info(at)istanbulclues.com

San Giovanni In Laterano Kilisesi Tarihi

Roma’nın Laterano Mahallesinde bulunan bu güzel kilise, oldukça ihtişamlı iç mekanı ve bu iç mekanı süsleyen dev heykelleri ile ünlüdür.

Roma’nın En Güzel İki Kilisesi

Roma’nın en önemli kilisesi, kuşkusuz ki Vatikan’ın kalbinde bulunan Aziz Petrus Bazilikası‘dır. (St. Pietro Katedrali) Ancak San Giovanni In Laterano Kilisesi de bir zamanlar hiç de yabana atılmayacak bir şöhrete sahipmiş ve Roma’nın en göz kamaştıran kilisesi olma yolunda Aziz Petrus Katedrali ile yarırışırmış.

Aziz Petrus Bazilikası VS San Giovanni In Laterano Kilisesi

Aziz Petrus Bazilikası, 17. Yüzyıl’da tamamen yeniden inşa edilip, bugünkü görünümüne kavuşunca; San Giovanni In Laterano Kilisesi her açıdan ikinci plana düşmüş ve ikinci sıraya yerleşmiş. Günümüzde halen şehrin en göz alıcı mabedlerinden biri olarak arz-ı endam ediyor.

Önerilen Roma Gezi Yazıları

Roma’yı gezmek için plan yapıyorsanız, okumanız için iki yazı önermek isterim. Birincisi Roma’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerleri sade bir şekilde anlatan Roma Gezilecek Yerler yazısı, ikincisi ise Roma’daki 3 günlük seyahatimi detaylarıyla anlattığım Roma Gezi Rehberi yazılarını okuyabilirsiniz.

Roma San Giovanni In Laterano Kilisesi was last modified: October 27th, 2017 by Serhat Engül

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

thirteen − 8 =