info(at)istanbulclues.com

Evde Kahve Yapmak İçin Süt Köpürtücü Tavsiyesi Ve Yorumu

Türkiye’de yaşayan kahve tiryakileri çok da uzun sayılmayacak bir süre öncesine kadar sadece Türk kahvesi ve Nescafe ikilisi arasında gidip geliyordu. Ancak ardı ardında kahve dükkanlarının açılması ile birlikte, İtalyan kahveleri büyük popülariteye ulaşınca, herkes bu güzel kahvelerin tiryakisi oldu ve evde yapmanın yollarını araştırmaya başladı.

Evde Kahve Hazırlamak İçin Gerekli Ekipmanlar

Dışarıda cappuccino, latte ve caramel macchiato gibi kahve içmek bütçeyi uzun vadede ciddi anlamda zorlayabilir. Öyleyse evde yapmanın yollarına yönelmek gerek. Ben kendi adıma Moka Pot, Süt Köpürtücü ve Kahve Öğütme Makinesi alarak işe başladım. İlk zamanlar biraz acemilik oldu ancak deneme yanılma yöntemleri ile Caffe Nero kalitesine yakın kahveler hazırlamaya başladım.

Hangi Süt Köpürtücü Makineyi Almalıyım?

Moka Pot olarak seçimim elbette Bialetti oldu. Kahve çekirdeği öğütme makinesi olarak da De Longhi’yi seçtim. Süt köpürtücü olarak size önerim Tchibo’nun süt köpürtme makineleri… Gerçekten çok pratik ve dayanıklı ürünler.

Süt Köpürtücü Makina Fiyatları

Elektrikli süt köpürtücü makinelerin fiyatları 300 ila 400 lira bandında dolaşıyor. Benim satın aldığım 2015 yılında 160 lira olan makinenin fiyatı, 2017 itibarı ile 350 lira olmuş. Maalesef son dönemdeki döviz kaynaklı zamlardan bu ithal ev aletleri de nasibini almış gözüküyor.

Evde Kahve Hazırlamanın Kolay Yolları

Evde kahve yapmak o kadar keyifli bir iş haline geldi ki, yemek yapmak ve mutfakla aram çok iyi olmamasına rağmen; kahve yapmaktan ve yeni şeyler denemekten hiç sıkılmıyorum. Bambaşka bir keyif bu… Dünyanın önde gelen baristaları da kahveden böylesine bir keyif alıyorlardır diye düşünüyorum. Zamanında bizim memlekette böyle bir meslek bile olmadığından bu işe yönelmeyi de düşünmedik haliyle…

Önerilen Blog Yazısı

Uzun lafın kısası kahve hazırlama yöntemleri ile ilgili moka pot ile evde kahve hazırlama yöntemleri yazısını tavsiye ederim.

Kahve Öğütücü Tavsiyesi

Eğer evde kullanacağınız pratik bir kahve öğütme makinesi arıyorsanız. Sizi Ev Tipi kahve Çekirdeği Öğütme Makinesi Tavsiyesi Ve Yorumu başlığına davet ediyorum.

Evde Kahve Yapmak İçin Süt Köpürtücü Tavsiye Yorum was last modified: June 1st, 2017 by Serhat Engül

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fifteen − 12 =