İstanbul En İyi Gece Kulüpleri

İstanbul En İyi Gece Kulüpleri ve Eğlence Mekanları 2020

İstanbul’un renkli gece hayatının kalbi Beyoğlu, Şişli ve Beşiktaş semtlerinde atıyor. Sitede yayınladığımı yazılarda, İstanbul’un gece hayatını birkaç parçaya bölmeyi uygun gördük. Bu konuyla ilgili İstanbul’da Jazz Blues Dinlenecek Mekanlar, İstanbul Irish Publar ve İstanbul’daki En İyi Barlar isimli yazılara da göz atabilirsiniz.

Bu yazıda ise İstanbul‘un en popüler semtlerinde konumlanmış, geneli Boğaz manzaralı mekanlara öncelik verdik. Elbette İstanbul’un en iyi gece kulüpleri, fiyatlarının yüksek olması ile de göze çarpıyor. Ancak İstanbul gibi bir şehirde, her keseye uygun eğlence olduğunu da söylemek mümkün. Keyifli zaman geçirmek için kaliteli mekan arayışında olanlara faydalı olması dileğiyle, İstanbul’un En İyi Eğlence Mekanları isimli yazımıza başlayalım.

İstanbul En İyi Gece Kulüpleri 2020

  • Sortie Club

İstanbul manzarası eşliğinde 7 restoran ve 3 barın birleşiminden oluşan Sortie, Kuruçeşme’de insanları iyi yemek, iyi müzik ve iyi eğlence ile buluşturmak için hizmet veriyor.

Fransızca ‘Çıkış’ anlamına gelen Sortie, 3500 metrekarelik alanda 2012’den bu yana eğlence severlerin bir araya geldiği bir nokta olarak öne çıkıyor. Yaz aylarında dünya mutfaklarından başarılı örnekler sunan 7 restoran ve kış aylarında ise Sortie Restaurant ile misafirlerini ağırlıyor.

Dünyadaki eğlence trendlerini yakalayan Sortie Club, 12 ay boyunca DJ Tarık Sarul‘un müzik koordinatörlüğünde eğlendiriyor. Güncel müziğin en sevilen parçaları ve sürpriz sanatçıların katılımlarıyla farklı etkinliklere imza atan Sortie Club, İstanbul gece hayatının sembol mekanlarından biri.

İstanbul’un En İyi Gece Kulüpleri

İstanbul En İyi Gece Kulüpleri 2020
Sortie Club
  • Banlieue 6080 Night Club İstanbul

Nişantaşı’nın banliyösü Banlieue 6080, Maçka’daki yazlık Cahide ON5‘in yerine açıldı. İstanbul gece hayatının popüler mekanlarından Banlieue’nün bahçesi altın suyuna batırılmış bambulardan oluşan uzun duvarlar, altın masalar ve sandalyeleri ile “Banlieue Gold” olarak misafirlerini ağırlıyor. Orijinal dekorasyonu, ‘gold’ konseptli yemek sunumları ile Harbiye’de yer alıyor.

  • 360istanbul

Beyoğlu’nda Tarihi Mısır Apartmanı‘nın üst katında yer alan 360istanbul, ortamı ve zengin menüsü ile birçok uluslararası alanda ödüle sahip.

İstanbul manzarası eşliğinde değişik kokteyllerin ve müziğin tadını çıkartabileceğiniz 360istanbul, gece hayatının önemli duraklarından.

İzmir’de de şubesi bulunan 360istanbul, yurt dışından ünlü sanatçılar ve DJ’leri konuk ediyor. Canlı Show’ları ile hafta sonları akşam 22:00’den sonra Gece Kulübü’ne dönüşüyor.

İstanbul En İyi Eğlence Mekanları 2020

İstanbul En İyi Eğlence Mekanları 2020
360 istanbul
  • Cahide Cabaret

Cahide Harikalar Diyarı, eğlence sektöründe yükseldikten sonra yeni konseptiyle Cahide Müzikhol ismiyle Harbiye, Şişli’de yer alıyor. Fix menü uygulanan mekânda önceden rezervasyon şart. Cahide Müzikhol’de smokinli garsonlar; taze meze, ev yapımı ekmek, şiş kebap gibi Türk mutfağından yemekler servis ediyor.

Görkemli sahne şovlarıyla Cahide, ‘drag queen’ kültürünün yaşatıldığı eğlence anlayışının temsilcilerinden. Eski gazinolardan Kervansaray’ın yenilenmesiyle açılan ve iki bölümden oluşan Cahide Müzikhol’de mekânın üst kattaki büyük kısmı, gazino ve kabare stilinin modern bir karışımı.

  • Nardis Jazz Club

‘Müzik kulüpte dinlenir’ sloganıyla yıllardır çok fazla tür gözetmeksizin jazz eksenli yaratıcı müziğe yer veren Nardis Jazz Club’ta canlı performanslar sergileniyor. Konser ortamında kulüp rahatlığında müzik ve müzisyenin öne çıktığı Nardis’te ses düzeni ve hacmin akustiği müziği en net ve kayıpsız bir şekilde müzisyen ve dinleyiciye ulaştıracak şekilde tasarlanmış.

120 kişilik kapasiteli Nardis’in Gökçen Adar tarafından belirlenen menüsünde fingerfood tabakları, değişik soslar eşliğinde servis edilen bonfile ve tavuk servisi, değişik soslu spagettiler ve salatalar yer alıyor.

Ayda en az bir kere yurt dışından bir solistin lokal ritm section ile konserler verdiği Nardis’te yerinizi sağlama almak isterseniz rezervasyon yaptırabilirsiniz.

İstanbul Beyoğlu Gece Kulüpleri

İstanbul Gece Kulüpleri
Nardis Jazz Club
  • Frame Nişantaşı

2009 yılından bu yana Maçka Demokrasi Parkı’nın içinde yer alan Frame Nişantaşı, İstanbul manzarası eşliğinde eğlence imkânı sunuyor. Salı gecelerine özel canlı performanslara, çarşamba geceleri özel partilere, hafta sonları ise percussion & trompet şovlara eğlenebileceğiniz mekan, Türkiye’nin önemli DJ’lerine ev sahipliği yapıyor.

İstanbul’un Popüler Eğlence Mekanları

blank
Frame Nişantaşı
  • Klein

Cuma ve Cumartesi gece 11:00’da açılan Klein, Taksim Meydanı‘na yürüme mesafesinde bulunuyor. Sabah 4:00’a kadar açık olan Klein, elektronik, tekno müzik çalan uluslararası üne sahip yerel DJ’leri ağırlıyor.

70’lerde sinema salonu olarak kullanılan bir mekânda açılan gece kulübünde kendine has kokteyller bulunuyor.

İstanbul’da DJ olan Eğlence Mekanları

İstanbul DJ Performansı Gece Kulübü
Klein
  • Sess Nişantaşı

Yıllardır aynı yerde aynı kalitede hizmet veren Sess Nişantaşı’nda bira ve rakı servisi bulunmuyor. Hafta sonları kalabalık olan mekân butik bir gece kulübü ve hafta içi mekânın atmosferini daha iyi hissedebilirsiniz.

22:00’da açılan Sess’e gece yarısına doğru giderseniz 03:00’a kadar eğlenebilirsiniz. Giriş salonunun haricinde, alt katında localar da bulunan Sess’e hafta sonu gitmeden önce rezervasyon yaptırmakta fayda var.

İstanbul Gece Hayatının Popüler Mekanları

İstanbul'da Eğlence Hayatı
Sess Nişantaşı
  • Jungle 8

“Vahşi Orman” temasıyla tasarlanan Jungle 8, ünlü DJ’lerden oluşan programlarıyla Cuma ve Cumartesi günleri eğlence severleri ağırlıyor. Her ay dünyaca ünlü bir DJ’inde performans sergilediği Jungle 8, Levent’te yer alıyor. Gece 23:00’da açılan mekânda eğlence sabaha 04:30’a kadar sürüyor.

İstanbul’un En İyi Gece Kulüpleri

istanbul en iyi gece kulüpleri
Jungle 8

İstanbul En İyi Gece Kulüpleri by Serhat Engül

One thought on “İstanbul En İyi Gece Kulüpleri ve Mekanları 2020”

  1. Gerçekten güzel bir yazı olmuş. Gece kulüpleri İstanbul’u istanbul yapan en önemli şeylerden birisidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *