serhateng(at)gmail.com
+90 532 256 93 12

Roma Şehri Turistik Harita

Roma Turistik Gezi Haritası, Roma Gezilecek Yerler Haritası, Roma Görülecek Yerler

İtalya‘nın Roma şehri, Türkiye’den seyahat edilen yerlerin başında geliyor. Türkiye‘den kültür turu amacıyla yurt dışına çıkan vatandaşlardan büyük bir çoğunluğu öncelikle İtalya’yı ve onun başkenti Roma‘yı tercih ederler.

Bu kadim şehrin kültürel mirasını, turistik alt yapısını ve yemeklerini göz önün alırsak, haksız da sayılmazlar. Roma, popülaritesini sonuna kadar hak eden bir şehir.

Roma Gezilecek Yerler Haritası

Roma şehrini gezerken bir turistik seyahat haritası edinmek elbette bir zorunluluk. Şehirde gezilip görülecek çok yer olduğu için, tarihi eserlerin bulunduğu noktaların işaretli olduğu bir harita hayat kurtarır.

Roma‘da yer yön bulmanızı kolaylaştıracak birçok tarihi ve anıtsal yapı bulunur. Örneğin benim otelim Termini Tren İstasyonu’na çok yakındı ve ben sokak ismi aramadan haritadan istasyonu bularak otelime dönebiliyordum. Siz de bu tarz bir yapıyı kendinize rehber alırsanız, kolaylıkla yön bulabilirsiniz.

Roma Turistik Gezi Haritası
Roma Turistik Gezi Haritası
Tam Ekran Roma Haritası İçin Tıklayın – Copyright: OnTheWorldMap.com

Turistik Danışma Ofislerinde Verilen Haritalar

Tarihi mekanların üzerinde işaretli olduğu haritaları otellerden edinebilirsiniz. Daha kaliteli ve büyük boy bir haritayı, üstelik de ücretsiz edinmek için “Tourism Information Office” adındaki turistik danışma ofislerine gitmenizi öneririm. En kaliteli haritalar genelde onlarda oluyor, ki İstanbul’da da bu böyledir.

Sultanahmet turizm danışma ofisinde harika haritalar vardır. Oteller ise daha çok üstünde reklamlar olan, A4 boyutunda basit haritalar verirler. Yani ekteki dijital haritanın bir benzeri tadında olur.

Sözün kısası ekteki görsel, seyahat öncesi plan yapmak için işinizi görecektir. Gittiğinizde daha iyisini edinebilirsiniz.

Roma Gezilecek Yerler Rehber Yazısı

Roma kenti ile ilgili daha çok bilgi için sırt çantalı bir gezginin hikayesini anlatan Roma Gezi Rehberi isimli yazıya veya Roma’nın gezilecek yerlerini ve tarihini özet olarak anlatan Roma Gezilecek Yerler yazısına bakabilirsiniz.

İtalya hakkında genel bilgi için ise İtalya Gezi Rehberi yazısına göz atabilirsiniz.


Roma Turistik Gezi Haritası Blog Yazısı By Serhat Engül

Roma Turistik Gezi Haritası 2017 ve 2018

Roma Turistik Gezi Haritası Ve Türkçe Bilgi 2018 was last modified: March 31st, 2018 by Serhat Engül

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *