İstanbul’un En Eğlenceli Barları

İstanbul Beyoğlu ve Kadıköy’deki En İyi Barlar

İstanbul’da gece hayatına yön veren en popüler kulüpler, Beyoğlu ve Kadıköy semtlerinde bulunuyor. İstanbul’un hareketli gece hayatından bahsederken, konuyu birkaç başlığa ayırmayı uygun bulmuştuk. Aynı kategorideki konuları ele alan İstanbul’da Jazz Blues dinlenecek mekanlar ve İstanbul’da Irish Publar yazıları da ilginizi çekebilir.

Bu yazıda ise son yıllarda İstanbul‘un gece hayatında önemli yer tutan Kadıköy semtiyle, ezelden beri eğlencenin merkezi olan Beyoğlu semtlerini işliyor olacağız. Elbette araya Şişli gibi istisnai bölgeleri de eklemeyi unutmadık. İyi eğlenceler dileyerek İstanbul’daki En İyi Barlar yazımıza başlıyoruz.

İstanbul’daki En İyi Barlar – Avrupa Yakası

 • Babylon Bomontiada

1999 yılında progresif müziğin İstanbul’daki en iyi örneklerini müzik severlerle buluşturmak için Beyoğlu’da açılan Babylon, 2015 yılından bu yana konser, sinema, tiyatro, yemek festivalleri gibi pek çok sanatsal etkinliğe ev sahipliği yapan Bomontiada’nın (Şişli) içinde yer alıyor.

Bomontiada‘da ilk açılan yerlerden biri olan Babylon Bomontiada, her türden müziğin yerli ve yabancı temsilcilerini ağırlamaya devam ediyor. Pazar ve Pazartesi günleri etkinlik gişesi kapalı olan mekâna güvenlik sebebiyle sırt çantası alınmıyor.

Tarihi Bomonti Bira Fabrikası’nın restorasyonunun ardından açılan Bomontiada, İstanbul’daki en iyi barlar arasında en üst sıralarda dikkat çekiyor.

İstanbul Avrupa Yakası En İyi Barlar

İstanbul'daki En İyi Barlar
Babylon Bomontiada
 • Novo Bar

Asmalımescit‘te yer alan Novo Bar, meyhanelerin arasındaki eğlenceli bar olarak yıllardır dikkatleri üzerine çekiyor. Kendine has kokteylleri ile dans etmeyi sevenlerin mekânı Novo her güne özel elektronik, Indie, pop roc, House yani hemen her müzik türünde DJ setlerle gece boyunca eğlenceyi sürdürüyor.

 • Ritim Bar

Nevizade’de yer alan Ritim Bar, farklı şekillerde dizayn edilmiş 4 kat ve terastan oluşuyor. Yaz partilerine ev sahipliği yapan teras katına kışın da İstanbul manzarası eşlik ediyor.

Her gün sabah 4:00’a kadar açık olan Ritim Bar’da günün erken saatlerinde Chill Out, Lounge melodileri ilerleyen saatlerde Latin ve Balkan müziğine, Hip Hop, Punk ve Reggae’ye evriliyor.

 • U2 İstanbul Irish Pub

Beyoğlu’nda yer alan U2 İstanbul Irish Pub, İrlanda müzikleri ve Guinness başta olmak üzere farklı bira çeşitlerine doyabilirsiniz. Farklı temalarda partiler düzenleyen U2 İstanbul Irish Pub’ın yabancı müşterileri oldukça fazla. U2 Beyoğlu’nun en iyi barları arasında göze çarpan bir yer.

İstanbul En İyi Barlar Listesi

İstanbul'un En İyi Barları 2020
U2 İstanbul Irish Pub
 • My Moon Karaoke

2002 yılında Taksim’de açılan MyMoon karaoke bar, karaoke yapmak isteyenlerin önemli adreslerinden. İddialı ses sistemi ile dikkat çeken My Moon Karaoke, kafe, bar, restoran olarak her gün saat 3:00’a kadar hizmet veriyor.

Sabah kahvaltısından gece karaoke eğlencesine kadart keyifle vakit geçirebileceğiniz mekân Beyoğlu‘nun klasikleri arasında yer alıyor. 100 kişiyi oturma gruplarında, 150 kişiyi ayakta ağırlayabilen My Moon, tüm eğlence severleri bekliyor.

 • Tektekçi

100’ün üzerinde shot çeşidinin tek tek tadına bakabileceğiniz Tektekçi, Beyoğlu’nun en eğlenceli mevkii Tomtom Mahallesi’nde yer alıyor.

İstanbul’dan sonra Alaçatı’da yazlık mekânında da hizmet vermeye başlayan Tektekçi, 2012’de ise Tektekçi Ankara, Tektekçi Bebek şubeleriyle yoluna devam etti. 2014’te İzmir’de ve Ramo Beach, Fly Inn ve Port Alaçatı’da misafirleriyle buluştu.

Tektekçi’de tatlı, ekşi, sert, tatlı sert, acı sunumları dikkat çekiyor. Tektekçi’nin müdavimleri, yüzlerce farklı lezzeti deneyimleme şansına sahipler.

Taksim’deki En İyi Barlar

Beyoğlu en iyi barlar
Tektekçi Beyoğlu

İstanbul’daki En İyi Barlar – Anadolu Yakası

 • Monks

Home party konseptiyle oldukça eğlenceli bir bar olan Monks, gece 04.00’a kadar DJ performansıyla beraber soft müzik tarzıyla Kadıköy‘ün önemli eğlence mekanlarından.

Kokteyleri ve shotları meşhur olan Monks’un kendi ürettikleri shotları mutlaka denemelisiniz. Zeplin’in hemen üst katında yer alan Monks’ta haftanın neredeyse her günü bir etkinlik düzenleniyor.

 • Dorock XL

2 bin metrekare kullanım alanında Dorock Stage, Dorock Cafe & Bistro ve Dorock Baze olarak 3 farklı konsept sunan  Dorock XL, İstanbul’un en büyük kapalı canlı müzik sahnelerinden biri olarak Kadıköy’de yer alıyor.

Farklı etkinliklere imza atan Dorock XL’da Athena, Erkin Koray gibi isimlerin konserlerine rastlamak mümkün. Haftanın her günü 04:00’a kadar açık olan Dorock XL, Kadıköy’ün ve İstanbul’un iyi eğlence mekanlarından.

İstanbul Anadolu Yakası En İyi Barlar

Kadıköy en iyi barlar
Dorock XL
 • Arkaoda

Berlin ve İstanbul’da şubesi bulunan Arkaoda kendine has tarzıyla Kadıköy Kadife Sokak’ın dikkat çeken barlarından. 1999 yılında açılan Arkaoda, düzenlediği konserleri, DJ setler, farklı konseptteki partileriyle Kadıköy’ün ve İstanbul’un sevilen barlarından.

Arkaoda’nın bahçesinde yeni dönem alternatif, elektronik, ambient, deneysel ve dans müzik türlerini dinlerken keyifle dilediğiniz içkiyi yudumlayabilirsiniz.

 • Peyote Muaf

20 seneden uzun bir süredir Beyoğlu’nda faaliyet gösteren Peyote, Nevizade’deki etkinliklerinin yanı sıra bu yaz Muaf Kadıköy ile iş birliği yaparak Kadıköy’de etkinlikler ve konserler düzenliyor. Haziran ayında BaBa Zula konseri ile başlayan Peyote Muaf etkinlikleri DJ setler, atölyeler, film gösterimleri ile devam ediyor.

 • Belfast Irish Pub

Kadıköy’ün ilk pub’larından 1997’de açılan Belfast Irish Pub’tan Kadıköy’de 2 tane bulunuyor. Çeşitli atıştırmalıklar ve arkadaşlarınızla sohbet eşliğinde sarmaşıkların altındaki bahçesinde keyifle vakit geçirebileceğiniz Belfast Irish Pub cazdan rock’a geniş bir çalma listesine sahip.

Pek çok yabancı birayı fıçı halde bulabileceğiniz Belfast özellikle cumadan pazara oldukça kalabalık.

Belfast Irish Pub
Kadıköy En İyi Barlar
Belfast Irish Pub
 • Karga

Kadıköy’ün en eski barlarından Karga, barlar sokağı yani Kadife Sokak‘ta yer alıyor. Karga, yüksek tavanları, loş ışıklandırması ve ahşap merdivenleriyle oldukça etkileyici bir atmosfere sahip.

KargART markasıyla yılda 2 kez Karga Mecmua’yı çıkartan ve kendi bünyesinde özel etkinlikler düzenleyen mekân Ekim 1996’dan beri Kadıköy’de. Alternatif bir mekân olarak kabul gören Karga tarzıyla sadece Anadolu Yakası‘nın değil tüm İstanbul gece hayatının önce gelen mekanlarından oldu.

Konuk DJ’lerin hazırladığı alternatif performanslar ve konsept programlar sunan Karga’nın bulunduğu tarihi 5 katlı binanın biri asma katla desteklenen ilk üç katı kafe ve bar olarak hizmet veriyor.

Binanın dördüncü ve beşinci katı ise Mayıs 2001’de Kargaşa sergisiyle kapılarını açan çok amaçlı bir kültür sanat mekânı olan KargART olarak etkinliklere imza atıyor.

 • Nayah Kadıköy

İstanbul’daki reggae tutkunlarının 15 senedir buluşma noktası olan Nayah, 2016 yılından beri Kadıköy’de. 2000’li yıllarda Beyoğlu’nda açılan Nayah, Kadıköy’ün barlara ve meyhanelere ev sahipliği yapan sokağı Kırtasiyeci Sokak’ta reggae severlerle buluşuyor.

Canlı performanslara 400 kişilik mekânda ev sahipliği yapan Nayah Kadıköy, Türkiye’de reggae müziğin önderlerinden Sattas, Ras Memo, Da Frogg, Selekta Genjah, Selekta Firuzaga gibi isimleri ağırlıyor.

İstanbul’un En Popüler Barları

istanbul en iyi barlar 2020
Nayah Kadıköy
 • Rockn Rolla Kadıköy

Beyoğlu, Beşiktaş ve Beylikdüzü’nde de şubeleri bulunan Rockn Rolla’nın Kadıköy’deki mekânında özellikle hafta sonları yer bulmak çok zor. İçerideki yüksek bar tabureleri, yüksek tavanlı yapısıyla dikkat çeken Rockn Rolla Kadıköy’ün dış mekânı da oldukça eğlenceli ve kalabalık.

Moda Caddesi’nin hemen başında yer alan Rockn Rolla Kadıköy’ün bir şubesi de Çanakkale’de açılacak.

İstanbul Kadıköy’deki En İyi Barlar

blank
Rockn Rolla Kadıköy
 • Zeplin Pub & Delicatessen

Kadıköy’ün kült mekânlarından Zeplin Pub&Delicatessen Avrupai havasıyla dikkat çekiyor. Pazar günleri canlı müzik yapılan mekânda hafta sonları dışarıda ayakta sohbet eden insanları da görürseniz şaşırmayın.

Zeplin Pub & Delicatessen’in içi de dışı da oldukça kalabalık. Onlarca bira çeşidi deneyebileceğiniz Zeplin Pub&Delicatessen Moda Caddesi’nde yer alıyor. Zeplin, Kadıköy’ün en iyi barları arasında dikkat çekiyor.

Kadıköy’ün En İyi Eğlence Mekanları

Kadıköy Gece Hayatı
Zeplin Pub & Delicatessen
 • Eskici Kadıköy

90’lar pop müziklerinin çaldığı Kadıköy’ün dans etme mekanlarından Eskici Kadıköy nerdeyse her zaman dolu. Erken saatlerde gelirseniz yer bulmanız mümkün.

 • Bina

Kadıköy’de barlar sokağında eski İsis’in yerinde açılan Bina 2016’dan beri hizmet veriyor. Orta katında Bang Mag dergisinin yer aldığı Bina Arkaoda, Yer ve Dün’ün arkasındaki isimlerin ortak açtığı bir mekân.

Bahçe katını da sayarsanız dört katlı ferah bir mekân olan Bina’nın orta katına havuz adı veriliyor ve bu katta müzik, sinema ve tasarımla ilgili etkinlikler düzenleniyor.

En üst katta da film gösterimleri, söyleşiler ve konserler düzenlenen Bina’nın bahçe katı ise süs havuzlu huzurlu bir ortama sahip. Bira çeşitleri de tatminkâr olan mekânın kokteyller konusunda da iddialı bir bar ekibi bulunuyor.

Kadıköy’ün En İyi Mekanları arasındaki “Bina”
blank
Bina

İstanbul’daki En İyi Barlar by Serhat Engül

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *