Serhat Engül Kimdir?

Serhat Engül, 2004 yılından beri İstanbul Rehberler Odası‘na kayıtlı olarak çalışan bir profesyonel bir tur rehberidir. 14 yıllık meslek hayatında Amerika, Kanada, Avustralya ve İngiltere gibi pek çok ulustan yabancı ziyaretçiye rehberlik ederek İstanbul şehrini tanıtmıştır.

Otelcilik Kariyeri

Çelik Gülersoy‘un İstanbul’a kazandırmış olduğu tarihi butik otellerden Ayasofya Konakları ve Yeşil Ev‘de toplam 10 yıl boyunca çeşitli departmanlarda görev yaptı ve 2013 yılından itibaren rehberliğe geçiş yaptı.

blank
Yeşil Ev Hotel

Yurtdışı (Outgoing) Rehberliği

2009 yılından itibaren yurt dışı turlarında grup liderliği yapıp, Hindistan, Endonezya (Bali Adası), Küba rotalarında uzmanlaştı. Sırt çantası ile çıktığı bireysel seyahatlerde ise Avrupa‘yı baştan başa gezdi ve bu seyahatlerini bilgilendirici birer Gezi Rehberi haline getirdi.

Serhat Engül kimdir
Hindistan Seyahati

Seyahat Yazarlığı

2015 yılında yayına giren Istanbul Clues isimli web sitesinde, İstanbul şehrini yabancı ziyaretçilere tanıtmak, İstanbul’un tarihi ve kültürü hakkında bilgi vermek üzere onlarca İngilizce makale yayınladı ve bu makaleleri profesyonel fotoğraf kareleri ile süsledi.

Istanbul Clues, tüm dünyadan binlerce kişi tarafından ziyaret edilmekte ve şehrimizin tanıtımına ufak da olsa bir katkıda bulunmaktadır.

blank
Istanbul Clues

Kişisel Web Sitesi

2016 yılında yayına giren kişisel internet sitesi serhatengul.com‘un blog sayfasında tarih ve seyahat ile ilişkili yüzlerce makale bulunmaktadır.

 

blank
SerhatEngul.com

Yabancı Blog, Magazin ve Dergilerde Yayınlanan Yazılarım

Dünyanın önde gelen seyahat sitelerinden theculturetrip.com adresinde halihazırda yayınlanmış olan tarih ve seyahat makaleleri vardır. Istanbul Clues sitesindeki yazılar ise çeşitli ülkelerin (ABD, İngiltere, İran, Hindistan) magazin sayfalarında kendine yer buldu.

The Culture Trip

blank
TheCultureTrip.com

Go Backpacking

blank
GoBackpacking.com

Dave’s Travel Corner

blank
DavesTravelCorner.com

Mp Stuff

blank
MP Group Stuff Magazine New York

Trip Advisor

blank
TripAdvisor.com

Serhat Engül, Reborn Travel bünyesinde çalışmaktadır.

blank