info(at)istanbulclues.com

İstanbul’da Kişiye Özel Rehberlik

Kişiye özel tur rehberliği gün geçtikçe artan bir talep görmektedir. İstanbul’un Ayasofya Müzesi veya Kariye Müzesi gibi yapıları bin yılı aşan bir tarihi mirasa sahiptir ve içinde her yüzyıldan bazı izler taşımaktadır. Hem Bizans İmparatorluğu, hem de Osmanlı İmparatorluğu döneminin mirasını yansıtan bu melez yapılar, Bizans mozaikleri ve Osmanlı dönemi ilave eserleri ile süslüdür. Yüzyıllar boyunca şehir halkının gözbebeği olagelmiş ve bu yüzden İmparatorlar ve Padişahlar tarafından sürekli itina ile yaklaşılmış bu yapıların her köşesinde derin bir tarih yatar. Bu sebeple özellikle bu iki müzeyi rehber eşliğinde gezmenizi öneririm.

Ayasofya Turu

Kişiye Özel Rehberli Turlar Hakkında

Geçtiğimiz günlerde eşine sürpriz yapmak isteyen bir hanımefendi, beni Kariye Müzesi’nin muhteşem mozaiklerini kendilerine tanıtmam için davet etti. Bu tarih meraklısı çifti ve arkadaşlarını Kariye Müzesi‘nde yaklaşık 1,5 – 2 saat kadar süren bir tura çıkardım ve akabinde de Fener-Balat civarlarını gezdik. Bir profesyonel rehber olarak, bu tarz taleplerin gelmeye başlaması beni çok mutlu etti. Zira Bizans Tarihi, İstanbul Kiliseleri veya İslam Tarihi, İstanbul Camileri başlıkları adında konsept turlar yapmak; bizi rutinden uzaklaştıran ve keyif veren bir şey. Özellikle bu konularla ilgilenen ve merak eden insanların bilgi ihtiyacını karşılamak, tutkulu bir rehber için oldukça keyifli olabiliyor. Zira misafirler ne kadar ilgiyle dinler ise, biz de o kadar coşku ile anlatıyoruz.

İstanbul Rehberli Turlar

Özel Tur Rehberi İletişim

İstanbul’da özel tur rehberi ile gezmek isterseniz, Serhat Engül ile iletişim kurabilirsiniz. Serhat Engül, İstanbul Rehberler Odası’na kayıtlı, lisanslı bir tur rehberidir ve İstanbul üzerine uzmanlaşmak için gayret göstermektedir. (İstanbul gibi bir şehir söz konusu olunca uzman olduğunu iddia etmek zor) Serhat ile iletişim kurmak için https://istanbulturistrehberi.net/ sitesini ziyaret edebilir veya serhateng@gmail.com adresinden e-posta yoluyla iletişim kurabilirsiniz.

İstanbul Özel Tur Rehberi

Bu Konuda Önerilen Blog Yazıları

İstanbul’da Profesyonel Rehber İle Gezmek

Ayasofya Mozaikleri Ve Gezi Rehberi

Kariye Müzesi Bizans Mozaikleri

Fener Balat Turu Gezi Rehberi

İstanbul’da Kişiye Özel Rehberlik was last modified: July 16th, 2017 by Serhat Engül

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

six − one =