Roma Şehri Turistik Harita

Roma Turistik Gezi Haritası ve Gezilecek Yerler

İtalya‘nın Roma şehri, Türkiye’den seyahat edilen yerlerin başında geliyor. Türkiye’den kültür turu amacıyla yurt dışına çıkan vatandaşlardan büyük bir çoğunluğu öncelikle İtalya’yı ve onun başkenti Roma‘yı tercih ederler.

Bu kadim şehrin kültürel mirasını, turistik alt yapısını ve yemeklerini göz önün alırsak, haksız da sayılmazlar. Roma, popülaritesini sonuna kadar hak eden bir şehir.

Roma Gezilecek Yerler Haritası

Roma şehrini gezerken bir turistik seyahat haritası edinmek elbette bir zorunluluk. Şehirde gezilip görülecek çok yer olduğu için, tarihi eserlerin bulunduğu noktaların işaretli olduğu bir harita hayat kurtarır.

Roma‘da yer yön bulmanızı kolaylaştıracak birçok tarihi ve anıtsal yapı bulunur. Örneğin benim otelim Termini Tren İstasyonu’na çok yakındı ve ben sokak ismi aramadan haritadan istasyonu bularak otelime dönebiliyordum. Siz de bu tarz bir yapıyı kendinize rehber alırsanız, kolaylıkla yön bulabilirsiniz.

Roma Turistik Gezi Haritası

Roma Turistik Gezi Haritası ve Gezilecek Yerler
Tam Ekran Roma Gezi Haritası için Tıklayınız

Copyright: OnTheWorldMap.com

Turistik Danışma Ofislerinde Verilen Haritalar

Tarihi mekanların üzerinde işaretli olduğu haritaları otellerden edinebilirsiniz. Daha kaliteli ve büyük boy bir haritayı, üstelik de ücretsiz edinmek için “Tourism Information Office” adındaki turistik danışma ofislerine gitmenizi öneririm. En kaliteli haritalar genelde onlarda oluyor, ki İstanbul’da da bu böyledir.

Sultanahmet turizm danışma ofisinde harika haritalar vardır. Oteller ise daha çok üstünde reklamlar olan, A4 boyutunda basit haritalar verirler. Yani ekteki dijital haritanın bir benzeri tadında olur.

Sözün kısası ekteki görsel, seyahat öncesi plan yapmak için işinizi görecektir. Gittiğinizde daha iyisini edinebilirsiniz.

Roma Gezilecek Yerler Rehber Yazısı

Roma kenti ile ilgili daha çok bilgi için, sırt çantalı bir gezginin hikayesini anlatan Roma Gezi Rehberi isimli yazıya veya Roma’nın gezilecek yerlerini ve tarihini özet olarak anlatan Roma Gezilecek Yerler yazısına bakabilirsiniz. İtalya hakkında genel bilgi için ise İtalya Gezi Rehberi yazısına göz atabilirsiniz.

Roma Şehir Haritası için Önerilen Site

Şayet İngilizce diline hakimiyetiniz varsa, Roma şehriyle ilgili en güncel haritaları bulabileceğiniz şu siteyi de ziyaret edebilirsiniz. İngilizce arama sonuçlarında Google USA ve Google UK, en üst sıralarda bu site geliyor. Yabancı gezginlerin işine yaradığına göre, sizin de işinize yarayacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *