Netflix Film Önerileri

Netflix Film Önerileri – En İyi Filmler Listesi 2020

Netflix hayatımıza girdiğinden beri, yabancı izlemek ciddi anlamda kolaylaştı. Deneme süreci ile başladığım Netflix’in pratik arayüzü ve geniş arşivi sayesinde, güzel diziler izledim ve bunları da tavsiye yazıları haline getirdim. Önceden satırlara döktüğüm bu yazıları okumak isterseniz En iyi Netflix Dizileri ve Az Bilinen Netflix Dizileri isimli yazılara göz atabilirsiniz.

Bu yazıda ise size Netflix Türkiye kanalında izlenecek en iyi filmleri, imdb puanları ve konu özetleri ile aktarmaya çalışacağım. Umarım işinize yarar. İyi seyirler dilerim!

Netflix Film Önerileri Listesi 2020

  •  Bright

Bright Filmi Konusu Ve Yorum

IMDB Puanı: 6.5

Bright filmi bizi orkların, elflerin ve perilerin de insanlar ile birlikte yaşadığı alternatif bir dünyaya götürüyor. Elflerin daha çok zengin beyaz insanlar gibi yaşadığı, orkların ise daha çok ABD’nin zenci toplumu gibi daha mütevazı bir hayat sürdüğü bir dünyaya gidiyoruz.

Filmin başında verilen imaj, bize sınıf ayrımının keskinliğini bir kez daha gösteriyor. Zira Elfler o muhteşem saçları ve güzel yüzleri ile gökdelenlerin yükseldiği Manhattan gibi bir yerde yaşarken, Orklar kenar mahallelerde suç ile iç içe bir durumdalar.

Polis, Orkların yaşadığı mahallelerde kol geziyor ve suç oluşumunun önüne geçmeye çalışıyor. Bu arada Amerika‘nın olmazsa olmaz etnik gerçeği olan Latinler de var. Onlar da çeteleşmiş haldeler ve şehirdeki üçüncü sınıfı oluşturuyorlar.

Başarılı bir aktör olan Will Smith‘in oyunculuğunu ve seyirciye aktarmayı başardığı o pozitif enerjiyi hep beğenmişimdir. Bu filmi de ünlü aktörün referansı ile izlemeye karar verdim. Will Smith, bu filmde Daryl Ward isimli bir polis memurunu canlandırıyor.

Sahada görev yaptığı ortağı ise Joel Edgerton adında bir ORK. İşin enteresan tarafı, Joel polis departmanında görev yapan tek Ork ve ne insanlar onun polis olmasını sindirebilmiş, ne de kendi ırkından olan orklar. Dışlanmış bir karakter olarak, işine konsantre olamıyor ve hata üstüne hata yapıyor.

Filme ismini veren Bright, kötü ellere geçtiğinde insanlığın varlığını tehlikeye atacak bir obje. Joel ve Daryl bir gün aldıkları ihbarla bir adrese baskın yapıyorlar ve bu olağanüstü objeyle karşılaşıyorlar. Sonrası zaten filmin içinde saklı. Bright bana kalırsa Netflix film önerileri listesinin başında geliyor.

En iyi Netflix Filmleri Listesi

Netflix Film Önerileri
Bright
  • Beasts of No Nation

 Beasts Of No Nation Filmi Konusu ve Yorumu

IMDB Puanı: 7.8

Çocuk askerler meselesi şüphesiz ki modern zamanın en büyük trajedilerinden biri. Cary Joji Fukunaga’nın yazıp yönettiği bu film, Afrika’nın gerçekliğinde yer edinmiş bu meseleyi oldukça başarılı bir biçimde işliyor.

Uzodinma Iweala’nın aynı isimli romanından uyarlanan bu filmde ailesinin öldürülmesi üzerine silahlanan Agu isimli bir çocuğun başından geçenler anlatılıyor. Çekimleri Gana’da yapılan bu film, 72. Venedik Film Festivali’nde özel gösterimle sahnelendi ve Mastroianni Ödülü’nü kazandı. Filmin başrollerinde Idris Elba, Ama K.Abebrese, Abraham Attah, Grace Nortey, David Dontoh gibi yetenekli oyuncular bulunuyor.

Filmin konusu hakkında söylenecek her şey spoiler olur. Ancak Afrika’yı, bölgedeki politik dengesizliği en iyi işleyen yapımlardan biri olduğunu söyleyebilirim.

Benzer bir konuya sahip olan Hotel Rwanda filmi birçok dezenformasyonla doluydu, ancak Beasts Of No Nation daha gerçekçi bir bakış açısına sahip. Bu yönüyle de Netflix film önerileri arasında yerini en başlarda almaya hak kazanıyor.

Ayrıca filmin IMDB en iyi filmler listesinde, Netflix yapımları arasında en yüksek puana sahip olduğunu da ekleyelim.

Netflix Savaş Filmi Önerileri

blank
Beasts of No Nation
  • First They Killed My Father

First They Killed My Father Filmi Konusu ve Yorumu

IMDB Puanı: 7.2

First They Killed My Father filmi, Kamboçya’da uzun süre boyunca iktidarı elinde tutan Kızıl Khmerler örgütünün gerçekleştirdiği katliamları ve insanlık suçlarını anlatan başarılı bir film. Hollywood’un soğuk savaş döneminden kalma tek taraflı ideolojik bakış açısına sahip olmaması, bu filmin değerini artırıyor.

Angelina Jolie’nin yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği filmin merkezinde, Kızıl Khmerler iktidara geldiğinde 5 yaşında olan bir kız çocuğu var. Loung Ung’un ailesi, 70’li yıllarda orta sınıfa mensup olan birçok aile gibi kırsala göçe zorlanmış, konforlu evlerini bırakıp çalışma kamplarında yaşamak zorunda kalmıştır.

Loung Ung’un sürgünden önce memur olan babası kampta öldürüldüğünde, küçük kızı zorlu bir hayat beklemektedir. Diktatörlükle erken bir yaşta yüzleşmiştir ve hayatta kalmak için çaba sarf etmesi gerekecektir.

Filmin tarihi gerçeklerden esinlenerek çekildiğini belirtmekte de fayda var. Kızıl Khmerler iktidarında Kamboçya’da orta sınıf büyük bir baskı görmüş, kentli nüfus tarlalarda çalışmak üzere kırsal alanlara sürülüp çalışma kamplarına hapsedilmişti.

Başta da belirttiğim gibi, Hollywood bu filmi tarafsız ve gerçekçi bir bakış açısı ile ele almayı başarmış. (Angeline Jolie’nin etkisiyle) Böylece Batı dünyasının Kamboçya ve Kızıl Khmerler karşısında etkisiz kalması da filmde başarılı bir biçimde işlenmiş.

Netflix Dram Filmi Önerileri

blank
First They Killed My Father
  • Blue Jay

Blue Jay Filmi Konusu ve Yorumu

IMDB Puanı: 7.3

Dram filmlerini sevmeseniz de Blue Jay’i mutlaka izlemelisiniz. Film, sıradan bir konuyu işliyor gibi görünse de, oldukça derin ve sürükleyici bir kurguya sahip.

Blue Jay, lise yıllarında birbirlerine aşık olan iki gencin yıllar sonra karşılaştıklarında yaşadıklarını anlatıyor. Jim ve Amanda’nın ayrılmalarının üzerinden yirmi yıl geçmiştir ve karşılaşmaları bir kasaba marketinde olmuştur.

Jim ve Amanda, tekrar karşılaştıklarında birbirlerine ne kadar aşık olduklarını hatırlarlar. Market sahibi ise onları tanımaktadır ve yıllardır birlikte oldukları fikrine kapılır ancak ikili durumu bozuntuya vermez.

Birlikte vakit geçirmekten büyük zevk alan ve yıllar önce yaşadıkları aşkı diriltmeye çalışan ikili, araya giren yılların nedenini sorgulamaya başlar. Ancak bu sorgulama işin akışını değiştirecektir. Nitekim ikisi de ayrı geçen yıllar için birbirini suçlar ve hiçbir şey eskisi gibi olmaz.

Netflix Aşk Filmi Önerileri

blank
Blue Jay
  • Okja

Okja Filmi Konusu ve Yorumu

IMDB Puanı: 7.4

Mija, uluslar arası bir şirkette önemli bir pozisyonda çalışmaktadır. Ancak Okja isimli bir hayvanı kurtarmak için kariyerini, şirketi hatta kendini riske atmayı kabul eder.

Okja, değişik görünüme sahip ve türünün tek örneği olabileceği düşünülen bir hayvandır. Mija, Güney Kore’nin dağlarında geçirdiği çocukluğu boyunca Okja’yı en yakın arkadaşı olarak kabul etmiştir. Ancak herkes Okja’ya Mija gibi yaklaşmamaktadır. Nitekim hayvanın peşindeki bazı kişiler onu üzerinde deneyler yapmak ve sergilemek istemektedir.

Lucy Mirando ise uluslar arası bir şirkette CEO olarak çalışırken bu hayvanı fark eder ve yakalayarak New York’a gönderir. Mija, bu durum üzerine en yakın arkadaşını kurtarmak için büyük bir çaba gösterecek ve her şeyini riske atacaktır. Bu mücadelesinde yolu güçlü ve kötü niyetli kişilerle kesişir.

Netflix Bilim Kurgu Filmi Önerileri

Netflix Film Önerileri ve Tavsiyeler
Okja
  • The Fundamentals Of Caring

The Fundamantals Of Caring Filmi Konusu ve Yorumu

IMDB Puanı: 7.3

Ben Benjamin, büyük ve prestijli bir yazarken, kişisel bir mesele yüzünden ciddi miktarlarda para kaybeder ve bu olay üzerine emekliye ayrılır. Ancak yeni hayatında muhtaç insanlara bakıcılık yapmaya karar verir. Yazarlığı geride bırakıp bakıcılıkla ilgilenirken, işlerin zannettiği kadar kolay olmadığını anlayacaktır.

Ben, oğlunu yıllar önce kaybetmiştir ve eşiyle boşanmanın eşiğindedir. Kariyerini de geride bırakınca, teselliyi Trevor adlı tekerlekli sandalyeye bağlı olarak yaşayan bir gencin bakıcılığını üstlenmekte bulur.

Trevor, tedavisi mümkün olmayan bir hastalığa sahiptir ve Ben ile birbirlerine alışmaları uzun zaman alır. Ancak zamanla iyi bir ikili haline gelirler ve hayatlarını değiştirecek bir yolculuğa çıkmaya karar verirler.

Netflix Komedi Filmi Önerileri

Netflix Türkiye Film Önerileri
The Fundamentals Of Caring

Netflix Film Önerileri by Serhat Engül

“Netflix Film Önerileri – En İyi Filmler Listesi 2020” üzerine 2 düşünce

  1. aa, Okja filmini ilk kez görüyorum. Filmin görseli olarak eklediğiniz fotoğraftaki kadın, American Horror Story’de neredeyse her sezon oynayan akrislerden biri galiba. Ben baya korkuyordum o kadın tıpkı Supernatural oyuncuları gibi yalnızca tek bir dizide kalacak diye. Neyse ki o da aldı başını yürüyor, heheh

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir