Serhat Engül Kimdir?

Serhat Engül, 2004 yılından beri İstanbul Rehberler Odası‘na kayıtlı olarak çalışan bir profesyonel bir tur rehberidir. 14 yıllık meslek hayatında Amerika, Kanada, Avustralya ve İngiltere gibi pek çok ulustan yabancı ziyaretçiye rehberlik ederek İstanbul şehrini tanıtmıştır.

Otelcilik Kariyeri

Çelik Gülersoy‘un İstanbul’a kazandırmış olduğu tarihi butik otellerden Ayasofya Konakları ve Yeşil Ev‘de toplam 10 yıl boyunca çeşitli departmanlarda görev yaptı ve 2013 yılından itibaren rehberliğe geçiş yaptı.

blank
Yeşil Ev Hotel

Uzun yıllar çalışmış olduğum Sultanahmet’teki Yeşil Ev Hotel, şu anda Hilton Curio Collection Sultanahmet (Hagia Sofia Mansions) adıyla hizmet vermeye devam ediyor. Sultanahmet’teki tarihi eserleri gezerken, yorgunluk atmak için birebir olan bu muhteşem bahçeye uğramanızı tavsiye ederim.

Yurtdışı (Outgoing) Rehberliği

2009 yılından itibaren yurt dışı turlarında grup liderliği yapıp, Hindistan, Endonezya (Bali Adası), Küba rotalarında uzmanlaştı. Sırt çantası ile çıktığı bireysel seyahatlerde ise Avrupa‘yı baştan başa gezdi ve bu seyahatlerini bilgilendirici birer Gezi Rehberi haline getirdi.

Şayet bu ülkelerle ilgili izlenimlerimi merak ediyorsanız. Sitenin ana sayfasındaki menüden istediğiniz konu başlığına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Serhat Engül kimdir
Amber Kalesi, Hindistan

Seyahat Yazarlığı

2015 yılında yayına giren Istanbul Clues isimli web sitesinde, İstanbul şehrini yabancı ziyaretçilere tanıtmak, İstanbul’un tarihi ve kültürü hakkında bilgi vermek üzere onlarca İngilizce makale yayınladı ve bu makaleleri profesyonel fotoğraf kareleri ile süsledi.

Istanbul Clues, tüm dünyadan binlerce kişi tarafından ziyaret edilmekte ve şehrimizin tanıtımına ufak da olsa bir katkıda bulunmaktadır.

https://istanbulclues.com/

blank
Istanbul Clues

 

Serhat Engül Kişisel Web Sitesi

2016 yılında yayına giren kişisel internet sitesi serhatengul.com‘un blog sayfasında tarih ve seyahat ile ilişkili yüzlerce makale bulunmaktadır. Bu yazılara ulaşabileceğiniz linkleri, sitenin ana sayfasında bulabilirsiniz.

Serhat Engül Blog
SerhatEngul.com

Yabancı Blog, Magazin ve Dergilerde Yayınlanan Yazılarım

Dünyanın önde gelen seyahat sitelerinden theculturetrip.com adresinde halihazırda yayınlanmış olan tarih ve seyahat makaleleri vardır. Istanbul Clues sitesindeki yazılar ise çeşitli ülkelerin (ABD, İngiltere, İran, Hindistan) magazin sayfalarında kendine yer buldu.

TheCultureTrip.com

blank
The Culture Trip

GoBackpacking.com

blank
Go Backpacking

DavesTravelCorner.com

blank
Dave’s Travel Corner

MpGroupStuff.com

blank
Stuff Magazine New York

Blog Hakkında

Blog sayfamda İstanbul’un tarihinden, İstanbul’un semtlerine; İstanbul’daki restoran ve kafelerden, müze giriş ücretlerine kadar birçok bilgiyi bulabilirsiniz. Ayrıca yurt dışında yaşam ve yurt dışına seyahat gibi konularda kaleme alınmış ayrıntılı yazılar da ilginizi çekebilir. 350 civarında blog yazısı içeren sitede keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle!

Serhat Engül