serhateng(at)gmail.com
+90 532 256 93 12

Yabancı Dizi Önerileri & En Yeni Diziler 2018

Yabancı Dizi Önerileri 2018, En İyi Yabancı Diziler Listesi 2018

Televizyonda izleyecek bir şey bulmakta zorlananlara ilaç gibi gelen yabancı dizilerin bir listesi herkes için faydalı olabilir. Ben de bir yabancı dizi takipçisi olarak, sürekli tavsiye niteliğindeki listeleri takip ediyorum ve aralarından mutlaka izlemediğim bir dizi çıkıyor.

En Yeni Yabancı Diziler 2018

Aşağıdaki listede 2017-2018 sezonunda yayına girecek yeni yabancı dizilerin bir listesini bulabilirsiniz. Listedeki dizileri, 2017 sonbahar aylarında ABD’de yayına girecek olan toplam 38 dizi arasından özenle seçtim. Diziler yayına girip izlendikçe ve oy verildikçe IMDB puanları, konu özetleri ve yorumlar da eklenecektir. İyi seyirler.


Not: Bu yazıdan sonra İzlenmesi Gereken Alternatif Diziler 2018 yazısı da ilginizi çekebilir.


Yabancı Dizi Önerileri 2018 – En İyi Yabancı Diziler 2018

Yabancı Dizi Önerileri 2018 – En İyi Yabancı Diziler 2018 – Yabancı Dizi Tavsiyeleri 2018

 • Alex Inc.

Alex Inc. Dizi Konusu

Alex, 30’ların ortasında bir adamdır. Evli ve iki çocuk sahibi, sorumluk sahibi biri iken; birden işini bırakıp, iş hayatına baştan başlamaya karar verir ve risk alarak yeni bir iş kurar.

Alex Inc. Yeni Sezonun Kaliteli Komedi Dizilerinden
Yabancı Dizi Önerileri
Alex Inc. – En İyi Yabancı Diziler 2018
 • The Crossing

The Crossing Dizi Konusu

Ülkelerini harap eden bir savaştan kaçan mülteciler, Amerikanın bir kasabasına sığınır. Bu sığınmacılar aslında 250 yıl sonra Amerika’da patlak veren bir savaştan kaçan insanlardır. Kasaba şerifi, federal ajanlar ve kayıp kızını arayan bir anne kendilerini bu garip olayın merkezinde bulurlar.

The Crossing Yeni Sezonun Merakla Beklenen Bilim Kurgu Dizilerinden
En İyi Yabancı Diziler 2018
The Crossing

Önerilen Yazı: En İyi Bilim Kurgu Filmleri Liste


 • Deception

Deception Dizi Konusu

Cameron Black dünyanın en iyi ilüzyonistidir. Birçok kişi onu halen böyle anmasına rağmen, aslında en önemli numarası ifşa olmuş ve kariyeri düşüşe geçmiştir. Cameron, en büyük sırrının açığa çıkmasının bir tesadüf olmadığını bilmektedir ve kendisine bu kötülüğü yapanların peşini bırakmayacaktır.

Deception Gizemli Suç Dünyasını Konu Alan Bir Dizi
Yabancı Dizi Önerileri 2018
Deception – En İyi Yabancı Diziler 2018
 • The Good Doctor

The Good Doctor Dizi Konusu

Dizi, Savant Sendromlu* ve otistik bir doktorun, prestijli bir hastanede çocuk cerrahı olarak görevlendirilmesi ile başlar. Bunun üzerine şu soru ortaya çıkmıştır: Sahip olduğu rahatısızlıklar sebebiyle iletişim kurmakta zorlanan bir doktor, hastalara faydalı olabilecek ve onların hayatını kurtarabilecek midir? Dizinin adına bakarsak cevap “Evet” olsa gerek!

Not: Dizi, 2013 yılında Güney Kore‘de yayınlanmış olan Good Doctor dizisinin bir Amerikan uyarlaması olacak.

* Savant Sendromu: Çoğunlukla otistik rahatsızlığın tetiklediği bir olağanüstü zekaya sahip olma durumu… Otistik hastaların küçük bir kısmında görülse de, tarihte çok ünlü matematikçi, müzisyen veya ressam Otistik Savantlar bulunmaktadır.

The Good Doctor Dizisinin İlgi Çekici Bir Senaryosu Var

En Yeni Yabancı Diziler 2018
The Good Doctor
 • Kevin (Probably) Saves The World

Kevin Saves The World Dizi Konusu

Kevin Finn tamamen kendi halinde yaşam süren ve hayattan pek umudur kalmamış biridir. Psikolojik manada dibe vurmuş haldeyken, kız kardeşinin evine yaptığı bir ziyarette Yvette isimli bir melekle karşılaşır. Kendisine Tanrı tarafından dünyayı kurtarma görevi verilmiştir.

Dizinin isminde Kevin’e verilen büyük görevin, bu şaşkın adamın becerileri ile örtüşmemesine de gönderme yapılmış. Bizim dilimizde bir işi becermesi pek olası gözükmeyen kişiler için olumsuz manada kullanılan “İnşallah” ile eş değer olabilecek “Probably” vurgusu yapılmış. Bir komedi dizisi olduğunu düşünürsek, Kevin’in başına büyük işler açılacak demektir.

Kevin (Probably) Saves The World Bir Komedi Dizisi

İzlenmesi Gereken Yabancı Diziler 2018
Kevin Saves The World
 • Marvel’s Inhumans

Inhumans Dizi Konusu

Marvel’in çizgi roman kahramanlarından uyarlama bir dizi olan Inhumans, 2017 yılı sonunda gösterime giriyor. Dizi, süper güçlere sahip olan bir insan grubunun, kendi neslini korumak için vermek zorunda kaldığı mücadeleyi konu alıyor.

Inhumans (Nainsanlar) X Men Filmlerinden Tanıdığımız Bir Kurguya Sahip
en çok izlenen yabancı diziler 2018
Marvel’s Inhumans
 • Ten Days In The Valley

Ten Days In The Valley Dizi Konusu

İşkolik bir televizyon yapımcısı olan Jane Sadler, kızına da tek başına ebeveynlik yapmaya çalışmaktadır. Kendi hayatını sıkı bir düzen içinde tutmaya çalışan Jane’in dünyası, kızının bir anda ortadan kaybolması ile darmadağın olacaktır. Genç kızın kaybolmasının ardından, nefes kesen bir polisiye kovalamaca başlar.

10 Days In The Valley Yeni Sezon Polisiye Dizilerden
yeni çıkan yabancı diziler 2018
10 Days In The Valley
 • Instinct

Instinct Dizi Konusu

Dylan Reinhart adındaki eski bir CIA idarecisi, eski fırtınalı yaşamını bırakarak kendine yeni bir sayfa açmıştır. Zeki bir profesör ve aynı zamanda yazar olan bir kadınla ilişki yaşamaktadır. Ancak hiç ummadığı bir anda, New York Polis Departmanı (NYPD) kendisini acil olarak göreve çağırır. Hapisten kaçan bir seri katilin yakalanması gerekmektedir.

Bu yeni yapımın, James Patterson‘un Murder Games isimli kitabından uyarlama bir polisiye-gerilim dizisi olarak; 2018’de büyük ses getirmesi beklenmektedir.

Instinct 2018 Yılının En İyi Polisiye Gerilim Dizilerinden Biri

Instinct – Yabancı Dizi Önerileri 2018
 • Seal Team

Seal Team Dizi Konusu

Amerikan Donanmasının özel kuvvetleri olan Navy Seal askerlerinin; sahaya inmeden önceki eğitimini, operasyon planlamasını ve uygulamasını anlatan bir dizi. Navy Seal komandolarının en tehlikeli görevlerde neler yaşadığını konu alan bu dizinin, savaş filmi meraklıları tarafından büyük bir ilgi görmesi bekleniyor.

Seal Team Savaş Temalı Bir Dizi Olarak İddialı Bir Yapım

yabancı dizi tavsiyeleri 2018
Seal Team
 • S.W.A.T.

S.W.A.T. Dizi Konusu

Kendi doğup büyüdüğü şehrin sokaklarında S.W.A.T. timi olarak görev yapan bir teğmenin (polis komiseri) kaldığı ikilemi anlatan bir dizi. Los Angeles sokaklarındaki düzeni iyi bilen ve yeraltı dünyasından da birçok tanıdığı olan komiser, bazen kendisine verilen görev ile Los Angeles sokaklarının kendi kuralları arasında kalır.

Yabancı Dizi Tavsiyeleri 2018 – S.W.A.T.

S.W.A.T.
 • Wisdom Of The Crowd

Wisdom Of The Crowd Dizi Konusu

Bir teknolojik ar-ge uzmanı, kızının cinayetini açıklığa kavuşturmak için üst düzey teknolojiye sahip bir insan ayrıştırıcı makine icat eder. Bu yeni teknolojik gelişme, San Francisco‘daki geleneksel suçlu arama-yakalama tekniklerini de kökünden değiştirecektir.

Wisdom Of The Crowd İzlenecek En Yeni Polisiye Dizilerden Biri
yabancı dizi öneri 2018
Wisdom Of The Crowd
 • Ghosted

Ghosted Dizi Konusu

Biri aşırı şüpheci ve diğeri kuvvetli dini inancı olan iki polis dedektifi, Los Angeles şehrindeki açıklanamayan olayları çözmeleri için Los Angeles Emniyet Bürosu tarafından görevlendirilir. Polisler işin derinine indikçe, insanlığın varlığını tehlikeye atabilecek bir gizemli bir gücün varlığını keşfederler.

Ghosted Oldukça Keyifli Vakit Geçirtecek Fantastik Bir Komedi Dizisi
yabancı dizi tavsiye 2018
Ghosted – Yabancı Dizi Önerileri 2018

Önerilen Yazı: En İyi Korku Gerilim Filmleri Listesi


 • The Gifted

The Gifted Dizi Konusu

Mutantların güvensizlik ve korku yarattığı bir dünyada kurulan bir mutant enstitüsü, insanlık ile evrim geçirmiş mutantlar arasında barış ve dostluğa dayalı bağlar kurmak ister. Mutantlara güçlerini iyi yönde kullanmaları için eğitim verir.

The Gifted Fantastik Temalı Bir Sci-Fi Dizisi
yeni gösterime giren yabancı diziler 2018
The Gifted
 • L.A. To Vegas

L.A. To Vegas Dizi Konusu

Her Cuma Los Angeles şehrinden, kumarhane ve eğlence kenti Las Vegas’a uçan bir uçakta geçen olayları konu alan bir komedi dizisi. Her hafta farklı komik olaylara sahne olan bu uçuştaki herkesin tek bir ideali vardır: Las Vegas’ta kumar oynayarak zengin olmak. Bu tarz müşterilerle dolu bir uçaktaki hosteslerin ve pilotların komik öykülerini anlatan bir neşeli bir dizi.

En İyi Yabancı Diziler 2018 – L.A To Vegas

L.A To Vegas
 • The Orville

The Orville Dizi Konusu

Günümüz dünyasından 400 yıl sonrasında geçen dizide, dünyanın yıldızlar arası seyahat misyonunu üstlenen USS Orville isimli uzay gemisinin mürettabatı ve onların yaşadığı maceralar esprili bir dille konu edilmektedir.

The Orville Fantastik Temalı Bir Komedi & Macera Dizisi
The Orville – Yabancı Dizi Tavsiyeleri 2018
 • The Resident

The Resident Dizi Konusu

The Resident dizisi, genç ve idealist bir doktorun; oldukça katı ve zeki bir başhekimin himayesinde iş hayatına atılmasını ve bu süreçte yaşadıklarını konu almaktadır. Parlak bir kariyere sahip olan başhekim, günümüz ilaçlarının iyi yönlerinin yanında, büyük zararlarının da olduğunu kanıtlama peşindedir. Bu uğurda bazı yaşamlar kurtulurken, bazıları da yitirilecektir.

The Resident, senaryosunun kalitesinden aldığı güç ve müzikleri ile oldukça etkileyici bir diziye benziyor. Imdb sitesinden, fragmanı izleyince bile, olumlu bir izlenim ediniyorsunuz.

Yabancı Dizi Önerileri 2018 – Yeni Dizi The Resident

The Resident – İzlenmesi Gereken Yabancı Diziler 2018
 • The Brave

The Brave Dizi Konusu

Düşman hatlarının gerisine sarkarak, askeri operasyonlarda büyük cesaret gösteren savaşçıları anlatan bir dizi. The Brave, en tehlikeli görevlerde, özel kuvvetlerin nasıl fedakarlık gösterdiğini ve hayatını tehlikeye attığını konu ediyor.

The Brave Çatışma Sahneleri İle Dikkat Çeken Bir Savaş Ve Aksiyon Dizisi
The Brave – En İyi Yabancı Diziler 2018

Film Önerileri: En İyi Savaş Filmleri Listesi


 • Law & Order: True Crime (The Menendez Murders)

Law & Order: True Crime Dizi Konusu

Menendez kardeşler, ebeveynlerini Beverly Hills‘teki evlerinde vahşice öldürmüştür. Bu cinayetin soruşturma ve yargılama süreci televizyon haberlerinde çıktığında, tüm ülke çapında bir bağımlılık yaratır. Bu süreci detaylı olarak işleyecek olan dizinin ilk sezonunda; cinayetin işlenmesi, medyanın olaylara yaklaşımı konu alınıyor. Ayrıca kameraların ışığı söndüğünde, mahkeme salonunda her şeyin nasıl değiştiğini ve olayların arkasında aslında nasıl şaşırtıcı gerçeklerin olduğu izleyiciyi meraka sevkedecek biçimde aktarılıyor.

Law & Order: True Crime Bir Cinayetin Yargı Sürecini Konu Alan Dram Dizisi
Law & Order: True Crime
 • Reverie

Reverie Dizi Konusu

Mara Kint adında insan davranışları konusunda uzman, rehine pazarlığı gibi hassas konularda usta bir dedektiftir. Hayal bile edilemeyecek kadar büyük bir trajedi ile yüzleştikten sonra, polislik mesleğini bırakmaya karar vermiş ve akademisyen olarak hayatında yeni bir sayfa açmıştır.

Ancak devlet onun uzmanlığına tekrar ihtiyaç duymuş ve yüksek teknoloji ürünü bir sanal gerçeklik programının içinde kaybolan insanları geri getirmesi için görevlendirmiştir. İnsanların rüyalarını gerçekmiş gibi yaşadığı bu program, bir süre sonra tuzak haline dönüşmüştür. Mara, insanları sanal dünyadan kurtarmaya çalışırken, kendi psikolojik problemlerini de çözmenin bir yolunu bulduğunu fark eder.

Reverie, Fantastik Bir Senaryoya Sahip Bilim-Kurgu & Polisiye Dizisi
Reverie – En İyi Yabancı Diziler 2018

Film Önerileri: İzlenecek En İyi Yabancı Filmler


 • Life Sentence

Life Sentence Dizi Konusu

Stella, ölümcül bir kanser türüne yakalanmış ve kanserle mücadele ettiği dönemde her günü son gün gibi kabul ederek yaşamıştır. Ancak kanser hastalığı iyileşince, hastalık döneminde yaptığı bazı eylemlerin sonuçlarıyla yüzleşir. Sekiz senelik hastalık dönemi boyunca hep el bebek, gül bebek yaşamış ve ailesi tarafından kendisine hiçbir sorun yansıtılmamıştır.

Ancak ailesi hastalığı geçtiği için onun etrafındaki koruyucu kalkanı kaldırırlar. Stella’ya hep neşeli ve iyi gibi gözükmeye çalışan insanlar, bir anda sorunları yansıtmaya başlarlar. Stella hastalığı süresince çevresindekilere verdiği manevi zararı görmeye başlar.

En İyi Yabancı Diziler 2018 – Life Sentence

Life Sentence – Yabancı Dizi Tavsiyeleri 2018

Film Önerileri: En İyi Aamir Khan Filmleri Listesi


 • Valor

Valor Dizi Konusu

Valor, Amerikan ordusunda elit düzeyde eğitimli helikopter pilotlarının; mutlak askeri disiplini ile insani doğalarından gelen özelliklerinin çatışmasını konu alıyor. Amerikan ordusunun en iyi eğitim almış pilotlarının olduğu bir askeri üste, aynı zamanda birliğin ilk kadın pilotu da görev yapmaktadır.

Dizinin konu akışı sırasında pilotların kişisel özellikleri ortaya çıktıkça, aynı zamanda uzun süreli bir kurtarma operasyonunun hükümet tarafından gizlenen sırları da ortaya dökülür.

Yabancı Dizi Önerileri 2018 – Valor
Valor

Önerilen Gezi Yazısı! Türkiye Gezilecek Yerler


Önerilen Diğer Blog Yazıları


Yabancı Dizi Önerileri 2018 Blog Yazısı Serhat Engül

Yabancı Dizi Önerileri 2018 – En İyi Yabancı Diziler 2018

Yabancı Dizi Önerileri 2018 – En İyi Yabancı Diziler 2018 was last modified: June 10th, 2018 by Serhat Engül

2 thoughts on “Yabancı Dizi Önerileri 2018 – En İyi Yabancı Diziler 2018”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *