info(at)istanbulclues.com

Ev Tipi kahve Çekirdeği Öğütme Makinesi Tavsiyesi Ve Yorumu

Bir kahve tiryakisi olarak Cappuccino ve Latte gibi İtalyan menşeili kahvelere bayıldığım halde, bu özel kahveleri ancak kahve dükkânlarında ulaşılabilecek bir lezzetmiş gibi algıladım.

O yıllarda evimizde ancak Türk kahvesi ve Nescafe hazırlayabiliyorduk. Belki ben yeterince seçeneklerden haberdar değildim, belki de o seçenekler bol değildi.

Uzun lafın kısası, yaklaşık iki senedir evde kendi malzemelerimle İtalyan tarzı kahveler yapabiliyorum. İlk zamanlar acemi işi oluyordu. Ancak yaptığım gözlemler ve geliştirmeler ile Caffè Nero tadında Cappuccino yapabildiğimi söyleyebilirim.

Hangi marka ve model kahve öğütücüyü almalıyım?

Benim size kısa yoldan cevabım De Longhi KG 79 kahve çekirdeği öğütme makinesini almanız yönünde olacak.

Ben evde kahve çekme olayına size tavsiye ettiğim kahve öğütme makinesini alarak işe başladım. Uzun araştırmalar ve amazon.com gibi yabancı sitelerdeki yorumları göz gezdirmenin ardından, De Longhi KG 79 kahve çekirdeği öğütme makinesinde karar kıldım.

Kahve Değirmeni Mantığı İle Öğüten De Longhi KG 79

Bu aletin en güzel tarafı, kahvenin çekilmesini istediğiniz inceliği manuel olarak ayarlayabilmeniz. Buna ek olarak, kahve öğütme makinesi değirmen mantığı ile ezerek öğütme yapıyor. Bu da De Longhi KG 79’u bazı ev aleti mağazalarındaki sıradan öğütücülerden ayırıyor.

Sturbucks’tan ve Tchibo’dan aldığım kahve çekirdeklerini hiç çektirmeden evime getiriyorum ve içeceğim kahve kadar çekirdek çekiyorum. Taze çekirdeklerden etrafa yayılan koku gerçekten paha biçilemez oluyor.

Evde Kahve Çekmek Ve Kahve Hazırlamak İçin Öneriler

Tabi bu tarz ev yapımı bir kahve hazırlama şekli için gerekli ekipmanlar var. Bunların temelini ise moka pot, süt köpürtücü, kahve öğütücüsü üçlüsü oluşturuyor. Evde manuel olarak kahve hazırlamanın en keyifli taraflarından birisi, kahve dükkanlarına girdiğinizde aldığınız o muhteşem taze çekilmiş kahve kokusunu bizzat evinizde kahve hazırlarken almanız ve mutfağınızın buram buram kahve kokması.

Kahve Öğütme Makinası Fiyatları
Kahve öğütme makinelerinde ev aletleri satan bilindik markaların ürünleri 150 ila 200 lira arasında değişiyor. Ancak ev aletleri satan mağazaların çoğunun kahve öğütme makinelerinin dışı plastik içi ise metal bir aksamdan oluşuyor. Değirmen mantığı ile çalışan ve kahveyi ezerek çeken üst kalite makineler zaten genelde aşırı pahalı. Bu sebeple De Longhi firması KG-79 ile cidden çok iyi iş çıkarmış. Piyasadaki ucuz ev tipi ürünler ile profesyonel makinalar arasında bir denge olmuş. Ayrıca KG 79 kahve öğütücü fiyatı da 2017 itibarı ile 200 TL civarında. Yani oldukça ucuz ve hesaplı bir ürün.

Evde Kahve İçin Fincan Önerisi

Bir de son zamanlarda keşfettiğim şeylerden biri, özellikle Cappuccino yaparken mutlaka geniş ağızlı ve yayvan bardaklar kullanılmalı. Cafe Nero’nun Cappuccino bardaklarına benzeyen bardaklar kullanırsanız, kahve köpüğünün tadını son yudumuna kadar çıkarabilirsiniz.

Önerilen Blog Yazısı

Evde kahve hazırlamak konusunda daha fazla bilgi için Moka Pot İle Nasıl Kahve Yapılır yazısına bakabilirsiniz.

Süt Köpürtücü Tavsiyesi

Ayrıca evde kullanmak üzere pratik bir süt köpürtücü arıyorsanız. Sizi ev tipi süt köpürtme makinesi tavsiye ve yorumu başlığına davet ediyorum.

Ev Tipi Kahve Çekirdeği Öğütücüsü Tavsiye Ve Yorum was last modified: June 1st, 2017 by Serhat Engül

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nineteen + 19 =