info(at)istanbulclues.com

Paris Charles De Gaulle Havalimanı Nerede?

Paris Charles De Gaulle Havalimanı, Paris’in en büyük ve en merkezi havalimanı olarak kabul edilir.

Paris’te Kaç Tane Havalimanı Vardır?

Paris şehrinde üç tane havalimanı vardır. Havalimanlarının adları yolcu hacmi açısından: Charles De Gaulle, Orly ve Beauvis olarak sıralanır.

Bu havalimanlarının şehirden uzaklıkları birbirine göre farklılık gösterir. Şehir merkezine yakın olan havalimanları, Charles De Gaulle ve Orly havaalanlarıdır. Beauvis havalimanı ise şehirden görece olarak uzaktır.

Charles De Gaulle Havalimanı Hakkında Bilgi

Charles De Gaulle, boyutların kavramanın güç olduğu devasa bir havalimanıdır. Avrupa’nın en önemli aktarma merkezlerinden olan bu havalimanı, aynı zamanda Dünyanı en büyük beşinci havalimanıdır. Bu sebeple uçaktan inişlerde, terminalin içine otobüsle aktarmalar, İstanbul havalimanlarından görece olarak uzun sürebilir.

Paris Charles De Gaulle Havalimanından Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Charles De Gaulle Havaalanı şehir merkezinden yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta konumlanmıştır. Size bir fikir vermesi açısından bu mesafe yaklaşık olarak Atatürk Havalimanı ile Taksim Meydanı arası kadar (21 km) bir mesafedir. Taksi, otobüs ve metro ile Paris şehir merkezine ulaşmak mümkündür.

Charles De Gaulle ile Şehir Merkezi Arası Taksi Ücreti Ne Kadar?

Havalimanı, Taksim ile Yeşilköy kadar olsa da, taksi ile şehir merkezine ulaşım İstanbul’dakinden daha pahalı olacaktır. Zira Fransa’da taksiler oldukça pahalı olduğu için, bu mesafeyi yaklaşık 50 Euro ödeyerek ancak kat edebilirsiniz. Elbette otobüs ve metro opsiyonları bu ücreti ödemek istemeyenler için iyi birer alternatiftir.

Önerilen Paris Gezi Rehberi Yazısı

Paris Şehri ile ilgili bilgilendirici bir gezi yazısı okumak isterseniz: Paris Şehrinde Gezilecek Yerler isimli yazıyı tavsiye ederim.

© Paris Charles De Gaulle Havalimanı Nerede, Nasıl Gidilir, Hakkında Bilgi 2017 ve 2018

Paris Charles De Gaulle Havalimanı Şehir Merkezi Ulaşım was last modified: June 30th, 2017 by Serhat Engül

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sixteen + 7 =