Paris Metro Haritası

Paris Metro Haritası, Paris’te Ulaşım Ve Toplu Taşıma Hakkında Bilgi

Paris metro haritasına dikkatle bakınca, Paris şehrinin altının köstebek yuvası gibi oyulmuş olduğunu fark ediyorsunuz. Paris‘te hiç yeryüzüne çıkmadan, şehrin bir ucundan diğer ucuna gitmek mümkün.

Paris metro ağının tarihçesi 100 yılı aştığından, metro hatları da Parislilerin veya Paris‘i ziyaret edenlerin ihtiyaçlarına göre, zaman içinde edinilen tecrübeler rehberliğinde, mükemmel şekilde tasarlanmış.

Paris Metrosu Nasıl Kullanılır?

Paris‘in metro istasyonları birbirine oldukça yakın ve bir noktadan başka bir noktaya geçiş için mükemmel bir alternatif oluşturuyor. Ancak aktarma noktaları biraz kafa karıştırıcı olabiliyor. Bir turistik noktadan, bir diğerine, kısa mesafe de olsa aktarma yapmak zorunda kalabiliyorsunuz. Çünkü hatlar günlük hayatta Parisliler tarafından daha çok kullanılan başka bir güzergâha göre düzenlenmiş olabiliyor.

Paris Metro Haritası İndir – Paris Metro Map To Download

Paris Metro Haritası
Tam Ekran Görüntülemek İçin Tıklayınız

Paris Ulaşım Sistemi Hakkında Bilgi

Paris metro haritasını öğrenmek, şehrin turistik haritasını öğrenmekten daha uzun sürebiliyor ve dolayısıyla daha zor olabiliyor. Bu yüzden size tavsiyem, ekteki görseli bilgisayarınıza indirip; şehirde gezmek istediğiniz noktaları kalacağınız otel veya hostelin lokasyonu ile karşılaştırmanız ve pratik yapmanız olacaktır.

Zira Paris‘teki kısıtlı vaktinizde bu detaylarla ilgilenmek yerine, şayet hazırlıklı olursanız; şehri gezmek için daha fazla vakit kazanmış olursunuz.

Yüksek Çözünürlüklü Paris Metro Haritası

Ekteki görsel, internette yaptığım araştırmada ulaşabildiğim en yüksek çözünürlüklü görsel olmuştu. Ben Paris seyahatimden önce bu harita üzerinden, Paris planım için pratik yaptım ve çok da faydasını gördüm. Dediğim gibi Paris‘te metro ile gezmek başlı başına zaman kazandıran bir zanaat olabiliyor.

Paris İle İlgili Önerilen Blog Yazıları

Paris şehrine bir seyahat planlıyorsanız ve gezi öncesi Paris‘te gezilecek ve görülecek yerleri merak ediyorsanız, size Paris Gezilecek Yerler isimli yazıyı tavsiye ederim. Bu yazının içinden ulaşabileceğiniz Paris Pass, Paris Nord Tren İstasyonu, Paris Charles De Gaulle Havalimanı gibi alt başlıklar oldukça işinize yarayabilir. 3500 kelimeden oluşan bu yazı, gerçek bir Paris Gezi Rehberi tadındadır.


Önerilen Diğer Yazılar:


Paris Metro Haritası – Paris Metro Map 2019-2020

Paris Metro Haritası 2019 – Paris’te Ulaşım Hakkında Bilgi was last modified: January 3rd, 2019 by Serhat Engül

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *