İstanbul’da Irish ve English Publar

İstanbul’da En İyi Irish ve English Publar

İngiliz kahvaltısını seviyorsanız ya da Kelt müziği eşliğinde İrlanda birası içmek istiyorsanız, İstanbul’da size hitap edecek birçok mekân var.

Özellikle Kadıköy’de ve Beyoğlu’nda bu konseptte barlar, publar, kafeler ve kahvaltı mekânları bulunuyor.

İstanbul’un karmaşasından bir saatliğine uzaklaşıp kendinizi İngiltere’de ya da İrlanda’da hissetmek istiyorsanız, sizin için hazırladığımız bu rehbere mutlaka göz atmalısınız.

İstanbul’da Irish ve English Publar ve Barlar

  • The North Shield Pub

Bağdat Caddesi’nde yer alan The North Shield Pub, oldukça zengin bir ithal bira menüsüne sahip. İskoç, Alman ve Belçika biralarına menüsünde yer veren North Shield, Irish Pub konseptini başarılı bir biçimde yansıtıyor.

Buraya gelmeyi düşünüyorsanız, başka hiçbir yerde bulamayacağınız kokteyllerini de mutlaka denemelisiniz.

Adres: Fenerbahçe Mahallesi, Bağdat Cd. 183/A, 34726 Kadıköy/İstanbul

İstanbul’un En İyi Irish Pubları

istanbulda en iyi publar listesi 2020
The North Shield Pub
  • Rose Marine

Rose Marine, hem alkol hem de kahvaltı menüsüyle dikkat çeken bir mekân. Cihangir’de yer alan Rose Marine, İstanbul’daki en iyi İngiliz kahvaltısı mekânlarından biri olarak kabul ediliyor. Bunun yanında Amerikan ve Fransız kahvaltılarıyla da göz dolduran bir menüsü var.

Ayrıca, içki menüsünün de oldukça zengin olduğunu söyleyebiliriz. Sabah 08:00’den gece 04:00’e kadar açık olan Rose Marine, günün her saati vakit geçirebileceğiniz, harika bir yer. Fiyatların biraz yüksek olduğunu söyleyebiliriz, ancak buna değeceğinden emin olabilirsiniz.

Adres: Kılıçali Paşa Mahallesi, Akarsu Yokuşu Sokak, No 27, Beyoğlu, İstanbul

  • Millwall English Pub

Kadıköy’de yer alan Millwall English Pub, İngiliz Pub konseptini başarılı bir biçimde yansıtıyor. Burada Ale’den İrlanda biralarına kadar 55 farklı ithal biradan oluşan zengin bir menü bulunuyor. Premier Lig maçları da Millwall’da düzenli olarak yayınlanıyor.

Mekânın tek avantajı bira menüsü değil. Yemekleri de oldukça lezzetli. Dünya kupası maçlarını lezzetli bir bira eşliğinde izlemek istiyorsanız buraya mutlaka uğramalısınız.

Adres: Caferağa Mahallesi, Neşet Ömer Sk. No:16, 34710 Kadıköy/İstanbul

Istanbul’da Irish ve English Publar

istanbul Irish ve English pubs
Millwall English Pub
  • Old English Pub

Bağdat Caddesi’nde hizmet veren Old English Pub, İstanbul’un en köklü English publarından biri. 1996 yılında açılan mekân, eski İngiliz pubları örnek alınarak tasarlanmış ve bu konsepti başarılı bir biçimde yansıtıyor.

Bira ve şarap çeşitleriyle birlikte, birbirinden lezzetli yemeklere de menüsünde yer veriyor. Özelikle bu mekâna özgü Old English Pub Burger’i ve acılı Sicilya Burgeri mutlaka denemelisiniz.

Adres: Bağdat Caddesi Kazım Özalp Sokak 34728 Saşkınbakkal / İstanbul

  • Tom’s Kitchen

Dünyaca ünlü İngiliz Şef Tom Aikens tarafından işletilen Tom’s Kitchen, geçtiğimiz yıllarda Londra dışındaki ilk şubesini İstanbul’da, Zorlu Center’da açtı.

Brasserie konseptiyle hizmet veren mekânda, İngiliz mutfağı başta olmak üzere dünya mutfağından yemeklere yer verilen geniş ve zengin bir menü bulunuyor. Tom’s Kitchen, her öğünde lezzetli yemekler sunan nadir mekânlardan biri.

Biftek tartar, baharatlı yengeç kek, peynirli makaroni gibi İngiliz mutfağına özgü yemekleri tatmak için buraya uğrayabilirsiniz. Menüde lezzetli yemeklerle birlikte Çıtır Belgian Waffle, Croissant gibi tatlılar da yer alıyor. Meşhur İngiliz yemeği Shepherds Pie’ı da burada afiyetle yiyebilirsiniz.

Ayrıca, mekânda her gün belli bir saate kadar kahvaltı veriliyor. Zengin bir çocuk menüsü olduğu için, ailenizle de rahatlıkla gidebileceğiniz bir mekân. Fiyatları verilen hizmete göre oldukça uygun.

Adres: Zincirlikuyu Cad. Zorlu Center Bulvar Katı AVZ, Beşiktaş, İstanbul

İstanbul’da İngiliz Kahvaltısı Servis Eden Mekanlar

Irish ve English publar ve barlar
Tom’s Kitchen
  • Bar-Ish Pub

Beyoğlu’nda yer alan Bar-ish Pub, İstanbul’a gelen Britanyalı turistlerin tercih ettiği mekanlardan biri. Uygun fiyatlarla hizmet veren Bar-ish Pub’da, bu konseptteki birçok mekânın aksine canlı maç yayını da bulunuyor.

Ayrıca doğum günü partisi ve diğer organizasyonlar için de kiralanabiliyor.

Adres: Şehit Muhtar Mahallesi Kurabiye Sokak No:15/A Beyoğlu/İstanbul

  • Bosphorus Brewing Company

Philip Hall tarafından işletilen Boshphorus Brewing Company, İstanbul’daki nadir brewery mekânlarından biri.Buradaki biralar, Norfolk’tan getirilen şerbetçiotlarıyla yapılıyor.

Ale konseptiyle yapılan biraların hiçbiri filtreden geçirilmeden servis edildiği bu mekân, benzersiz konseptine ve lezzetli biralarına rağmen oldukça uygun bir fiyat skalasına sahip.

İstanbul’da fish&chips yapan birçok mekân olsa da, Bosphorus Brewing Company, porsiyonların büyüklüğü bakımından diğerlerinden ayrılıyor. Yemek menüsünde kuzu kori, fish&chips gibi İngiliz yemekleriyle birlikte, deniz ürünleri konusunda da zengin bir çeşitlilik var.

Tüm bunlarla birlikte, mekânın dekorasyonu ve konsepti de oldukça başarılı. Otantik bir iç dekorasyona sahip olan mekân, klasik pub konseptine göre tasarlanmış. Kendinizi İngiltere’nin tarihi publarından birinde gibi hissedeceğinizden emin olabilirsiniz.

Fiyatların uygunluğundan tekrar bahsetme gereği duyuyoruz, çünkü rakamlar bu konsepte ve lezzete göre oldukça düşük denilebilir.

Adres: Esentepe Mahallesi, Yıldız Posta Caddesi, No 1/1A, Beşiktaş, İstanbul

Istanbul’da En İyi Irish ve English Publar

En İyi Irish ve English Publar
Bosphorus Brewing Company
  • Smyrna Café

Mekânın adının Smyrna olduğuna aldanmayın, burası İstanbul’da İngiliz yemekleri yapan en iyi mekânlardan biri.

Cihangir’de yer alan Smyrna Café, kahvaltıdan ana yemeklere, içkilerden tatlılara kadar birçok çeşitte zengin bir menüye sahip. Burada servis edilen akçaağaç şuruplu pankeki başka bir yerde bulmanın kolay olmadığından emin olabilirsiniz.

Smyrna’yı cazip kılan tek husus, zengin ve lezzetli çeşitlerden oluşan menüsü değil. Burası, İstanbul’un kalabalığından ve gürültüsünden uzaklaşıp tabiri caizse kafa dinleyebileceğiniz nadir mekânlardan biri. İç açıcı ve dingin bir dekorasyona sahip olmakla birlikte, yaz aylarında keyifle vakit geçirebileceğiniz bir arka bahçesi bulunuyor.

Kitabınızı, gazetenizi okuyup huzurlu vakit geçirebileceğiniz bir mekân arıyorsanız, burası tam size göre.

Adres: Akarsu Caddesi No:29 Beyoğlu/İstanbul

  • Pirate’s Fish And Chips

Kuşdili Caddesi’nde yer alan Pirate’s Fish and Chips, lezzetli deniz ürünleriyle tanınan bir yer. Konsepti oldukça başarılı, ayrıca buraya gelen birçok kişi güleryüzlü hizmetten memnun.

Mekân, bir korsan gemisi gibi tasarlanmış. Sadece iç dekorasyonda değil, peçete gibi aksesuarlarda dahi deniz teması uygulanmış, dolayısıyla konsept bakımından oldukça iyi. Ayrıca, fiyatların da uygun olduğunu belirtmek gerekiyor. Temiz, hijyenik, kaliteli ve ucuz bir mekân.

Adres: Osmanağa Mahallesi, Kuşdili Caddesi, No 55/A, Kadıköy, İstanbul

İstanbul’da En İyi Irish ve English Publar by Serhat Engül

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *