İstanbul Beyoğlu Otelleri

İstanbul’un En İyi Otelleri, Beyoğlu Semti Karaköy, Cihangir, Galata, Taksim Otelleri

Önceki yazılarımızda, İstanbul’un en iyi restoranlarını, kahvaltı mekanlarını ve kahve dükkanlarını bir araya getirmiş ve size liste yazıları şeklinde sunmuştuk. Bu yazıda ise İstanbul’un son yıllardaki en başarılı otellerini sıralamaya çalıştık.

Otellerin Booking.com ve TripAdvisor gibi konuyla ilgili sitelerdeki puanlarını göz önüne alarak yaptığımız sıralamanın, konaklayacak yer seçiminde size yol göstereceğini umuyoruz.

İstanbul’un En İyi Otelleri yazı serisi; Beyoğlu, Sultanahmet ve Boğaziçi‘nin en seçkin otellerini kapsıyor olacak. Yazıların İstanbul’da nerede kalınır? sorusuna ışık tutması dileğiyle yazımıza başlayalım.

İstanbul’un En İyi Otelleri Listesi – Beyoğlu 2019

 • Tomtom Suites – Beyoğlu

Tomtom Suites Oteli, 19. Yüzyıl’ın kozmopolit ve rengarenk İstanbul’una tanıklık etmiş bir Beyoğlu apartmanından dönüştürülmüş. O günlerin yoğun izlerini taşıyan Tomtom Mahallesi‘nde konumlanan otel, ziyaretçilerine özgün bir İstanbul atmosferi sunuyor.

Tomtom Suites, İstanbul’un kalbi olarak kabul edilen İstiklal Caddesi‘ne yalnızca birkaç dakika, Tarihi Yarımada‘ya ise araçla 15 dakika mesafede bulunuyor.

Fransız rahibelere ve bazı tanınmış Levanten (Doğu’da ticaret yapan Avrupalı) ailelere ev sahipliği yapmış olan Tomtom‘un, 20 suit odası ve Tarihi Yarımada‘ya panoramik bir bakış sunan terası bulunuyor.

İstanbul’un sosyo-kültürel geçmişini gözlemlemek için en uygun semtlerden biri olan Beyoğlu, melez mimari unsurlarını en yoğun olarak barındıran yer. TomTom Suites, İstanbul’u yürüyerek gezmek ve İstanbul’da fotoğraf çekmek isteyen yerli-yabancı gezginlerin konaklayacağı en güzel lokasyonlardan birinde bulunuyor.

Tomtom Suites Beyoğlu’nun En İyi Otelleri Listesinde
İstanbul'un En İyi Otelleri
Tomtom Suites Hotel, Beyoğlu
 • Pera Palace Hotel

Galata’dan Haliç’e uzanan Tarihi Yarımada manzarasıyla, 19. Yüzyıl’ın Küçük Avrupa‘sında konumlanan Pera Palace Hotel, Beyoğlu’nun “Pera” diye de bilinen Tepebaşı noktasında bulunuyor.

Meşrutiyet Caddesi‘nin bir ucundan diğer ucuna uzandığı Pera, 1800’lü yılların Osmanlı Dönemi İstanbulu‘nu en iyi şekilde yansıtan bir muhit. Neo-Klasik ve Barok binaların göze çarptığı caddenin yıldızı ise parlak geçmişiyle Pera Palas Oteli.

Tarihi ve ikonik bir binaya sahip olan Pera Palas birçok dizi ve filme mekân olmasının yanı sıra, Beyoğlu’nun adeta kalbindeki konumuyla da dikkatleri çekiyor.

Taksim Meydanı‘na yürüme mesafesinde yer alan Pera Palace Hotel, Tarihi Yarımada’ya ise yalnızca 5 kilometre mesafede. Tarlabaşı Bulvarı‘ndan tutacağınız bir taksiyle, Ayasofya gibi tarihi eserlerin bulunduğu Sultanahmet‘e ulaşmak çok kolay.

Osmanlı ve Cumhuriyet tarihinde önemli kararlara tanıklık eden odalar ve süitler misafirlerin tüm isteklerini karşılayacak donanıma sahip. Mustafa Kemal Atatürk’ün de geçmişte konaklamış olduğu 101 numaralı oda, şahsi eşyalarının sergilendiği bir müze-oda olarak ziyaret edilebiliyor.

İstanbul’un tarihi meyhanelerine ve eğlence mekânlarına yakın olan otel, önemli ulaşım araçları olan Tünel’e ve İstanbul’un Yenikapı-Hacıosman metrosuna (Metro M2) yakınlığıyla da dikkatleri çekiyor.

İstanbul’un En İyi Otelleri Arasında Gösterilen Pera Palas
Beyoğlu Otelleri
Pera Palace Hotel, Meşrutiyet Caddesi, Tepebaşı
 • Rixos Pera Istanbul

Manzarası ve dekorasyonu ile Pera ruhunu yansıtan 116 oda ve 21 süite sahip Rixos Pera Istanbul, çok özel dünya lezzetlerini 3 a la carte restoranında sunuyor.

Beyoğlu Balık Pazarı’na ve Çiçek Pasajı‘na komşu konumuyla dikkat çeken Rixos Pera, İstiklal Caddesi ve Galata Kulesi‘ne yürüme mesafesinde bulunuyor. Bölgenin ana arteri olan Tarlabaşı Bulvarı‘nda konumlanan otel, çevresindeki alışveriş merkezlerine ve tarihi eserlere hızlı erişim sağlıyor.

Rixos Hotel bünyesinde yer alan 5 restoran ve barın yanı sıra; İstiklal Caddesi‘nin klasiklerinden olan Asmalı Mescit, Nevizade ve Cezayir Sokağı gibi eğlence merkezlerine, otelden yürüyerek ulaşmak mümkün.

Rixos Tarihi Beyoğlu Semtinin En Lüks Otellerinden Biri
Beyoğlu en iyi oteller
Rixos Pera Istanbul – İstanbul’un en şık butik otelleri
 • Vault Karakoy, The House Hotel

Mottosu ‘tarihi şehre yepyeni bir bakış’ olan Vault Karaköy, The House Hotel, Beyoğlu semtinde merkezi bir konuma sahip iken, güney cepheye bakan odaları ile Tarihi Yarımada‘ya da göz kırpıyor.

Son yıllarda önemli bir dönüşüm geçirerek pek çok kafe, restoran ve otele ev sahipliği yapan Karaköy’de konumlanan Vault Karakoy, The House Hotel, Tünel aracılığı ile İstiklal Caddesi‘ne zahmetsiz erişim sağlıyor.

Galata Köprüsü‘ne ve Karaköy Tramvay Durağı‘na sadece yürüme mesafesinde olan Vault Karaköy, odalarından görüntüsünü sunduğu Mısır Çarşısı ve Eski İstanbul’a yürüyerek ulaşma şansı tanıyor.

Karaköy Bankalar Caddesindeki Otellerden The House Hotel
İstanbul En İyi Oteller Listesi
Vault Karakoy, The House Hotel
 • Bankerhan Hotel

Galata Kulesi’nin çok yakınında bulunan Bankerhan Oteli, 36 adet odayla ve güzel bir manzarayla ziyaretçilerini ağırlıyor.

Bankerhan Hotel; Tophane, Karaköy ve Galata üçgeninde her yere dakikalar içinde ulaşabileceğiniz bir konumla, turistik bir konaklama vaat ediyor.

Buna ek olarak M2 (Yenikapı-Hacıosman) Meto hattına, T1 Tramvay ve Taksim Tünel hattına rahatlıkla ulaşılabilecek bir konumda bulunuyor.

Bankerhan Hotel, Galata‘nın tarihi dokusuna uyum sağlayan mimarisi ve şıklığı ile İstanbul‘un en iyi butik otellerinden biri.

Bankerhan Hotel, Beyoğlu’nun Haliç ve Boğaz Manzaralı Otellerinden
Beyoğlu Galata Otelleri
Bankerhan Galata Hotel – İstanbul’un En İyi Otelleri
 • NordStern Hotel

Karaköy’ün tam göbeğinde, Tarihi Yarımada’ya komşu ve Haliç manzaralı bu otelde İstanbul’un her yerine ulaşım çok kolay. Otelin tam önünden geçen tramvay sayesinde, tarihi eserlerin olduğu Sultanahmet‘e veya aksi istikametteki Dolmabahçe Sarayı‘na kolaylıkla gitmek mümkün.

İstanbul Boğazı ve Haliç’in birleştiği noktada yer alan otel; süslü pencereleri, bezemeli silmeleri ile neogotik bir tarza sahip. Tarihi Yarımada‘ya ve Beyoğlu‘na eşit mesafede bulunan NordStern Hotel, Boğaz ve Haliç manzaralı terasıyla göz dolduruyor.

20 odası ve süitleriyle lüks konaklama keyfi sunan NordStern Hotel; Galata Köprüsü‘nün yanıbaşındaki konumu ile Mısır Çarşısı, Kapalıçarşı ve Sultanahmet bölgelerine yürüyerek ulaşım imkanı sağlıyor.

Buna ek olarak Karaköy’deki Turyol İskelesi‘nin yanında olduğu için, Boğaz Turu gibi tekne yolculuklarına hemen dahil olmak mümkün. Ayrıca Kadıköy’e kalkan vapurlar ile Anadolu Yakası‘na da kolayca geçilebilir.

NordStern Hotel Galata, Beyoğlu’nun En İyi Otelleri Arasında
Galata Semti Otelleri
Nordstern Hotel Galata
 • The Marmara Taksim

İstanbul’un en önemli meydanı olan Taksim Meydanı’nın tam ortasında konumlanan The Marmara Hotel, bu özelliğiyle belki de İstanbul’un en merkezi oteli. Böylesi bir yerde konumlandığı için de metro istasyonuna ve otobüs duraklarına sadece birkaç dakika yürüme mesafesinde.

İstiklal Caddesi‘nin başlangıç noktası olan Taksim Meydanı, harika bir İstanbul yürüyüşüne başlamak için ideal bir yer. İstiklal Caddesi‘ni boydan boya kat edip, Galata Kulesi‘ne ve oradan da Galata Köprüsü aracılığı ile Tarihi Yarımada‘ya bağlanmak mümkün.

Boğaz ve Haliç manzaralı süitleriyle dikkat çeken The Marmara Hotel, 1976 yılından bu yana hizmet veriyor. The Marmara Taksim, öyle ikonik bir yapı ki; Tarihi Yarımada‘dan, Boğaz‘da tur yapan teknelerden ve hatta Anadolu Yakası‘ndan çok rahat seçilebiliyor. Bu özellikleri ile de, İstanbul’un en iyi 5 yıldızlı otellerinden biri olarak ön plana çıkıyor.

The Marmara Taksim, İstanbul’un En Ünlü Otellerinden Biri
Taksim Otelleri Liste
The Marmara Taksim Hotel
 • Lazzoni Hotel

Haliç manzarasıyla misafirlerini selamlayan Lazzoni Otel, sükunetini İstanbul’un eğlence ve kültür merkezlerine yaklaşık 20 dakika mesafede konumlanmasına borçlu.

Neo-Rönesans tarzını yansıtan Lazzoni Hotel, 130 odaya sahip. Lazzoni Mobilya’nın tasarımcılarının ellerinden çıkan mobilyalarla dekore edilen otelde, misafirlere Vaporetto isimli kiralık tekne imkanı da sunuluyor.

Haliç kıyısından taksiyle kısa sürede ulaşabileceğiniz Taksim, Karaköy veya Eminönü, İstanbul gezintinize mükemmel bir başlangıç noktası olarak düşünülebilir.

Lazzoni Hotel İstanbul’un Yükselen Değeri Olan Haliç’te Bulunuyor
Beyoğlu Butik Oteller
Haliç Kıyısındaki Otellerden Lazzoni Hotel
 • Intercontinental Istanbul

The Marmara Otel ile karşı karşıya, Taksim Meydanı‘nın diğer ucundaki Gezi Parkı’na komşu olan Intercontinental İstanbul; kusursuz Boğaz manzarası, ana yollara yakınlığı ve İstiklal Caddesi‘ne yürüyüş mesafesinde olmasıyla dikkatleri çekiyor.

Kongre ve sergilerin düzenlendiği İstanbul Kongre Merkezi’ne ve Dolmabahçe Sarayı’na da yürüme mesafesinde yer alan Intercontinental Istanbul; City Lights Restaurant & Bar’da İstanbul manzarası eşliğinde, özel kokteyl ve lezzetleri deneyimleme fırsatı sunuyor.

Intercontinental, İstanbul’un En İyi Otelleri listelerinin de değişmez otellerinden biri olarak öne çıkıyor

Intercontinental Istanbul, İstanbul’un En Lüks 5 Yıldızlı Otellerinden Biri
Beyoğlu 5 yıldızlı lüks oteller
Intercontinental Istanbul
 • Radisson Blu Hotel, Istanbul Pera

Tarihi bir merkez olan Pera’da nispeten yeni hizmete giren otel, sırtını İstiklal Caddesi’ne yaslayarak Tepebaşı’ndan Haliç’e bakıyor. Yine listemizdeki Rixos Pera ve Pera Palace Hotel ile komşu konumunda bulunan Radisson Blu, kapısının önünden geçen Tarlabaşı Bulvarı sayesinde bölgedeki en kolay ulaşılan otel.

Yalnızca 5 dakika içinde İstanbul’un kalbinin attığı Taksim, İstiklal Caddesi ve Galata arasında dilediğiniz yere ulaşmanızı sağlayan Radisson Blu Pera; Haliç’e bakan manzaralı odaları ile de dikkat çekiyor.

Radisson Blu Hotel Istanbul Pera, Beyoğlu Tarlabaşı Bulvarı’nda
İstanbul'un en güzel otelleri
Radisson Blu Hotel, Istanbul Pera
 • Portus House

Karaköy ile Tophane’nin tam ortasında yer alan Portus House, Galata Kulesi’ne oldukça yakın bir konumda bulunduğu gibi, İstanbul Modern gibi popüler bir müzeye de yürüme mesafesinde konumlanıyor.

Cruise gemilerinin yanaştığı Galataport Limanı‘na oldukça yakın bir yerdeki otel, yabancı ziyaretçilerin günübirlik konaklamaları için tercih ettiği merkezi otellerden biri.

Hemen önünde bulunan tramvay hattı sizi kısa sürede İstanbul Tarihi Yarımada‘nın içlerindeki Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi ve Kapalıçarşı gibi yerlere ulaştırıyor.

Galataport Cruise Gemi Limanı’na En Yakın Otellerden Portus House
İstanbul'da nerede kalınır
Portus House – Beyoğlu Otelleri
 • Witt Hotel

Galata, Cihangir ve Çukurcuma gibi çekim noktalarının yakınında konumlanan Witt, ziyaretçilere eşsiz bir atmosfer sunuyor. Bu semtlerin entelektüel atmosferini en güzel yansıtan otellerden olan Witt, lobisine adım attığınız andan itibaren size farkını belli ediyor.

Taksim Meydanı ve Karaköy gibi şehrin önemli merkezlerinin ortasında bulunan otel, turistik noktalara sadece yürüme mesafesinde. Ancak Witt Hotel’i rakiplerinden ayıran en büyük özellik, kusursuz konumundan çok, Beyoğlu’nun en tarz butik oteli olmasından geliyor.

“Modern Retro” tarza sahip 18 odası bulunan Witt Hotel’in terasında permakültür bahçesi bulunuyor.

Cihangir Semtinin En İyi Otellerinden Witt Hotel Istanbul
İstanbul otel tavsiyeleri
Witt Hotel – İstanbul’un En İyi Otelleri
 • 10 Karaköy Hotel Istanbul

Klasik bir 19. Yüzyıl binasının çağdaş hizmetle bir araya getirildiği 10 Karaköy, hizmet kalitesinin yanı sıra konumuyla da ziyaretçileri memnun edecek bir noktada.

Neo-klasik tarza sahip otel Karaköy’ün dinamik atmosferine uyum sağlamak için, ödüllü mimar Sinan Kafadar tarafından yeniden tasarlandı. Tarihi öğeler ile modern mimari unsurlarının bir araya gelmesiyle, ortaya göz alıcı bir karışım çıktı.

71 odası bulunan 10 Karaköy Istanbul,  şık odaları ve ünlü aşçısıyla birlikte mükemmel bir konaklama deneyimi sunuyor. Otelin kapısından dışarı adım attığınız anda kendinizi İstanbul’un enerji dolu bir merkezinde buluyorsunuz. Buna karşılık Karaköy, Galata ve Tophane gibi semtlerin arka sokaklarından tarih ile iç içe bir yolculuğa çıkabiliyorsunuz.

Otelin terasında yer alan Penthouse ise yeme-içme ve eğlence için de oldukça güzel bir lokasyon. Civarda yapılacak şeyler için Karaköy Gezilecek Yerler yazısını tavsiye ederim.

Karaköy’ün En Merkezi Konumlu Oteli 10 Karaköy Hotel Istanbul
İstanbul en lüks oteller listesi
10 Karaköy Hotel Istanbul – Beyoğlu Otelleri

Önerilen Diğer Blog Yazıları


İstanbul’da nerede kalınır? En İyi Beyoğlu Otelleri By Seda Nur Çınar

İstanbul’un En İyi Otelleri Listesi – Beyoğlu Otelleri 2019

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *