Paris Pass Nedir?

Paris Pass Nedir? Paris Müze Giriş Kartı Hakkında Bilgi

Paris Pass, İstanbul’da yabancı ziyaretçilere yönelik Istanbul Museum Pass uygulamasının bir benzeri olan müze giriş kartıdır. İstanbul’da Istanbul Museum Pass yaklaşık 85 liraya satılmakta ve Sultanahmet civarındaki tüm müzelerde geçmektedir.

Turistlerin bu kartı tercih etmesinin sebebi, müze girişlerini ucuza getirmekten çok, müzeye çabuk giriş sağlamak ve bilet kuyruğunda beklemekten kurtulmaktır.

Paris Museum Pass (Müzekart) Ve Paris Attraction Pass

Paris şehrini ziyaret eden gezginler için iki çeşit seyahat kartı sunulmaktadır. Paris Museum Pass, müzelere girişi ucuzlatır ve kolaylaştırır iken; Paris Attraction Pass ise komple bir seyahat paketi sunar.

 Paris Pass Nedir? Paris Museum Pass

Paris Museum Pass, kısıtlı vakte sahip gezginler için oldukça pratik bir üründür; çünkü sadece müzeleri bilet fiyatından ucuza getirmekle kalmaz, bilet kuyruğunda bekleme zahmetinden de sizi kurtarmış olur. Kart sahiplerinin bu hızlı geçiş uygulamasına Avrupa’da verilen isim: Fast Track ayrıcalığıdır.

Paris Museum Pass Müze Giriş Kartı

Paris Müze Kart nedir
Paris Museum Pass

Avrupa’da Müzelerin Önünde Oluşan Uzun Kuyruklar

Bu arada müze kuyruğu deyip geçmeyin, Avrupa’da müzelerin önünde oluşan kalabalıklar bizimkilere pek benzemiyor. Hele Paris gibi dünyanın en çok turist kabul eden şehrini düşününce, yüzlerce kişiyi bulan kuyruklara denk gelmek mümkün. Bu sebeple programınızı aksatmamak için bir tarihi eseri görmekten vazgeçtiğiniz bile olabiliyor.

Bu kötü tecrübeyi ben İtalya’da Vatikan Müzeleri‘ni ziyaret etmek istediğimde yaşamıştım. Sistine Şapeli’ni çok istememe rağmen görememiştim. Yine aynı şekilde Floransa’daki Uffizi Müzesi’ne, 17:00 yerine 19:00’da kapandığı bir gün (haftanın yalnızca bir günü geç kapanıyor); çok az kişi bu uygulamadan haberdar olduğu için zar zor girebildim.

Paris Museum Pass Hangi Müzelerde Geçerli?

Paris’te gezilecek yerler çok fazla ve her birinin ortalama 10 Euro ve üstü giriş ücreti var. Bu yüzden bu kartı edinmek size Louvre ve Orsay Müzeleri ile Notre Dame Katedrali, Arc De Triomphe Anıtı, Versay Sarayı gibi yerlere girmekte avantaj sağlayabilir. (Dikkat Eyfel Kulesi‘nde geçmiyor!)

Alt satırda görebileceğiniz üzere kart ücretleri İstanbul’a ve diğer Avrupa şehirlerine kıyasla oldukça pahalı, ancak kartla birlikte büyük ayrıcalıklar da edinmiş oluyorsunuz. Bunları gözden geçirelim.

Paris Museum Pass – Müze Kartı Ücreti Ne Kadar?

Paris Museum Pass kartının 2 gün (48 Euro), 4 gün (62 Euro) ve 6 günlük (74 Euro) seçenekleri mevcut. Aralarında 4 günlük kart ideal gibi gözüküyor. Zira iki günde listedeki her yeri gezip bitirmek mümkün değil.

Paris Attraction Pass Kart Paketinin Fiyatı Ne Kadar?

Paris Pass kartının ise 2 gün (135 Euro), 3 gün (152 Euro), 4 gün (179 Euro) ve 6 günlük (203 Euro) seçenekleri mevcut. Bu kartın avantajlarından yararlanmak için de en az 4 gün gerekiyor.

Paris Pass Turistik Seyahat Ve Aktivite İndirim Kartı

Paris Pass Kart Nedir
Paris Pass Kart Nedir

Paris Pass Kartının Sunduğu Avantajlar

Turistik otobüsle şehir gezisi, tekne gezisi, şarap tadımı ve Paris Opera Binası turu gibi ekstra getirileri var.

Paris Müze Kart Ve Paris Pass Kartlarının Fiyatları Hakkında

Söz konusu kartlar ile ilgili fiyatlar sürekli güncellenmektedir. Benim not ettiğim fiyatlar 20. Haziran. 2017 itibariyle geçerli olan %10 indirim kampanyalı fiyatlardır. Fiyatlar değiştikçe yazıyı da güncellemeye çalışacağım.

Paris Şehrinde Müze Giriş Ücretleri

Peki bu Paris Museum Pass almazsanız müze giriş ücretleri ne kadara geliyor? Ona da bir göz atmakta fayda var:

Orsay Müzesi 12 Euro, Louvre Müzesi 15 Euro, Notre Dame Katedrali 8,5 euro, Arc de Triomphe Anıtı 9,5 Euro, Versailles Sarayı 18 Euro, Centre Pompidou (Pompidou Merkezi) 14 Euro, Sainte Chapelle Kilisesi 10 Euro, Pantheon 8,5 Euro, Rodin Müzesi 10 Euro, Conciergerie Sarayı 8,5 Euro

Paris Pass Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

Paris Museum Pass adı verilen müze giriş kartını http://en.parismuseumpass.com/ isimli resmi web sitesi aracılığı ile (ekstra kargo ücreti ödeyerek) edinebilirsiniz.

Paris Museum Pass ayrıca Charles De Gaulle ve Orly havalimanlarından, otellerin danışma ofislerinden, müzelerin bilet gişelerinden, kitapçılardan satın alınabilir.

Paris Pass Kartı Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

Paris Attraction Pass adı verilen Paris gezi kartını https://www.parispass.com/ isimli resmi web sitesinden sipariş edebilirsiniz.

Paris Hakkında Bilgi ve Gezi Rehberi

Paris seyahatine çıkmadan önce; Paris şehrinin tarihi, gezilecek ve görülecek yerleri ile ilgili bilgi edinmek isterseniz, size Paris Gezilecek Yerler Blog Yazısı isimli makaleyi öneririm.

Paris Metro Haritası

Şayet Paris’in oldukça karmaşık olan metro haritası üzerinde pratik yapmak isterseniz, Paris Metro Haritası isimli kısa ve bilgilendirici makeleye göz atabilirsiniz.

Paris Pass Hakkında Bilgi by Serhat Engül

“Paris Pass Nedir? Paris Müze Giriş Kartı Fiyatı” üzerine 2 düşünce

  1. Serhat bey merhaba, bu kartların çocuklar ile ilgili kısmından da bahsedebilir misiniz ? Yani çocuklara da bu kartlardan almamız gerekiyor mu ? Veya indirim var mı ?

    Teşekkür ederim .

    1. Merhaba İsmail Bey, maalesef çocuklar ile ilgili detayları bilmiyorum. Google’dan “Paris Pass for Kids” yazarsanız işinize yarayacak bilgiler gelecektir diye düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir