri
% 3

Önerilen Diğer Dizi Yazıları


En Yeni Netflix Dizileri 2018 Blog Yazısı Serhat Engül

İzlenmesi Gereken İyi Ve En Yeni Netflix Dizileri Tavsiye Ve Öneriler 2018

İzlenmesi Gereken En Yeni Netflix Dizileri 2018 was last modified: April 28th, 2018 by Serhat Engül

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *