info(at)istanbulclues.com

Hindistan Fatehpur Sikri Şehrindeki Sevimli Çocuk

Fatehpur Sikri, Hindistan turunun en etkileyici yerlerinden biri diyebiliriz. Koskoca bir kent, Babür İmparatorluğu döneminde başkent olarak tasarlanmış ve büyük emeklerle inşa edilmiş. Maalesef su kıtlığı hesaba katılmadığı için çok kısa sürede terk edilmiş.

Günümüzde muhteşem bir manzaraya sahip, kullanılmamış bir kent Fatehpur Sikri. Topkapı Sarayı’nın bir benzeri kışla-saray karışımı bir yer olan Fatehpur Sikri’nin tur programında olup olmadığını iyi kontrol edin derim. Çünkü burayı görmeden dönmek olmaz.

Fatehpur Sikri’nin içinde aktif bir cami var ve turistik bir yer olduğu için bir sürü insan çevresinde kendi çapında bir şeyler satıyor. Fotoğraftaki sevimli çocuklar etrafta koşturup oynuyor ve turistler ile fotoğraf çektiriyorlar. Yanınıza kalem, silgi, şeker v.b. gibi çocukları sevindirecek bir şeyler bulundurmanızı öneririm. Çünkü onların şu güzel gülümsemesini görmek her şeye değer.

Hindistan ile ilgili daha detaylı bir gezi yazısı okumak isterseniz: Hindistan Gezi Turu Rehberi yazısını okuyabilirsiniz.

Hindistan Fatehpur Sikri’deki Sevimli Çocuk was last modified: May 14th, 2016 by Serhat Engül

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × two =