info(at)istanbulclues.com

İnce Kırmızı Hat Filminin Orijinal İsmi Nedir?

Film Thin Red Line adıyla 1998 yılında vizyona girmiştir. 2 saat 50 dakika süren uzun bir filmdir. 52 milyon dolar gibi ciddi bir bütçe ile çekilmiştir. Bu sebeple filmin bir yıldızlar karması olmasına şaşmamak gerekir.

İnce Kırmızı Hat Filminin IMDB Puanı Kaçtır?

Bu güzel savaş filmi, yaklaşık 150.000 kişinin oy kullandığı puanlamada, 7,6 puan ile seyredilmeye değer bir film olduğunu kanıtlamıştır.

İnce Kırmızı Hat Savaş Filmi Konusu Nedir?

İnce Kırmızı Hat filminin konusu, gerçek hayattan alıntıdır. Yazar James Jones’un otobiyografi niteliğindeki romanından filme uyarlanmıştır. İkinci Dünya Savaşı’nın sonlarında ABD’nin Pasifik Okyanusu’nun Asya kıyılarında Japonlar ile yaptığı savaşı konu alır. Pes etmek bilmeyen Japonlar, Amerikan ordusuna büyük kayıplar verdirmiş ve topraklarına atom bombaları atılana kadar da umutsuz bir biçimde ölümüne savaşmışlardır.

İnce Kırmızı Hat Filminin Yönetmeni Kimdir?

Terrence Malick tarafından yönetilmiştir. Yönetmen Terrence Malick, Yeni Dünya: Amerikanın Keşfi ve Hayat Ağacı gibi filmleriyle de biliniyor.

Film Hakkında Bilgi Ve Yorumlar

Savaşın insan ruhunda ve bedeninde yarattığı korku ve tahribatı oldukça iyi bir şekilde ekrana yansıtıyor. İnce Kırmızı Hat, Vietnam Savaşı’ndan sonra ABD kamuoyunda ve sinemasında beliren savaş muhalefetinin ve savaşın sorgulanması felsefesinin bir yansımasıdır. Film savaşa eleştirel bir yaklaşım sergilerken, savaşın içeriğini de yansıtmaktan geri kalmamıştır. Muhteşem aksiyon sahneleri ile seyirciye savaşı yaşatan bir filmdir.

İnce Kırmızı Hat Filminin Oyuncu Kadrosu (Cast)

Film yıldızlar topluluğu gibidir. Nick Nolte, Sean Penn, John Travolta, Adrien Brody, John Cusack, George Clooney gibi yıldızlar bu filmde rol almıştır.

Film Değerlendirme Yazısı Önerileri

Eğer hangi savaş filmini izlemeliyim diye düşünüyorsanız, size en iyi savaş filmleri listesi isimli yazıyı tavsiye ederim.

IMDB sinema sitesinin Top 25 listesinin, Türkçe yorumlar ile süslü bir versiyonuna bakmak isterseniz: En İyi Yabancı Filmler isimli listeyi gözden geçirmenizi öneririm.

İnce Kırmızı Hat Savaş Filmi Konusu Ve Yorum was last modified: June 19th, 2017 by Serhat Engül

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eleven − 1 =