info(at)istanbulclues.com

Topkapı Sarayı Konyalı Restoran

Topkapı Sarayı, 4 avludan oluşan, doğa ile iç içe bir saraydır. Sarayın avlularının hepsini gezmek ve Hazine, Kutsal Emanetler, Mutfaklar, Divan-ı Humayun gibi yerleri ziyaret etmek elbette çok keyiflidir.

Tüm bu güzel bölümlerin yanında, dördüncü avlunun yeri bir başkadır. Çünkü avlunun bir tarafından muhteşem bir Boğaz Manzarası, diğer tarafında ise seyrine doyulmayan bir Haliç Manzarası vardır.

Boğaz Manzarasının olduğu Doğu kanadında, Konyalı Restoran isminde leziz bir restoran bulunur. Bu restoranın güzel seçeneklerle süslü bir açık büfesi vardır. Buradan çay, kahve, ekmek arası döner, börek gibi atıştırmalıklar alınabilir. Çok lezzetlidir fakat fiyatları biraz pahalıdır.

Büfenin haricinde rezervasyonla konuk kabul eden bir restoran kısmı vardır. Bu kısımda yerli veya yabancı turist grupları büyük kafileler halinde kendileri için hazırlanmış menüleri tadarlar. Osmanlı Saray Mutfağı’nın örneklerinin hazırlandığı restoran, oldukça lezzetli ve nostaljiktir.

Büfeden harika şerbetler tadabilirsiniz. Meşhur Osmanlı şerberlerinin en güzel örneklerinden birkaçı, büfede her daim hazır bulunur.

Yalnız bu restoran sadece gün içinde açıktır. Akşam Topkapı Sarayı Müzesi kapandıktan sonra ziyaretçi kabul etmez. Saray kışın 16:30, yazın ise 18:30’da kapanır.

Daha fazla bilgi için: Topkapı Sarayı Gezi Rehberi

Topkapı Sarayı Dördüncü Avlu Konyalı Restoran was last modified: April 28th, 2016 by Serhat Engül

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four × two =