İsfanbul Tema Park Eğlence Merkezi

İsfanbul (Vialand) Tema Park Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Türkiye’nin ilk tema park konseptine sahip İsfanbul AVM (Eski adıyla Vialand), İstanbul’un Eyüp İlçesi’ne bağlı Yeşilpınar Mahallesi’nde yer alıyor. 600 bin metrekarelik alan üzerinde kurulu olan İsfanbul Eğlence ve Yaşam Merkezi 15 bin kişilik kapasitesiyle 2013 yılından beri hizmet veriyor. Avrupa‘nın en iyi 10 tema parkı arasında yer alan İsfanbul, Türkiye’nin 5’inci büyük AVM’si.

Eğlence, alışveriş ve yemek imkanını bir arada sunan İsfanbul’un tema parkında ailece eğlence, çocuklara eğlence, korkusuzlara eğlence gibi farklı temalarla 20’den fazla eğlence ünitesi bulunuyor.

İsfanbul’un içinde yer alan 5000 metrekarelik egzotik canlılarla dolu korku tünelinden oluşan Zindan ve Safari bölümleri de bulunan Jungle Park farklı bir eğlence anlayışı sunuyor.

İsfanbul Eğlence ve Yaşam Merkezi’nin içinde ayrıca 10 bin kişilik konser ve etkinlik sahnesi İstanbul Show Center da yer alıyor. İsfanbul Tema Park’ın girişinde bulunan İsfanbul Şato’su ziyaretçilere masallar anlatılıyor.

İçinden tramvay geçen İSFANBUL alışveriş caddelerinde 200’ün üzerinde mağaza, yeme-içme noktaları ve aktivite alanlarıyla açık havada alışveriş ve eğlence keyfini yaşatıyor.

Atrax Ödülleri’nde “Türkiye’nin En İyi Tematik Eğlence Merkezi” ve Sign of The City Awards’te “Türkiye’nin En İyi Sosyo-Kültürel Projesi” ödüllerine layık görülen İsfanbul, European Star Award 2016’da Avrupa’da 800 tema park arasında ikinci kez en iyi 10 park arasına girdi.

“Zoom My Day” uygulaması ile misafirlerin eğlence ünitelerindeki görüntüleri 15-30 saniyelik videolar halinde kaydediliyor. Ünitelere binmeden önce alınan dijital bileklik taktıktan sonra taratmak gerekiyor. Misafirler, görüntüleri USB, fotoğraf veya video kart olarak satın alabiliyor ya da sosyal medya üzerinden paylaşabiliyor.

Vialand Tema Park artık İsfanbul oldu

Vialand Tema Park Giriş Ücreti ve Bilet Fiyatları 2019-2020-2021
İsfanbul Tema Park

İsfanbul Eğlence ve Yaşam Merkezi Neler Var?

Çocuklara eğlence konseptinde mini kule, atlı karınca, neşeli çiftlik, heli ride, ocean ride gibi eğlence üniteleri bulunurken, ailece eğlencede saray salıncağı, King Kong, kahraman itfaiyeciler gibi üniteler bulunuyor.

Korkusuzlara eğlencede yer alan Adalet Kulesi’nde 50 metre yükseğe çıkılırken, Nefeskesen de saniyede 110 km’ye ulaşan hızıyla 900 kişi aynı anda adrenaline kendini kaptırıyor.

Minik Kaşif’te ise 160 metre uzunluğundaki tünellerle çocuklar hem görerek hem de gezerek dünya kültürlerini öğrenme imkânı buluyor. 20’den fazla ünitenin bulunduğu İsfanbul’da engelli dostu eğlence üniteleri tüm çocukların eğlenmesine imkân tanıyor.

Boy sıralamasına göre ailesiyle ya da tek olarak çocukların eğlence ünitelerine katılım şekli belirleniyor. Her eğlence ünitesinin kendi güvenlik kuralları ve farklı boy sınırlamaları bulunuyor.

Kafe, fast-food, Osmanlı Mutfağı gibi onlarca yeme-içme alternatifleri bulunan İsfanbul’da hediyelik eşya mağazalarını ziyaret ederek sevdiklerinize hediye alabilirsiniz.

İsfanbul Tema Park Giriş Ücreti 2021

İsfanbul Tema Park günlük bilet fiyatı 99 Türk Lirası‘dır. İsfanbul Yes Club kartını 399 TL karşılığında satın alarak İstanbul Vialand Eğlence Merkezi’ne yıllık giriş imkânı da elde edebilirsiniz. Jungle Park’a giriş ücreti 20 TL olarak fiyatlanlandırılır.

Fiyatlar Hakkında Önemli Bilgi: İsfanbul’da bilet ücretleri yaz ve kış aylarında farklılık gösterir. Bazen kampanyalardan dolayı günübirlik indirime de denk gelebilirsiniz. Üstte yazan fiyatlar 21 Temmuz 2020 tarihinde güncel haliyle not edilmiştir. Son fiyatları İsfanbul’un resmi internet sitesinden kontrol ediniz.

İsfanbul (Vialand) Online Bilet Nasıl Alınır?

Özellikle hafta sonları oldukça yoğun olan gişelerde bilet sırası beklememek için, biletinizi internetten almanızı öneririm. Online.isfanbul.com adresinden günlük ya da yıllık olarak İsfanbul’a giriş biletinizi alabilirsiniz.

Isfanbul online bilet satış sayfasında, yalnızca tesise giriş bileti değil; yakın zamanda düzenlenecek olan tüm etkinliklerin biletleri satışa sunuluyor ve bazen özel indirimler uygulanıyor.

İsfanbul Eğlence Merkezi Ziyaret Saatleri 2021

İsfanbul Eğlence Merkezi (eski adıyla Vialand) hafta içi sabah 11:00 ile akşam 19:00 saatleri arasında açıktır. Hafta sonları ise 20:00‘a kadar ziyaret edilebilir.

Not: İstanbul’daki müzelerin ve eğlence merkezlerinin saatlerinde sıklıkla değişiklik olabiliyor. Bu yazıyı birkaç ayda bir güncellediğim halde, bazen hızına yetişemiyorum. Bu sebeple gitmeden önce mutlaka İsfanbul Tema Park’ın resmi internet sitesini ziyaret ederek son bir kez teyit ediniz.

Bu başlıktaki son güncelleme 21 Temmuz 2020 günü yapılmıştır.

İsfanbul Tema Park Giriş Ücreti ve Bilet Fiyatları 2019-2020-2021
İsfanbul Tema Park Resmi Sitesi

İsfanbul Eğlence ve Yaşam Merkezi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Normalde İsfanbul Tema Park’a, Eminönü’nden ücretsiz servis aracılığı ile gitmek mümkündü. Bu servisler sabah 10:00’dan kapanış saatine kadar her saat başı Eminönü’nden kalkıyordu.

Ancak Covid-19 önlemleri nedeniyle bu servislerin hizmetleri duraklatıldı. Normalleşme kapsamında zamanla yeniden hizmete girecektir. Bu konuda son durumu öğrenmek için yine resmi siteyi ziyaret etmenizi öneriyorum.

Eminönü ya da Alibeyköy üzerinden özel aracınızla kolayca ulaşabileceğiniz İsfanbul’da, açık ve kapalı 8 bin araçlık ücretsiz otopark bulunuyor.

İsfanbul Tema Park Giriş Ücreti by Serhat Engül

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *