info(at)istanbulclues.com

Che Guevara Ve Fidel Casto İle İlgili Kitaplar

Che Guevara ile Fidel Castro’nun yollarının kesişmesi aslında çok ilginçtir. Esasında Che Guevara, Arjantin’de doğup büyümüş ve Küba ile hiçbir alakası olmayan bir adamdır. Che, maceracı kişiliği nedeniyle; erken yaşta uzun süreli gezilere çıkar. Örneğin bir tıp öğrencisiyken yaptığı iki Latin Amerika seyahati, Motorsiklet Günlükleri filmine konu olmuştur.

Che iki ayrı gezi yapar ve zaten ikinci geziden sonra bir daha vatanına geri dönmez. Meksika’da fotoğrafçılık ve doktorluk yaparak hayatını kazanmaya başlar. Ancak bir yandan da siyasi fikirlerinin peşinden gitmekte ve yeni girdiği ortamlarda sohbetlere katılmaktadır. Onun ateşli kişiliğini fark eden ilk Kübalı, Raul Castro olur.

Che Guevara ve Fidel Castro’nun Tanışması Ve Sözleri

Raul, bir partide Che ile kardeşi Fidel Castro’yu tanıştırır. Fidel, genç doktor Che’nin sarsılmaz karakterinden; Che ise Fidel’in bilgisinden ve liderliğinden etkilenmiştir. O günden sonra aynı saflarda olmaya karar verirler. Fidel, Che’ye Küba devrim mücadelesi hakkındaki fikirlerini aktarır ve Che ona “Sen delisin!” der; çünkü fikirleri gerçekleşmesi imkansız şeylerdir ve çılgıncadır. Ancak yine de Fidel’in yanında olacağını ekler. Bunun üzerine Fidel: Sen daha delisin! der.

Ernesto Che Guevara’yı Anlatan Kitap Nam-ı Diğer Che

Yıllar önce Küba’ya seyahat etmeden önce Küba tarihini araştırma gereği duymuştum. Bu ismini verdiğim kitap, benim Che ile ilgili tüm bildiklerimin temelini oluşturdu. Yukarıdaki kısa hikayeyi de oradan öğrenmiştim. Bu sürükleyici ve bilgilendirici kitabı okumanızı tavsiye ederim. Yazarının ismi Paco Ignacio Taibo II.

Fidel Castro İle İlgili Kitap İki Ses Bir Biyografi

Fidel Castro’nun bir gazeteci olan Ignacio Ramonet ile yaptığı 100 saatlik bir röportajın dökümüdür. Fidel Castro’nun bugüne kadar yapılan en güzel biyografisi ve kendi ağzından samimi ifadelerle bezeli hayat hikayesini bu kitapta bulabilirsiniz.

Fidel Castro’nun Hayatını Kısaca Anlatan Yazı

Fidel Castro’nun hayat hikayesini sade ve akıcı bir şekilde anlatan bir yazı okumak isterseniz: Fidel Castro Kimdir, Hayatı Ve Kısa Biyografisi isimli blog yazısını öneririm.

Che Guevara’nın Hayatını Özet Olarak Anlatan Yazı

Che’nin hayatını Nam-ı Diğer Che kitabını kaynak alarak anlatan kısa ve öz bir yazı isterseniz: Che Guevara Kimdir, Hayatı Ve Biyografisi adlı yazıyı öneririm.

Che Guevara Ve Fidel Casto İle İlgili Kitaplar was last modified: June 14th, 2017 by Serhat Engül

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five × five =