Kaş Gezi Ve Tatil Rehberi

Kaş Gezilecek Yerler Blog Yazısı – Kaş Gezi ve Tatil Rehberi

Kaş uzun yıllar gitmeyi ertelediğim bir tatil beldesiydi. Turist rehberliği okuyan tüm öğrenciler gibi, Türkiye gezisi yapmış ve Ege, Akdeniz kıyılarını oldukça detaylı gezmiştim. Kalan yerleri de bireysel seyahatlerimde yapbozun eksik kalan parçaları gibi birleştiriyordum.

Yıllar sonra sıra Kaş’ı gezmeye geldiğinde, Kaş ile ilgili olumlu yorumların çokluğundan beklentilerim yükselmişti. Ancak Kaş öylesine güzeldi ki, bu yüksek beklentilerin de çok ötesine geçmeyi başardı.

Kaş’ta edindiğim izlenimleri Kaş Gezilecek Yerler Blog Yazısı başlıklı yazımda sizlerle paylaşmak isterim.

Kaş Gezilecek Yerler ve Gezi Rehberi Blog 2021

Kaş’ta bulunduğum süre içerisinde bana en çok keyif veren şey, Kaş’ın karakter sahibi sokaklarında dolaşmak oldu. Kendine has bir çekiciliği olan Kaş, size özel bir yerde olduğunuzu gerçekten hissettiriyor.

Kaş Sokakları

blank
Kaş Sokakları

Kaş paha biçilemez güzellikteki koyları ve pırıl pırıl suları ile size muhteşem bir deniz, kum, güneş tatili yaşattığı gibi; antik kentlere ve tarihi eserlere yakınlığı ile de doyurucu bir kültür deneyimi sunuyor.

Zaten Likya medeniyetinin bıraktığı muhteşem mirası görmek için çok uzağa gitmeye gerek yok, Kaş sokaklarında yürürken bile muhteşem bir Kral Mezarı ile karşılaşmak mümkün.

  • Uzunçarşı’daki Kral Mezarı

kaş gezilecek yerler blog
Kral Mezarı
  • Kaş’ın En Güzel Caddesi Uzunçarşı

kaş gezilecek yerler blog yazısı
Uzunçarşı

Kaş’ta Nerede Alışveriş Yapılır?

Kaş’ta çok şık dükkanlar var. Bizim Türkler olarak aşina olduğumuz ürünler olsa da, rengarenk tezgahları ve vitrinleri görünce insanın her şeyi satın alası geliyor. Biz bile böyle hissediyorsak; bu renkli lambaları, peştemalleri ve yerel motiflerle süslü envai çeşit el işini gören turistlerin etkilenmesi kaçınılmaz olsa gerek.

Hediyelik Eşya Dükkanları

kaş gezi rehberi blog
Kaş Hediyelik Eşyacıları

Peştemal ve Havlu Satan Dükkanlar

blank
Kaş Sokakları

Renklerin Dansı Havluları Albenili Hale Getiriyor

blank
Kaş Alışveriş Yerleri

Envai Çeşit Desenle Bezenmiş Ürünler

blank
Kaş Dükkanları

Kaş Merkez Restoranları ve Kafeleri

Kaş’ta en beğendiğim yemekleri Natur-el ve Sempati isimli restoranlarda yedim. Özellikle Natur-el Restoranı o kadar sevdik ki, iki kez gittik. Aynı meydandaki Kaş Türk Kahvecisi ve Dedikodu Cafe de favori içecek mekanlarım oldular.

  • Natur-el Restoran’da Lezzetli Bir Yemek

Kaşta restoran tavsiyeleri
Natur-el Restoran

Sempati Restoran’da Hesap Böyle Geldi. Ayrıntılar Güzeldir!

kaş restoran önerileri
Sempati Restoran

Kaş Gezilecek Yerler Blog

kaş gezilecek yerler blog yazısı 2020
Kaş Meydan
  • Kaş Türk Kahvecisi’nde Kahve İçmek

kaş görülecek yerler
Kaş Türk Kahvecisi

Dedikodu Garden House Keyifli Bir Mekan

kaş tatil rehberi 2020
Dedikodu Cafe

Kaş’ta Nerede Kalınır? Kaş Otel ve Pansiyonları

Kaş’a gittiğinizde ucuza konaklayacağınız, salaş bir yer arıyorsanız; Kuytu Köşe Pansiyon’u deneyebilirsiniz. Pansiyonun işletmecisi Onur’un şöhreti, Ekşi Sözlük’te bile kendine oldukça geniş yer bulmuş.

Onur’un önerileri Kaş’ta kaliteli zaman geçirmek için gerçekten de altın niteliğinde… Zira kendisi nerede ne yenir, ne içilir veya hangi plaja nasıl gidilir? Tekne turlarına nasıl katılınır? gibi soruların cevabını size bir çıkar gözetmeden aktarıyor. Bu amatör ruhlu arkadaşımız, haklı olarak kendine bir yer edinmiş.

Kuytu Köşe Pansiyon

kaş konaklama ve otel önerileri
Kuytu Köşe

Çınar Butik Otel

Çınar Butik Hotel, Kuytu Köşe Pansiyon’a göre biraz daha konforlu bir alternatif aradığımızda karşımıza çıkan en keyifli yerdi. Bir daha Kaş’a gittiğimizde burada konaklamaya karar verdik.

Zira çok şık ve konforlu bir konseptte dizayn edilmiş odaları, bahçesindeki Ruhi Bey Meyhanesi ve müşteriler ile yakından alakadar olan işletmecisi ile bu mekan çok ilgimizi çekti.

kaş gezilecek yerler blog yazısı
Ruhi Bey Meyhanesi

Kaş Plajları

Kaş’ın tertemiz bir denizi ve harika plajları var. Başlıca plajlar Kaputaş Plajı, Patara Plajı, Büyükçakıl Plajı, Küçükçakıl Plajı, Limanağzı Koyu Plajları olarak sayabiliriz. Özellikle bir doğa harikası olan Kaputaş Plajı ve Caretta Caretta kaplumbağaları ile ünlü Patara Plajı, Türkiye’de denize girilecek en güzel plajlar arasında geliyor.

Ancak Kaş’ın bir saklı cenneti var, adı da: Hidayet’in Koyu. Biz bu bakir koya ve onun akvaryumu andıran güzelliğine hayran kaldık. Hidayet’in Koyu’nda küçük bir aile işletmesi var ve leziz yiyecekler hazırlıyorlar.

  • Kaş Hidayet’in Koyu

kaş en güzel plajlar
Hidayet’in Koyu
  • Kaş Limanağzı Koyu Plajları

Limanağzı Koyu’na, Kaş’tan motorla ulaşılabiliyor. Limanağzı’nda hizmet veren belli başlı plajlar (Beach Club) Bilal’in Yeri, La Moda Beach, Delos Beach ve Nuri’nin Yeri. Biz ilk başta bize önerilen Delos Beach’e gitmiştik, ancak daha sonra Nuri’nin Yeri daha canlı ve manzaralı gözüktüğü için oraya geçtik.

Nuri’nin Yeri Plajı
kaş gezi önerileri blog
Limanağzı Koyu
  • Üçağız-Kaleköy-Kekova Tekne Turu

Kaş’a gelip de Kekova tekne turlarına katılmadan dönmek, gerçekten büyük kayıp olur. Çünkü bu tekne gezintisinde Akdeniz’in en güzel kıyılarını ve batık şehir Kekova’yı ve Kaleköy’ü (Simena) görmek mümkün. Likya Medeniyeti’nin muhteşem mirasının gözlemlendiği turlar bunlar.

Üçağız Koyu, hemen önündeki Kekova Adası‘nın varlığı sebebiyle tarih boyunca korunaklı bir liman olagelmiş. Üçağız Koyu’nun hemen bitişiğinde, Simena antik kentinin kalıntıları üzerine kurulmuş Kale Köyü bulunuyor. Kaleköy olarak anılan bu yerleşim yerinin tepelerinde ise Simena Kalesi var.

Kekova Üçağız Kaleköy Bölgesinin Haritası
kaşta tekne gezisi
Kekova Tekne Turu
  • Kaleköy Simena Kalesi

Kaş gezilecek yerler blog
Kaleköy

Kaş Gezilecek Yerler Blog Yazısı

kaş tatili fotoğrafları
Simena Kalesi
  • Antik Şehir Kalıntılarında Yüzmek

kaş denize girilecek yerler
Batıkkent

Dört gün konakladığımız Kaş’tan gerçekten unutulmaz anılarla ayrıldık. Bir sonraki durağımız Fethiye Ölüdeniz’di. Ölüdeniz’de üç günün ardından, tatilimizi Göcek’te sonlandıracaktık.

Seyahatimizin diğer duraklarını da blog yazısı haline getirmek istiyorum. Gitmeden önce, konaklama ve tekne turları ile ilgili bilgi içeren blog yazıları benim için çok faydalı olmuştu. Bu yazı serisinin de Kaş, Fethiye ve Göcek’i gezecekler için faydalı olması dileğiyle…

Kaş Gezilecek Yerler Blog Yazısı by Serhat Engül

2 thoughts on “Kaş Gezilecek Yerler ve Gezi Rehberi Blog 2021”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *