serhateng(at)gmail.com
+90 532 256 93 12

Kaş Gezi Ve Tatil Rehberi

Kaş Tatil Ve Gezi Rehberi

Kaş uzun yıllar gitmeyi ertelediğim bir tatil beldesiydi. Turist rehberliği okuyan tüm öğrenciler gibi, Türkiye gezisi yapmış ve Ege, Akdeniz kıyılarını oldukça detaylı gezmiştim. Kalan yerleri de bireysel seyahatlerimde yapbozun eksik kalan parçaları gibi birleştiriyordum. Yıllar sonra sıra Kaş’ı gezmeye geldiğinde, Kaş ile ilgili olumlu yorumların çokluğundan beklentilerim yükselmişti. Ancak Kaş öylesine güzeldi ki, bu yüksek beklentilerin de çok ötesine geçmeyi başardı.

Kaş’ın Sıcak Ve Sevimli Sokaklarında Gezmek

Kaş’ta bulunduğum süre içerisinde bana en çok keyif veren şey, Kaş’ın karakter sahibi sokaklarında dolaşmak oldu. Kendine has bir çekiciliği olan Kaş, size özel bir yerde olduğunuzu gerçekten hissettiriyor.

Kaş Sokakları

Kaş Sokakları

Kaş paha biçilemez güzellikteki koyları ve pırıl pırıl suları ile size muhteşem bir deniz, kum, güneş tatili yaşattığı gibi; antik kentlere ve tarihi eserlere yakınlığı ile de doyurucu bir kültür deneyimi sunuyor. Zaten Likya medeniyetinin bıraktığı muhteşem mirası görmek için çok uzağa gitmeye gerek yok, Kaş sokaklarında yürürken bile muhteşem bir Kral Mezarı ile karşılaşmak mümkün.

Uzunçarşı’nın Sonundaki Kral Mezarı

Kaş Kral Mezarı

Kaş’ın En Güzel Caddesi Uzunçarşı

Kaş Uzunçarşı Caddesi

Kaş’ta Alışveriş Yapmak

Kaş’ta çok şık dükkanlar var. Bizim Türkler olarak aşina olduğumuz ürünler olsa da, rengarenk tezgahları ve vitrinleri görünce insanın her şeyi satın alası geliyor. Biz bile böyle hissediyorsak; bu renkli lambaları, peştemalleri ve yerel motiflerle süslü envai çeşit el işini gören turistlerin etkilenmesi kaçınılmaz olsa gerek.

Hediyelik Eşya Dükkanları

Kaş Hediyelik Eşya Dükkanları

Peştemal Ve Havlu Satan Dükkanlar

Plaj havluları ve peştemal

Renklerin Dansı Sıradan Havluları Bile Albenili Hale Getiriyor

Renklerin çekiciliği

Envai Çeşit Desenle Bezenmiş Ürünler

Rengarenk vitrinler

Kaş’ta Ne Yenir Ne İçilir?

Kaş’ta en beğendiğim yemekleri Natur-el ve Sempati isimli restoranlarda yedim. Özellikle Natur-el Restoranı o kadar sevdik ki, iki kez gittik. Aynı meydandaki Kaş Türk Kahvecisi ve Dedikodu Cafe de favori içecek mekanlarım oldular.

Natur-el Restoran

Natur-el Restoran

Sempati Restoran’da Hesap Böyle Geldi. Ayrıntılar Güzeldir!

Sempati Restoran

Kaş’ın Kahve Dükkanları

Meydandaki Kahve Dükkanları

Kaş Türk Kahvecisi’nin Şık Sunumu

Kaş Türk Kahvecisi

Dedikodu Garden House Keyifli Bir Mekan

Dedikodu Cafe

Kaş’ta Nerede Kalınır? Kaş Otel Ve Pansiyonları

Kaş’a gittiğinizde ucuza konaklayacağınız, salaş bir yer arıyorsanız; Kuytu Köşe Pansiyon’u deneyebilirsiniz. Pansiyonun işletmecisi Onur’un şöhreti, Ekşi Sözlük’te bile kendine oldukça geniş yer bulmuş. Onur’un önerileri Kaş’ta kaliteli zaman geçirmek için gerçekten de altın niteliğinde… Zira kendisi nerede ne yenir, ne içilir veya hangi plaja nasıl gidilir? Tekne turlarına nasıl katılınır? gibi soruların cevabını size bir çıkar gözetmeden aktarıyor. Bu amatör ruhlu arkadaşımız, haklı olarak kendine bir yer edinmiş.

Kuytu Köşe Pansiyon

Kuytu Köşe

Çınar Butik Otel

Çınar Otel, Kuytu Köşe Pansiyon’a göre biraz daha konforlu bir alternatif aradığımızda karşımıza çıkan en keyifli yerdi. Bir daha Kaş’a gittiğimizde burada konaklamaya karar verdik. Zira çok şık ve konforlu bir konseptte dizayn edilmiş odaları, bahçesindeki Ruhi Bey Meyhanesi ve müşteriler ile yakından alakadar olan işletmecisi ile bu mekan çok ilgimizi çekti.

Ruhi Bey Meyhanesi

Kaş Plajları

Kaş’ın tertemiz bir denizi ve harika plajları var. Başlıca plajlar Kaputaş Plajı, Patara Plajı, Büyükçakıl Plajı, Küçükçakıl Plajı, Limanağzı Koyu Plajları olarak sayabiliriz. Özellikle bir doğa harikası olan Kaputaş Plajı ve Caretta Caretta kaplumbağaları ile ünlü Patara Plajı, Türkiye’nin en meşhur plajlarının başında geliyor. Ancak Kaş’ın bir saklı cenneti var, adı da: Hidayet’in Koyu. Biz bu bakir koya ve onun akvaryumu andıran güzelliğine hayran kaldık. Hidayet’in Koyu’nda küçük bir aile işletmesi var ve leziz yiyecekler hazırlıyorlar.

Kaş Hidayet’in Koyu

Hidayet’in Koyu

Limanağzı Koyu Plajları

Limanağzı Koyu’na, Kaş’tan motorla ulaşılabiliyor. Limanağzı’nda hizmet veren belli başlı plajlar (Beach Club) Bilal’in Yeri, La Moda Beach, Delos Beach ve Nuri’nin Yeri. Biz ilk başta bize önerilen Delos Beach’e gitmiştik, ancak daha sonra Nuri’nin Yeri daha canlı ve manzaralı gözüktüğü için oraya geçtik.

Nuri’nin Yeri Plajı
Limanağzı Nuri’nin Yeri

Üçağız – Kaleköy – Kekova Tekne Turu

Kaş’a gelip de Kekova tekne turlarına katılmadan dönmek, gerçekten büyük kayıp olur. Çünkü bu tekne gezintisinde Akdeniz’in en güzel kıyılarını ve batık şehir Kekova’yı ve Kaleköy’ü (Simena) görmek mümkün. Likya Medeniyeti’nin muhteşem mirasının gözlemlendiği turlar bunlar.

Üçağız Koyu, hemen önündeki Kekova Adası‘nın varlığı sebebiyle tarih boyunca korunaklı bir liman olagelmiş. Üçağız Koyu’nun hemen bitişiğinde, Simena antik kentinin kalıntıları üzerine kurulmuş Kale Köyü bulunuyor. Kaleköy olarak anılan bu yerleşim yerinin tepelerinde ise Simena Kalesi var.

Kekova Üçağız Kaleköy Bölgesinin Haritası

Sahilden Kaleköy Ve Simena Kalesi Manzarası

Simena Kalesinden Sahil Manzarası

Simena Kalesi

Tekneden Görülebilen Batıkkent Kalıntıları

Batıkkent

Dört gün konakladığımız Kaş’tan gerçekten unutulmaz anılarla ayrıldık. Bir sonraki durağımız Fethiye Ölüdeniz’di. Ölüdeniz’de üç günün ardından, tatilimizi Göcek’te sonlandıracaktık.

Seyahatimizin diğer duraklarını da blog yazısı haline getirmek istiyorum. Gitmeden önce, konaklama ve tekne turları ile ilgili bilgi içeren blog yazıları benim için çok faydalı olmuştu. Bu yazı serisinin de Kaş, Fethiye ve Göcek’i gezecekler için faydalı olması dileğiyle…


Önerilen Diğer Blog Yazıları


Kaş Tatil Ve Gezi Rehberi – Serhat Engül

Kaş Tatil Ve Gezi Rehberi & Gezilecek Yerler Blog Yazısı 2018

Kaş Tatil Ve Gezi Rehberi & Gezilecek Yerler Blog was last modified: January 19th, 2018 by Serhat Engül

2 thoughts on “Kaş Tatil Ve Gezi Rehberi & Gezilecek Yerler Blog”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *