Kore Dizisi Önerileri

Kore Dizi Önerileri – En İyi Diziler Listesi 2021

Kore dizileri son yıllarda gittikçe artan bir ilgi görüyor. Ülkemizdeki bazı dizi ve filmlere de ilham veren Kore dizileri, Asya ülkeleri başta olmak üzere tüm dünyada izleniyor.

Kore Dizi Önerileri ile ilgili listeleri incelediğimde bir şey dikkatimi çekti. Listelerin sıralaması ve dizilerin başarı değerlendirmesi IMDB puanları üzerinden yapılmıştı. Hâlbuki ne kadar popüler olursa olsun, Kore dizileri IMDB sinema sitesi üzerinden pek puanlanmıyor. En çok izlenen diziler bile 1000 ila 2000 oyu zar zor alıyorlar. Asya sitelerinde ise farklı bir durum söz konusu…

Nasıl Türk dizileri Orta Doğu’da yaygın olarak izleniyor ve tüm Arap ülkelerini etkisi altına alıyorsa, Kore dizileri de Asya’yı etkisi altına alıyor. Bu sebeple IMDB puanını tek başına referans almanın yetersiz kalacağını düşündüm ve yanına AsianWiki puanlarını ve oylayan kişi sayılarını da ekledim.

Kore Dizi Önerileri – En İyi Diziler 2021

Dizilerin orijinal adlarını, IMDB ve AsianWiki puanlarını ve dizilerin kısa birer konu özetini başlıklar altında bulabilirsiniz. Okumaktan keyif alacağınızı umduğum Kore Dizisi Önerileri listemize başlayalım.

 • Goblin: The Lonely and Great God

IMDB Puanı: 8.9 (2200 kişi) – AsianWiki Puanı: 9.2 (22.000 kişi)

Goblin Başrol Oyuncuları: Gong Yoo, Kim Go-eun, Lee Dong-Wook

En İyi Kore Dizileri

en iyi kore dizileri listesi
Goblin

Goblin Dizi Konusu

Eski zamanlarda Kim Shin (Gong Yoo) yenilgi yüzü görmemiş bir generaldir. Ancak genç kral Kim Shin’i kıskanır ve onu yok yere öldürür. Kim Shin bir gobline dönüşür ve kendisine sonsuz yaşam bahşedilir. Kim Shin ilk zamanlar kutsandığını sanır ancak aslında savaşlarda öldürdüğü insanlar yüzünden lanetlenmiştir.

Yüzyıllar boyunca yaşayan Kim Shin, sevdiği insanların ölümünü görmüştür ve artık hayatını sonlandırmak istemektedir. Bunun için ise evlenecek birini bulmak zorundadır. Bir gün ölüm meleği tarafından hayatına son verilmesi gereken bir hamile bir kadını kurtarır. Kadının kaderin yazgısı gereği ölmesi gereklidir, ancak olmaması gerektiği halde çocuğunu doğurur. Ji Eun-Tak (Kim Go-Eun) isimli kız çocuğu, aslında aranan goblin gelinidir. Ancak ölüm meleği de halen kızın peşindedir.

Tamamen tesadüf eseri, hafıza kaybı yaşayan ölüm meleği Wang Yeo (Lee Dong-Wook) ile Kim Shin tanışır ve aynı evi paylaşmaya başlarlar. Bundan sonra olaylar daha karışık bir hal alacaktır.


 • The King Loves / The King In Love

IMDB Puanı: 7.4 Puan (63 kişi) – AsianWiki Puanı: 8.6 (3100 kişi)

Başrol Oyuncuları: Siwan, Yoona, Hong Jong-Hyun

kore dizi önerileri
The King Loves

The King Loves / The King In Love Dizi Konusu

Wang Won, Goryeo diyarının yakışıklı veliaht prensidir. Gelecekte kral olmak ve fetihler yapmak için yanıp tutuşmaktadır. En yakın arkadaşı Wang Rin de soylu bir aileden gelmekte ve onun muhafızlığını yapmaktadır. Eun San isimli güzel bir kız, bu iki adamın bir anda karşısına çıkar.

Eun San, aynı zamanda ülkenin en zengin adamının kızıdır. Üçü çok iyi arkadaş olurlar ve güzel vakit geçirirler. Ancak hem Prens Wang Won hem de arkadaşı Wang Rin aynı kıza aşık olunca olaylar karışacaktır.


 • Strong Woman Do Bong-Soon

IMDB Puanı: 8.3 (700 kişi) – AsianWiki Puanı: 9.3 (9200 kişi)

Başrol Oyuncuları: Park Bo-Young, Park Hyung-Sik

kore dizi önerileri
Strong Woman

Strong Woman Do Bong-Soon Dizi Konusu

Bong-Soon doğuştan süper güçlere sahip bir kadındır. Sahip olduğu güç kalıtsaldır ve ailedeki tüm kadınlara genetik olarak aktarılmaktadır. Bong-Soon’un hayali, kendisinin başkahramanı olduğu bir bilgisayar oyunu yaratmaktır. Bu sırada beklenmedik bir şey olur. Bong-Soon’un bindiği otobüse bir grup serseri saldırır.

Çıkan arbede sırasında Bong-Soon saldırganların hepsini yere serer ve bu olayın videosu bir bilgisayar oyunu yapımcısının (Min-Yunk) dikkatini çeker. Min-Yunk uzun zamandır ölüm tehditleri almaktadır ve süper güçlere sahip olan Bong-Soon’u kendine koruma olarak tutmak ister.

Yüksek bir maaşın yanında, oyun şirketinin içinde de bir iş teklif eder. Bong-Soon’un tüm hayalleri gerçek olmak üzeredir, ancak kariyeri düzelirken aşk hayatı bir karmaşaya döner.


 •  Jugglers

IMDB Puanı:  8.0 (22 kişi) AsianWiki Puanı: 8.9 (929 kişi)

Başrol Oyuncuları: Baek Jin-Hee, Daniel Choi, Kang Hye-Jung, Lee Won-Geun

en güzel kore dizi önerileri
Jugglers

Jugglers Dizi Konusu

Yoon-Yi, işini severek yapan bir sekreterdir ve 5 yıldır aynı yerde çalışmaktadır. Ancak bir gün patronunun karısı, sekreter kızın kocasını ayarttığı yanılgısına kapılır ve bu haber tüm şirkete yayılır. Patron aslında gerçekten de karısını başka biriyle aldatmaktadır, ancak bu yasak ilişkiyi gizlemek için Yoon-Yi’yi yem olarak kullanır.

Yoon-Yi, iş yerinden sürülür ve yeni bir departmana atanmak üzere çaresizce beklemeye başlar. Bu sırada Chi-Won isimli bir yönetici, büyük bir medya şirketine müdür olarak atanır. Geçmişinde yaşadığı bir yangın nedeniyle travma geçirmiştir ve insanlara kolay iletişim kuramamaktadır. Bu sebeple ilk zamanlar sekreter talep etmez. Yine de şirket Yoon-Yi‘yi onun yanında görevlendirir.

Chi-Won yardımcıya ihtiyacı olmadığını söyler ve başlarda mesafeli davranır. Ancak Yoon-Yi işsizlikten bıkmıştır ve devam etmek için diretir. İşleri yürütmek için fazla mesai yapar ve emek verir. Chi-Won zamanla bu sevimli sekreterin özverisinden etkilenir.

Chi-Won’u müdür tayin eden şirketin CEO‘su onu sekreteriyle birlikte bir akşam yemeğine davet eder. Yoon-Yi bu akşam yemeğinde körkütük sarhoş olur ve adeta evin yolunu bulamaz. Bunu fark eden Chi-Won ona sahip çıkar ve evine bırakır.

Ancak Chi-Won gençliğinde yangından kurtulduğu evin, Yoon-Yi’nin yaşadığı evle aynı olduğunu fark eder. Üstesinden bir türlü gelemediği bu acı olayı yenmek için, kadının evinin üst katını kiralar ve orada yaşamaya başlar.


 • Descendants of the Sun

IMDB Puanı: 8.6 (2700 kişi) – AsianWiki Puanı: 9.2 (22.000 kişi)

Başrol Oyuncuları: Song Joong-Ki, Song Hye-Kyo

Romantik Kore Dizi Önerileri

romantik kore dizi önerileri
Descendants of the Sun

Descendants of the Sun Dizi Konusu

Shi-Jin orduda özel kuvvetlerde yüzbaşıdır. Bir gün yanındaki astsubayı ile birlikte motosiklet çalan bir hırsızı suçüstü yakalarlar. Ancak hırsız kovalamaca sırasında yaralanır ve hastaneye gönderilir. Shi-Jin cep telefonunun çalındığını fark eder ve geri almak için hırsızın olduğu hastaneye gider.

Yoğun bakım odasına girdiğinde bir cerrah olan Mo-Yeon ile karşılaşır ve görür görmez kadına aşık olur. Ne var ki, kadın onu motosiklet hırsızı ile aynı çeteden biri sanır ve çok sert davranır. Shi-Jin asker olduğunu kanıtlamak için ordu hekimi ile temasa geçer ve Doktor Me-Yeon’u ikna etmesini sağlar.

Mo-Yeon, nihayet Shi-Jin’in düzgün biri olduğunu anladığında görüşmeye başlarlar. Ancak flörtleri istedikleri gibi gitmez. Shi-Jin askeri bir görev gereğince uzaklara gönderilir. Mo-Yeon ise torpilli bir meslektaşı yüzünden profesörlük unvanı alma şansını kaybeder.

Shi-Jin ve Mo-Yeon bir gün bir araya gelir ve artık ne kadar farklı iki insan olduklarından bahsederler. Shi-Jin barışı korumak adına insan öldürmekte, Mo-Yeon ise kim olduğuna bakmadan hayat kurtarmaktadır. Ayrı dünyaların insanı olduklarına karar verip vedalaşırlar.

Yaklaşık 8 ay sonra, Mo-Yeon hastane yöneticilerinden birinin tacizine uğrar ve hastaneden ayrılmak ister. Yetkililer tarafından Shi-Jin’in görev yaptığı bölgeye tayin edilir. İkili tesadüfen de olsa tekrar bir araya gelmiştir.


 • The Package

IMDB Puanı:  7.5 (63 kişi) AsianWiki Puanı: 9.0 (885 kişi)

Başrol Oyuncuları: Lee Yeon-Hee, Jung Yong-Hwa, Choi Woo-Sik

En Güzel Kore Dizileri

kore dizi tavsiyeleri
The Package

The Package Dizi Konusu

Yoon So-So (Lee Yeon-Hee) Fransa’da bir tur rehberi olarak çalışmaktadır. Fransa’yı ziyarete gelmiş bir tur grubuna rehberlik yaparken, gruptaki herkesin kendine has bir hayat öyküsü olduğunu fark eder. San Ma-Roo, tura kız arkadaşı tarafından terk edildikten sonra katılmıştır. Kim Gyung-Jae isimli kadının 10 yıldır yolunda giden bir ilişkisi vardır. Turun katılımcılarından garip bir adam, her adımında rehber Yoon So-So’yu takip ediyor gibidir.

Jung Yeon-Sung isimli misafir ise tura partneri ile katılmıştır ancak ne çeşit bir ilişki içinde oldukları sonradan ortaya çıkacaktır. Han So-Ran bir program yazılımcısıdır ve bekarlık ile evlenmek arasında bir gel-git yaşamaktadır. Oh Gab-Soo isimli turist fazlasıyla inatçı bir kişiliğe sahiptir. Han Book-Ja isimli kadın ise hayatını kocasına göz kulak olmakla harcamış ve kendini tüketmiştir. Na Hyun ise diğer misafirlerin yaşını ve karakter yapısını çözemediği gizemli biridir.


 • Weightlifting Fairy Kim Bok-joo

IMDB Puanı: 8.6 (1000 kişi) – AsianWiki Puanı: 9.2 (13.000 kişi)

Başrol Oyuncuları: Lee Sung-Kyung, Nam Joo-Hyuk

Okul Konulu Kore Dizi Önerileri

kore dizileri listesi
Weightlifting Fairy

Weightlifting Fairy Kim Bok-joo Dizi Konusu

Kim Bok-Joo üniversite takımında gelecek vaat eden bir haltercidir. Babası küçük bir tavukçu dükkanı işletmektedir ve amcası da doktor olma hayalleri kurmaktadır. Sevimli bir ailesi olan Kim Bok-Joo, sağlam bir karaktere ve sarsılmaz bir muhakeme yeteneğine sahiptir. Kim ve halter takımındaki arkadaşları okuldaki erkekler tarafından pek ilgi görmemektedir. Bu sebeple jimnastik takımındaki güzel kızlar ile araları iyi değildir.

Jung Joon-Hyung ise üniversitenin yüzme takımındaki yakışıklı bir gençtir. Ancak yarış başlangıcında yanlış çıkış yaptığı için devamlı diskalifiye edilmektedir.

Bu iki gencin yolu bir gün kampüste kesişir. Genç kız bisiklet kullanırken, esas oğlana çarpar ve çocuğun cebindeki mendil yere düşer. Bu mendilin genç yüzücü için büyük bir manevi değeri vardır.

Kim mendili yerden alır, evine götürür ve temizleyip geri getirir. Ancak Jung zaten mendili üzerindeki koku için saklamaktadır. Kim’e çok kızar ve kız da şokun etkisi ile havuza düşer. Jung atlayıp onu kurtarır. Böylece aralarındaki duygusal ilişki başlamıştır.


 • Meloholic

IMDB Puanı:  7.3 (56 kişi) AsianWiki Puanı: 8.8 (738 kişi)

Başrol Oyuncuları: U-Know Yunho, Kyung Soo-Jin

Aşk Kore Dizi Önerileri

duygusal kore dizi önerileri
Meloholic

Meloholic Kdrama Dizi Konusu

Yoo Eun-Ho adındaki genç adam, insanların elini tuttuğunda onların ne düşündüğünü anlama yeteneğine sahiptir. Bu sıradışı özelliğinden dolayı herkes ile yakınlık kuramamaktadır. Hem kendi doğaüstü özelliğinden kimseye bahsetmek istemez, hem de başkalarının yalanlarını ve kötü niyetini anında sezdiği için onlardan soğur.

Bir gün Han Ye-Ri adında genç ve güzel bir kadınla tanışır. Kadından etkilenir ve dürüst biri olduğuna kanaat getirir. Başlarda her şey iyi gider ancak zamanla Han Ye-Ri‘nin çift kişiliği olduğunu fark edecektir.

Not: Meloholic için öncelikle şunu not etmek gerekiyor. Kyung Soo-Jin güzelliği ile baş döndürüyor ve partneri U-Know Yunho ile müthiş bir ikili olmuş gibi gözüküyorlar.


 • The Legend of the Blue Sea

IMDB Puanı: 8.2 (1200 kişi) – AsianWiki Puanı: 9.0 (14.900 kişi)

Başrol Oyuncuları: Gianna Jun, Lee Min-Ho

en güzel kore dizileri
The Legend of the Blue Sea

The Legend of the Blue Sea Dizi Konusu

16. Yüzyıl’ın sonunda, yeni atanmış bir vali olan Dam Ryung, Mr. Yang tarafından işletilen bir otele gider. Mr. Yang o gece kendisine denizden yakaladığı Sim Chung adındaki bir denizkızını gösterir. Gecenin ilerleyen saatlerinde Dam Ryung denizkızının tutsaklığını içine sindiremez ve onu okyanusa salıverir.

Dizi geçmişte geçen bu olayı işledikten sonra günümüze geri döner. Joon-Jae sihirli kabiliyetleri olan, tatlı dilli bir dolandırıcıdır. Nam-Doo ve Tae-O isimli iki de ortağı vardır. Joon-Jae’nin yeni planı, bir suçlunun varlıklı ailesinden; savcı taklidi yaparak para koparmaktır. Bu amaçla bir seyahate çıkar ve okyanus kenarında bir tatil köyünde konaklar. Burada yüzyıllar öncesinde görülmüş olan Sim Chung adındaki denizkızı ile karşılaşacaktır.


 • Lovers in Bloom

IMDB Puanı:  8.6 (15 kişi) AsianWiki Puanı: 9.0 (1050 kişi)

Başrol Oyuncuları: Lim Soo-Hyang, Do Ji-Han

Kore Dizi Tavsiyeleri

blank
Lovers in Bloom

Lovers in Bloom Dizi Konusu

Lovers in Bloom dizisi, Güney Kore‘de küçük bir polis karakolunda geçiyor. Moo Goong-Hwa eski bir kadın boksördür, kocasının ölümünden sonra kızını tek başına yetiştirmiştir. Şimdi ise bir polis memuru olmuştur.

Cha Tae-Jin ise Polis Akademisi mezunu, özel harekatta görevli bir polis komiseridir. İşi konusunda oldukça titizdir ve adaletli biri olarak bilinir. Bu iki insanın yolu meslekleri sebebiyle kesişecektir.


 • Fight for My Way

IMDB Puanı: 8.4 (250 kişi) – AsianWiki Puanı: 9.1 (6400 kişi)

Başrol Oyuncuları: Park Seo-Joon, Kim Ji-Won

en çok izlenen kore dizileri
Fight for My Way

Fight for My Way Dizi Konusu

Dizi, ideallerinin peşinde koşmak isteyen Ko Dong-Man ve Choi Ae-Ra isimli iki gencin hikâyesini anlatır.

Okul yıllarında Ko Dong-Man tekvando takımındadır ve başarılı bir sporcudur. Ancak okuldan sonra hayatını idame ettirmek için bir işte çalışmak zorundadır, bir yandan da ağır sıklet tekvando şampiyonu olma hayali için antrenman yapar.

Choi Ae-Ra ise spiker olmak isteyen genç ve güzel bir kızdır. Ancak önüne istediği fırsatlar çıkmadığı için pes etmiş ve bir alışveriş merkezinde danışma ofisinde çalışmaya başlamıştır.


 • Money Flower

IMDB Puanı: 8.1 (20 kişi) AsianWiki Puanı: 8.9 (818 kişi)

Başrol Oyuncuları: Jang Hyuk, Park Se-Young

gizemli kore dizi önerileri
Money Flover

Money Flower Dizi Konusu

Money Flower (Para Çiçeği) dizisi aç gözlülüğün esir aldığı insanların öyküsünü anlatıyor. Kang Pil-Joo bir yetimhanede büyümüştür ancak artık büyük bir şirketin yöneticiliğini yapmaktadır. Zekası ve kabiliyeti sayesinde, herkese örnek olacak bir iş performansı göstermektedir.

Ancak Kang Pil-Joo‘nun liderliğini yaptığı ekipte, onun bu başarısını kıskanan birçok insan vardır. Na Mo-Hyun adlı kadın ise çevreci bir aktivist ve ortaokul öğretmenidir. Arkadaşları tarafından sevilen bir karakterdir ve çok güleryüzlüdür. Na Mo-Hyun kaderin onun karşısına çıkaracağı büyük aşkı beklemekte ve düşlemektedir.


 • Hwarang: The Poet Warrior Youth

IMDB Puanı: 8.0 (340 kişi) – AsianWiki Puanı: 9.1 (12.100 kişi)

Başrol Oyuncuları: Kim Ji-Soo, Park Hyung-Sik

mutlaka izlenmesi gereken kore dizileri
Hwarang

Hwarang: The Poet Warrior Youth Dizi Konusu

Ji-so, Kral Beopheung öldüğünden beri Silla Krallığı’nın taht naibidir. Tahtın gerçek varisi Sammaekjong, babası öldüğünde küçük bir çocuktur ve suikast endişesi ile başkent Seorabeol’un dışında tutulmuştur.

Ancak Sammaekjong belli bir yaşa geldiğinde subaylar, soylular ve halk artık gerçek varisin kral olmasını diretmeye başlarlar. Ji-So ise tecrübesiz prense tahtı bırakırsa, soylular tarafından bir darbe olacağından korkmaktadır.

Soyluların gücünü kırmak için kemikleşmiş olan bürokrasi sistemini kökten değiştirmek ve yeni bir elit tabaka yaratmak gerekmektedir. Bu projede yeni soylulara verilen isim Hwarang’dır.

Geleceğin soylu ve güçlü tabakasını oluşturacak olan gençler başkentin kargaşası içinde sevgi ve tutku ile büyürler. Aralarında geleceğin kralının da olduğunun farkında değildirler. Prens Sammaekjong, diğer çocuklarla birlikte gelecekte kral olacağını kendisi de bilmeyerek büyür ve bu dâhice fikir sayesinde saldırılardan da korunmuş olur.


 • Romantic Doctor, Teacher Kim

IMDB Puanı: 8.3 (700 kişi) – AsianWiki Puanı: 8.9 (5000 kişi)

Başrol Oyuncuları: Han Suk-Kyu, Yoo Yeon-Seok, Seo Hyun-Jin

izlenecek kore dizileri
Romantic Doctor

Romantic Doctor, Teacher Kim Dizi Konusu

Boo Yong-Joo hastalarını iyi eden başarılı bir cerrah olarak halk tarafından “Tanrı’nın Eli” diye adlandırılmıştır. Ancak mesleğinin doruğunda iken birden ortadan kaybolur.

Boo Yong-Joo, Teacher Kim (Öğretmen Kim) adı ile yeniden ortaya çıkmış ancak gerçek kimliğini kimseye söylememiştir. İnsanların yoğun ilgisinden uzak, inzivada keyifli bir hayat sürmektedir.

Kang Dong-Joo ve Yoon Seo-Jung isminde iki genç, idealleri ve hırsları uğruna doktor olmuşlardır. Ancak Teacher Kim ile karşılaştıklarında, yaşamın erdemleri ve sevginin güzelliği ile ilgili ondan çok şey öğrenirler.


 • Signal

IMDB Puanı: 8.8 (750 kişi) – AsianWiki Puanı: 9.0 (3600 kişi)

Başrol Oyuncuları: Lee Je-Hoon, Kim Hye-Soo, Cho Jin-Woong

Kore Dizilerinin Konu Özetleri

kore dizi tavsiyeleri
Signal

Signal (Sigeuneol) Dizi Konusu

Hae-Young suçluların profilini çıkarmada uzman bir polis komiseridir. Ancak kendisi de bir polis olmasına rağmen, teşkilattaki polislere güveni yoktur. Sebebi ise 2000’lerin başında henüz bir öğrenciyken arkadaşının kaçırılıp, öldürülmesidir.

Cinayetin gerçekleştiği gün, arkadaşı Yoon-Jung’u bir kadının okuldan kaçırdığını görmüştür; ancak polis raporunda bu kişi bir erkek olarak geçmektedir. Hae-Young, karakola gidip gerçeği anlattığı halde polis onu dikkate almamış ve arkadaşının katilini de bulamamıştır.

Hae-Young bir gün kafede bir gazeteci ile ünlülerin skandalları üzerine konuşurken, Soo-Hyun isimli bir polis detektifi tarafından ünlülere şantaj yapma şüphesiyle tutuklanır. Karakolda kendisinin de polis olduğu anlaşılınca, serbest bırakılır.

Ancak getirildiği karakol, yıllar önce arkadaşının bir kadın tarafından kaçırıldığını rapor etmek için gittiği karakoldur. Gizemli bir şekilde telsizinden bazı sesler duyar. Konuşan kişi arkadaşının cinayet soruşturmasını yürüten dedektif Jae-Han’dan başkası değildir. Böylece adım adım arkadaşının cinayetinin sırrını çözecektir.


 • Moon Lovers – Scarlet Heart: Ryeo

IMDB Puanı: 8.8 (1400 kişi) – AsianWiki Puanı: 9.3 (20.000 kişi)

Başrol Oyuncuları: Lee Joon-Gi, IU, Kang Ha-Neul

Tarihi Kore Dizi Önerileri

tavsiye edilen kore dizileri
Moon Lovers

Moon Lovers – Scarlet Heart: Ryeo Dizi Konusu

Bir ay tutulması sırasında 25 yaşındaki bir kadın olan Go Ha-jin, geçmişte yaşamış olan Goryeo Hanedanı dönemine ışınlanır. Bir gün ansızın uyandığında, 941 yılında Hae Soo isimli bir kişinin bedenine girmiştir.

Hae Soo’nun suretinde sarayda yaşamaya başlar ve Wang ailesinin prensleri ile tanışır. Önce nazik ve sıcakkanlı Wang-Wook isimli prense aşık olur. Sonradan Wang-So isimli başka bir prense ilgi duymaya başlar.

Ancak bir maske arkasında saklanan ve Kurt Köpeği lakabıyla tanınan kaba ve korkunç bir prens daha vardır. Hae Soo bir anda kendisini prensler arasındaki ölümcül ve sonu gelmez entrika ve kavgaların içinde bulur.


 • Another Miss Oh – Another Oh Hae Young

IMDB Puanı: 8.0 (410 kişi) – AsianWiki Puanı: 8.8 (4000 kişi)

Başrol Oyuncuları: Eric, Seo Hyun-Jin, Jeon Hye-Bin, Lee Jae-Yoon

En Sevilen Kore Dizileri

Kore Dizi Önerileri listesi
Another Miss Oh Hae Youn

Another Miss Oh – Another Oh Hae Young Dizi Konusu

Park Do-kyung 30’larında bir ses mühendisidir. Nişanlısı Oh Hae-young, bir sene önce nikah günü ortadan kaybolmuş ve bu duruma çok içerlemiştir. Ansızın bir arkadaşı gelip Oh Hae-young’ın başka biri ile evlenmek üzere olduğunu söyler.

Park Do-kyung bunun üzerine çılgına döner ve damat adayı Han Tae-jin’in işlerini sabote edip onu batırır. Oysa hedef aldığı adamın evleneceği Oh Hae-young başka bir kadındır ve eski nişanlısı ile isim benzerliğinden başka bir ortak özelliği yoktur.

Tae-jin borçları yüzünden hapse girmek üzeredir ve Oh Hae-young’a onu artık sevmediğini ve nişanı atmak istediği konusunda yalan söyler. Aslında nişanlısını sevmektedir ancak artık kendisi bitmiş bir adamdır ve onun mutlu olması için kendisinden uzaklaşması gerektiğini düşünür.

Tesadüf eseri ses mühendisi Do-kyung ile ilişkisi biten Oh Hae-Young’un yolları kesişir. İkisi de daha önceden nişanlıları tarafından terk edilmiştir ve bu tecrübe onları yakınlaştırır. Ancak Oh Hae-Young zaman içerisinde Do-kyung’un onun evliliğini sabote eden adam olduğunu öğrenecektir.


 • Tomorrow With You

IMDB Puanı: 7.5 (200 kişi) – AsianWiki Puanı: 9.0 (2300 kişi)

Başrol Oyuncuları: Shin Min-A, Lee Je-Hoon

Duygusal Kore Dizi Önerileri

en sevilen kore dizileri
Tomorrow With You

Tomorrow With You Dizi Konusu

Yoo So-joon, metro aracılığı ile zaman yolculuğu yapabilmenin bir yolunu bulmuştur. Ancak geleceği görmek onu mutlu etmez. Çünkü ileride çok kötü bir yaşam onu beklemektedir.

Kaderin gidişatını bozmak için Ma Rin isminde bir kadınla, aslında onu hiç sevmeden evlenir. Ancak kadının ruhunun güzelliği, günbegün onu bencilliğinden sıyrılıp, Ma Rin’i özverili bir şekilde sevmesine sebep olacaktır.


 • Rebel: Thief Who Stole the People

IMDB Puanı: 8.1 (45 kişi) – AsianWiki Puanı: 9.1 (1650 kişi)

Başrol Oyuncuları: Yoon Gyun-Sang, Chae Soo-Bin, Lee Honey

Tarihte Geçen Kore Dizileri

tarih ve savaş konulu kore dizileri
Rebel: Thief Who Stole the People

Rebel: Thief Who Stole the People Dizi Konusu

Kral Yeonsangun isimli zalim kralın döneminde, Robin Hood misali bir kahraman ortaya çıkar. Hong Gil-dong isimli bu kişi, bir hizmetkarın oğludur. Babasından gelen bir soyluluk olmadığı için, çok üstün kabiliyetlere sahip olduğu halde iş bulamamış ve bir hırsız çetesinin lideri oluvermiştir. Zekasını iyi bir şeyler için kullanabilmek ve sisteme baş kaldırmak adına, zenginlerden çaldıklarını fakirlere dağıtmaktadır.

Kral Yeonsangun, insanların hayatlarını mahvetmektedir ve Song Ga Ryung isimli bir kadının kocasını öldürtür. Kadın da ölmekten Gil-Dong sayesinde son anda kurtulur. Genç yaşta dul kalan kadın intikam yemini etmiştir. Kralın gözdelerinden bir tanesi, Jang Nok Soo, geçmişte Gil-Dong ile bir ilişki yaşamıştır ve içten içe hala ona aşıktır. Bu kraldan nefret edenlere bir intikam alma şansı verecektir.


 • My Love From The Star

IMDB Puanı: 8.5 (3544 kişi) – AsianWiki Puanı: 9.3 (19.570 kişi)

Başrol Oyuncuları: Gianna Jun, Kim Soo-Hyun

polisiye kore dizileri
My Love From The Star

İzleyici Rekorları Kıran – My Love From The Star

Toplam 21 bölümden oluşan My Love From The Star dizisi, 2013 ve 2014 yıllarında ekranlara geldi. AsianWiki sitesinde 20.000 oy toplayan nadir dizilerden biri olarak, Kore Dizi Önerileri listemizde özel bir köşede yerini alıyor.


 •  I Can Hear Your Voice

IMDB Puanı: 8.3 (1500 kişi) – AsianWiki Puanı: 9.2 (9270 kişi)

Başrol Oyuncuları: Lee Bo-Young, Lee Jong-Suk, Yoon Sang-Hyun, Lee Da-Hee

kore dizileri fantastik
I Can Hear Your Voice

Bol Aksiyon İçeren Polisiye Dizi – I Can Hear Your Voice

Aksiyon sahneleri ile ödüller toplayan I Can Hear Your Voice dizisi, macera peşindeki izleyicileri mest edecek cinsten bir Kore dizisi… 2013 yılı içerisinde toplam 13 Bölüm yayınlanan bu kore dizisini tavsiye ederim.


 • The Master’s Sun

IMDB Puanı: 8.4 (1785 kişi) – AsianWiki Puanı: 9.5 (14.000 kişi)

Başrol Oyuncuları: So Ji-Sub, Kong Hyo-Jin, Seo In-Guk, Kim Yoo-Ri

Gizemli Kore Dizi Önerileri

kore dizileri korku gerilim
The Master’s Sun

En Beğenilen Kore Dizilerinden The Master’s Sun

Efektleri ile ödüller kazanan The Master’s Sun, 2013 yılında 17 bölüm olarak ekrana gelen bir mini dizi… Korku, bilim-kurgu tarzında bir dizi olmasına rağmen; kendine has mizah öğeleri barındıran ve Kore dizi tutkunları tarafından mutlaka izlenmesi gereken bir dizi… Dizinin AsianWiki‘den 9.5 gibi aşılması zor bir rekor puan aldığını da ekleyelim.


 • Secret Garden

IMDB Puanı: 8.5 (3000 kişi) – AsianWiki Puanı: 9.2 (7620 kişi)

Başrol Oyuncuları: Ha Ji-Won, Hyun-Bin, Yoon Sang-Hyun, Kim Sa-Rang, Phillip Lee

Fantastik Kore Dizileri

gizemli kore dizileri
Secret Garden

Bol Ödüllü Kore Dizilerinden Secret Garden

Yayınlandığı yıl 4 çeşitli dallarda 4 ödül toplayan Secret Garden, felsefe unsurları içeren bir kurgu dizi… Peri masalı tadındaki bu fantastik diziyi mutlaka izlenemizi öneririm. Dizi 2010 yılında 20 bölüm olarak yayınlandı.


 • Faith / The Great Doctor

IMDB Puanı: 8.2 (1200 kişi) – AsianWiki Puanı: 9.1 (10.000 kişi)

Başrol Oyuncuları: Lee Min-Ho, Kim Hee-Seon, Yu Oh-Seong, Phillip Lee

kore dizileri okul konulu
Faith

İzlenecek En Güzel Kore Dizilerinden Faith

Faith dizisinin sıradışı bir kurgusu var. Orta Çağ’da insanlara faydalı olacak özel karışımlar hazırlayan, hayat kurtaran bir doktorun; günümüz ve geçmişte geçen hikayesi… Dizi sizi 700 yıl öncesinde nostaljik bir yolculuğa çıkarıyor. 2012 yılında yayınlanan Faith, 24 bölümlük bir dizi ve 5 ödül sahibi…


 • She Was Pretty

IMDB Puanı: 8.0 (1250 kişi) – AsianWiki Puanı: 9.0 (7700 kişi)

Başrol Oyuncuları: Hwang Jung-Eum, Park Seo-Joon, Koh Joon-Hee, Choi Si-Won

Romantik Komedi Kore Dizi Önerileri

izlenmesi gereken kore dizileri
She Was Pretty

Senaryosu Türk Dizisine Uyarlanan She Was Pretty

She Was Pretty, Türk dizilerine ilham veren Kore yapımlarından biri… Türkiye televizyonlarında gösterilen Seviyor, Sevmiyor isimli yapım, bu sevimli diziden uyarlanmıştı. 2015 yılında 16 bölüm olarak yayınlanan She Was Pretty, komik senaryosu ile Kore Dizi Önerileri arasında en iyi stres atmalık dizi…


 • A Gentleman’s Dignity

IMDB Puanı: 8.2 (750 kişi) – AsianWiki Puanı: 9.2 (3770 kişi)

Başrol Oyuncuları: Jang Dong-Gun, Kim Ha-Neul, Kim Su-Ro, Kim Min-Jong

en güzel kore dizileri listesi
Gentleman’s Dignity

Türk Dizilerine İlham Veren Bir Başka Kore Dizisi: Gentleman’s Dignity

AsianWiki’de 9.2 ile oldukça yüksek bir puana sahip olan bu dizi, 2012 yılında 20 bölüm olarak yayınlandı ve Türkiye’de de çok ilgi gördü. Bu ilgiyi fark eden Türk dizi yapımcıları, Gentleman’s Dignity dizisinin senaryosunu Kiraz Mevsimi isimli diziye uyarladılar. Eğer Kiraz Mevsimi dizisinin senaryosu ilgisini çektiyse, mutlaka orjinalini de izlemelisiniz.

Bu yazı hoşunuza gittiyse, Netflix Dizi Önerileri, Yabancı Dizi Önerileri ve Yabancı Film Önerileri başlıkları da ilginizi çekebilir. İyi seyirler!

Kore Dizi Önerileri by Serhat Engül

22 thoughts on “Kore Dizi Önerileri – En İyi Diziler 2021”

 1. Öncelikle teşekkür ederiz, gördüğüm en iyi sıralamaydı diyebilirim. asianwikinin puanlamasına göre sıralı bir link biliyor musunuz bütün dizilerin içinde bulunduğu??

 2. Serhat Bey merhaba öncelikle liste çok güzel olmuş emeginize sağlık. Ben size Hyun Bin in yeni dizisi var mı acaba diye sormak istemistim. Ben sadece Secret Garden ı izledim ve çok beğendim. Başka dizisi var mı önerebileceğiniz? Teşekkürler.

  1. Merhaba Pelin Hanım, açıkçası ben de aktörleri ve aktrisleri ismen tanımıyorum. İlgimi çeken biri olursa AsianWiki.com adresinden onların profiline bakıyorum. IMBb sinema sitesi nasıl tüm oyuncuların özgeçmişini ve oynadığı tüm yapımları listeliyorsa, AsianWiki de aynı tarz bir oluşum. Şu ana kadar benim dizi listelerinde faydalandığım yegane kaynak. Hyun Bin‘e gelince, Secret Garden isimli diziden sonra; “Hyde Jekyll, Me” diye bir dizi çekmiş. Bu aralar sinema filmi çekmeye odaklanmış gibi gözüküyor. Zira üst üste birkaç filmde oynamış: Negotiation | Hyeobsang (2018), Outbreak | Changgwol (2018), The Swindlers | Ggoon (2017), Confidential Assignment | Gongjo (2017)

  2. “Hyde, Jekyll, Me” çok güzel bir dizi, tavsiye ederim. Hyun Bin bu dizide çift kişiliği canlandırıyor.

   1. Merhaba Emran, katkıların için teşekkür ederim. Dr. Jekyll ve Mr. Hyde esasında 1886 yılında yazılmış bir roman. Defalarca çeşitli filmlere ve dizilere konu olmuştu. Demek ki, Kore dizi sektörü de bu güzel kaynaktan faydalanmak istemiş. Tam onların tarzına uygun bir bilim-kurgu senaryosu zaten.

 3. Gerçekten detaylı inceleme sunmuşsunuz tebrik ederim sayenizde hangi diziyi izlemek isteğimi kolay bir şekilde buluyorum keyifle izliyorum

 4. Çok teşekkürler liste için. Çoğunu izlemişim zaten diğerlerinde bakarım. Healer ile ilgili sadece gerilim dizisi demeyelim. Romantik polisiye herşey vardı. İzlediklerim arasında en iyilerden biri.

 5. Eğer aylar boyu etkisinden çıkamayacağınızı düşünüyorsanız, Moon Lovers’ı izlemeyin derim. So’yu ne zaman hatırlasam üzülüyorum. Adamın diğer dizilerini bile izleyesim gelmiyor. 🙁

 6. 4,5 yıl önce çok sıkı bir Kore Dizisi takipçisiydim. Araya evlilik ve çocuk girince Kore dizi sektörünü takip edemedim. Sonra google a kore dizisi önerileri yazdım ve sayfayı buldum. Bu posttaki tavsiyeler üzerine Goblin’i izledim. Onca zaman sonra Kore dizilerine dönüşüm muhteşem oldu diyebilirim. Sayfayı not ettim ve her dizi izlemek isteyişimde açıp kontrol ediyorum. Tebrik ediyor ve paylaşımların devamını diliyorum.

 7. Seyrettiklerim arasında benim için bir Moon Lovers, iki Goblin diyebilirim. Etkisinden aylarca çıkamayacağınız, müziklerini açıp açıp dinleyeceğiniz iki Kore Dizisi.

 8. yeni dizileri eklediğiniz listenizi bekliyorum merakla, yukarıdaki dizilerin neredeyse hepsini izledim 🙂

  1. Merhaba NSL. Blog sayfasında 2018 yılının Kore Dizileri ile ilgili bir yazı daha var. Onda not ettiğim diziler biraz daha güncel. Bu sayfaya da yakında yenilerini ekleyeceğim.

 9. Süper bir liste olmuş, yaklaşık yarısı izleyip günlerce etkisinden çıkamadıklarım. Ayrıca bir iki dizi var ki her listede olmasına rağmen bir türlü izleyemedim ve hep iki üç bölümde bıraktım. Üstelik Le Min Hoo’nun dizileri, Boys Flowers’ı ikinci bölüm müydü fakir kızın ailesi hepsi ağzında yemekle full doldurup konuşmaya başladıkları sahnede bırakmak zorunda kaldım. Fakir olmak görgüsüz olmayı tabi gerektirmiyor niye öyle bir örtüştürme yapmışlar anlamış değilim. Theirs de de kız çok çirkin o oyuncunun hiçbir dizisini izleyemiyorum inandırıcı gelmiyor.

  Sizin listeye bayıldım. içinde izlemediklerimden anladığım kadarıyla çok iyi diziler var, tüm yorumlar çok hoşuma gitti. Benim yorum biraz sert ve bundan dolayı biraz üzgünüm. Ama şunu söyleyeyim: Güzel bir diziye başlayınca ve dizinin içine girdikten sonra evde “seni seviyorum koreeee!” diye bağırdığım oluyor. Tekrar teşekkürler.

  1. Merhaba Meral Hanım, samimi bir dille yazdığınız ayrıntılı yorumunuz beni mutlu etti. Elinize üşenmeyip görüşlerinizi yazıya döktüğünüz için teşekkür ederim. Ayrıca yazıyı beğenmenize sevindim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *