Sultanahmet Parkı Ve Ayasofya Manzarası Fotoğrafı

İstanbul’da Yapılacak Şeyler

İstanbul’da Yapılacak Şeyler, Eğlenceli Aktiviteler ve Etkinlikler 2020

İstanbul‘u ziyaret edenler, ilk bakışta şehrin büyüklüğünü kavramakta güçlük çekebilirler. Özellikle yabancı ziyaretçiler, İstanbul’da gezilecek yerlerin çokluğu karşısında hayrete düşerler.

Nüfusu 15 milyonu aşan bu mega şehirde, 24 saat boyunca süren bir hayat var. Şehrin bazı bölümlerinde gece saatlerinde sokaklar ıssızlığa bürünürken, diğer yerlerinde ise hareket sabaha kadar sürüyor.

İstanbul‘un enerjisini tam anlamıyla hissetmek için, akşam saatlerinde Beyoğlu, Beşiktaş, Ortaköy veya Kadıköy semtlerinde zaman geçirmek gerek. Zira tarihi eserlerin bulunduğu Sultanahmet, -Ramazan ayı haricinde- saat 23:00‘ten sonra sessizliğe bürünür.

İstanbul Yapılacak Şeyler, Aktiviteler, Etkinlikler 2020

Bu yazıda, İstanbul’da Yapılacak Eğlenceli Şeyler başlığını işlemeye çalıştık. İstanbul’u keşfedecek gezginlere “iyi eğlenceler” dileyerek yazımıza başlayalım.

 • Tekneyle Boğaz Turuna Çıkmak

İstanbul‘da sevgiliyle yapılacak en güzel şeylerden biri, Boğaz‘da tur teknesiyle (veya vapuruyla) gezmek. İstanbul Boğazı’nı gezmek söz konusu olduğunda, karşımıza iki seçenek çıkıyor.

Bunlardan biri Turyol teknesi ile 1,5 saat süren turlara katılmak. İkincisi ise Şehir Hatları vapuru ile Anadolu Kavağı‘na gidip, tüm günü bu aktivite ile değerlendirmek. Daha fazla bilgi edinmek için İstanbul’da Boğaz Turu isimli blog yazısına göz atabilirsiniz.

İstanbul’da Yapılacak En İyi Etkinlikler

istanbul'da sevgiliyle yapılacak şeyler
Vapurla Boğaz Turu
 • Sultanahmet’te Tarihi Eserleri Gezmek

İstanbul’u ziyarete gelen yerli ve yabancı tüm ziyaretçiler, şehri keşfetmeye önce Sultanahmet‘ten başlarlar. Ayasofya, Sultanahmet Camii ve Topkapı Sarayı gibi tarihi eserleri göz önüne aldığımızda elbette haksız da sayılmazlar.

Roma, Bizans ve Osmanlı imparatorluklarına başkentlik yapmış olan Tarihi Yarımada‘nın en önemli yeri elbette Sultanahmet‘tir. Sultanahmet, paha biçilemez kıymetteki tarihi yapıları ile İstanbul’da fotoğraf çekmek isteyenlere nefis kareler sunar.

Sultanahmet’te İstanbul’un Tarihi Keşfedin!
İstanbul'da Yapılacak En Güzel Şeyler 2020
Sultanahmet Meydanı
 • Kapalıçarşı’da Alışveriş Yapmak

Sultanahmet‘te gezintiye çıktıktan sonra, Kapalıçarşı‘ya gitmek ve günü alışveriş ile taçlandırmak adettendir. Kapalıçarşı, 1461 yılına kadar uzanan tarihiyle, adeta bir mıknatıs gibi insanları kendine çeker.

Sultanahmet‘in müzelerinde uzun kuyruklar bekleyen ve gün boyunca yorulan insanlar bile, Kapalıçarşı‘da günü sonlandırmadan edemezler.

67 adet sokağı ve 3000‘den fazla dükkanı ile devasa bir tarihi eser olan Kapalıçarşı, geleneksel alışveriş tarzının günümüze kadar uzanan son temsilcisidir.

İstanbul Tarihi Yarımada Yapılacak Şeyler

İstanbul'da tarihi yarımada yapılacak şeyler
Kapalıçarşı Dükkanları
 • Eminönü’nde Mısır Çarşısı’nı Gezmek

Eminönü Meydanı‘na gelmek ve Mısır Çarşısı çevresindeki çarşıları gezmek, İstanbul’da hafta sonu yapılacak en güzel şeyler arasındadır. Eminönü‘nün simgesi haline gelmiş Yeni Cami‘nin avlusu, adeta San Marco Katedrali’nin avlusu gibi güvercinleri besleme noktasıdır.

Bölge ne kadar Mısır Çarşısı ile ön plana çıksa da, tarihi çarşıyı çevreleyen sokaklarda envai çeşit şey bulunabilir. Tekstil ürünlerinden, pastacılık malzemelerine; takı eşyalarından, oyuncaklara kadar her şeyin en ucuzu bu civarda bulunur.

Yeni Cami ne kadar heybetiyle ve konumuyla civarda en çok dikkat çeken tarihi eser olsa da, ara sokaklarda bir mücevher saklıdır. İznik Çinileri‘nin en güzel örnekleri ile süslü olan küçük ancak çok kıymetli Rüstem Paşa Camii‘ni görmeden bu bölgeden ayrılmayın derim.

İstanbul’da Hafta Sonu Yapılacak Şeyler

istanbulda tatilde yapılacak şeyler
Mısır Çarşısı ve Eminönü Meydanı
 • Karaköy’de Cenevizlilerin İzini Sürmek

Karaköy, Bizans döneminde Tarihi Yarımada‘nın karşı kıyısı olarak uzak bir yer olarak görülürmüş. O zamanlar iki yakayı birleştiren Galata Köprüsü de olmadığı için, Bizans halkı Beyoğlu‘na “Karşı taraf” anlamında gelen Pera adını vermiş.

Haliç‘in iki yakası arasında uzanan ve düşman gemilerinin içeri girmesini engelleyen büyük zincirin bir ucu Karaköy Limanı‘na bağlanırmış.

Bizans İmparatorluğu, Akdeniz ticaretinden aldığı vergiden büyük gelirler elde edermiş. Ancak denizcilik işlerini Ceneviz ve Venedik kolonilerinin mahir denizcilerine bırakmış. Konstantinopolis şehrine Asya’dan gelen kıymetli ipekler ve baharatlar, asırlar boyu Avrupa‘ya bu iki İtalyan kolonisi tarafından taşınmış.

Osmanlılar da bu sistemi bozmak istememişler ve İtalyan kolonilerine imtiyazlar vermişler. Asırlarca süren bu ticaretin merkez noktası ise Karaköy ve Galata mahalleleri olagelmiş. Bugün Karaköy’ün ara sokaklarını gezerken, geçmişin kadim liman kentinin izlerini halen çok net görmek mümkün.

Fransız Geçidi’nde Keyifli Bir Mola Verebilirsiniz!
istanbul avrupa yakası yapılacak şeyler
Karaköy
 • Fener Balat Yürüyüşü Yapmak

Fener ve Balat, son yıllarda popülerliği her geçen gün artan iki semt. Birbirine komşu olan bu semtler, birkaç saat sürecek bir yürüyüş turu ile rahatlıkla gezilebiliyor.

Osmanlı dönemi İstanbul‘unu en iyi şekilde yansıtan bu iki semtin, tarihi önemi oldukça büyük. Fener Balat semtleri, komşu sokaklarda bulunan Cami, Kilise ve Sinagogları ile İstanbul‘un mozaik yapısını temsil ediyor.

Geçmişte gayrimüslim Osmanlı vatandaşlarının ağırlıkta yaşadığı bu semtler, hatırı sayılır bir kültür mirasını barındırıyor. Bu sebeple bu semtleri profesyonel turist rehberi eşliğinde gezmekte fayda var.

Fener Balat Semtlerinde Fotoğraf Çekin!
İstanbulda hafta sonu yapılacak şeyler
Fener Balat
 • Boğaz’da Kahvaltı Etmek

İstanbul Boğazı’nın hem Asya, hem de Avrupa kıyıları hafta sonları çok hareketlidir. İstanbul‘un oldukça geniş bir katılımcısı olan “Kahvaltı Kültürü”, hafta sonları kendini şehrin her yanında gösterir.

Şehrin Boğaz’a komşu olmayan Galata, Cihangir, Sultanahmet veya Kadıköy gibi noktalarında da harika kahvaltı imkanları olsa da; Boğaz’ın ortasında kahvaltı etmenin yerini elbette tutamaz.

Avrupa Yakası‘nda Ortaköy, Bebek, Rumeli Hisarı en gözde kahvaltı mekanlarına ev sahipliği yapar. Buna karşılık Anadolu Yakası da Beylerbeyi, Çengelköy ve Anadolu Hisarı gibi güzide semtleri ve koruları ile karşı taraf ile tatlı bir rekabet içerisindedir.

İstanbul Boğazda Yapılacak Şeyler

istanbul boğazda yapılacak şeyler
Boğaz’da Kahvaltı
 • Tarihi Türk Hamamına Gitmek

İstanbul‘da turizmin 2000’li yılların başından itibaren çıkışa geçmesiyle, onlarca otel açıldı ve tarihi hamamlar restore edildi.

Son yıllarda bakımdan geçip turizme kazandırılan en güzel Türk Hamamı, Ayasofya‘ya komşu olan Haseki Hürrem Sultan Hamamı olarak göze çarpıyor. Sultanamet Parkı‘na komşu olan bu hamam, 16. Yüzyıl’da Mimar Sinan tarafından inşa edilmiş.

Bunun haricinde Çemberlitaş, Cağaloğlu, Süleymaniye, Kılıç Ali Paşa ve Galatasaray Hamamları da, İstanbul’daki en iyi Tarihi Türk Hamamları arasında yer alıyor.

Yabancı turistler için hamama gitmek, İstanbul’da yapılacak en eğlenceli aktiviteler arasında yer alıyor. Biraz tarihe ve mimariye merakınız varsa, siz de bu geleneksel atmosferin tadını çıkarmayı deneyebilirsiniz.

Asırlık Hamamların Keyfini Çıkarın!
İstanbul'da yapılacak değişik etkinlikler
Kılıç Ali Paşa Hamamı
 • Ortaköy’den Bebek’e Yürümek

Üst satırlarda İstanbul‘da Boğaz kıyısında kahvaltı etmekten bahsetmiştik. Hafta sonları İstanbul‘da yapılacak şeyler arasında, Ortaköy‘de bir kahvaltı edip; Bebek veya daha ilerideki Rumeli Hisarı‘na bir yürüyüş yapmak, en keyifli şeylerden biri olsa gerek.

Ortaköy ile Bebek arasında uzanan Arnavutköy, Boğaz kıyısında yapılacak yürüyüş ve koşu gibi aktivitelerin en keyifle yapılacağı parkur. Denizin hemen kıyısından Boğaz’ın taze havasını soluyarak köprüleri ve yalıları izleyebilir, balık tutanlarla beraber denizi seyre dalabilirsiniz.

Ortaköy’de Kahvaltı Edip, Bebek’te Kahve İçin!
İstanbul'da yapılması önerilen şeyler
Ortaköy Meydanı
 • Teleferikle Pierre Loti Tepesine Çıkmak

Tarihi Yarımada’nın Sultanahmet, Eminönü ve Fener-Balat bölgelerini gezmenizi önermiştik. Şimdi biraz daha derinlere doğru gidip, Eyüp semtinden bahsedelim.

İstanbul’da Sevgiliyle Yapılacak Şeyler!

Eyüp’ün sırtlarında bulunan Pierre Loti Tepesi, İstanbul’da fotoğraf çekilecek en güzel noktalardan biridir. Tepeye teleferikle çıkmak ise İstanbul’da sevgiliyle yapılacak en iyi aktiviteler arasında geliyor.

İstanbul’un en kutsal Camii kabul edilen, Eyüp Camii de bu semtin sınırları içerisinde bulunuyor. Camiyi ziyaret ettikten sonra kısa bir otobüs veya taksi yolculuğu ile Miniatürk de ziyaret edilebilir.

Pierre Loti Tepesi’nden Tarihi Yarımada’yı İzleyin!
İstanbul'da yapılması tavsiye edilen şeyler
Pierre Loti Tepesi
 • Harbiye Açıkhava Konserlerine Gitmek

Türkiye‘nin en ünlü sanatçılarının yaz konserleri verdiği Harbiye Açıkhava Tiyatrosu, şehrin tam kalbinde konumlanıyor. Sertab Erener veya Tarkan gibi nice sanatçıların güzel şarkılarını, güzel bir bahar akşamında dinlemek ve konserden sonra İstiklal Caddesi‘ne akmak büyük bir keyif.

İstanbul’da Yapılacak Eğlenceli Aktiviteler

İstanbul'da gidilecek etkinlikler 2020
Harbiye Açık Hava Tiyatrosu
 • Galata Kulesi’ne Çıkıp Fotoğraf Çekmek

Galata Kulesi‘ne çıkıp İstanbul’u 360 derece açıyla görmek, İstanbul’da Yapılacak En Güzel Şeyler arasındaki sarsılmaz yerini halen koruyor.

Tarihi Yarımada‘nın yedi tepesini görebilme şansı tanıyan Galata Kulesi, Beyoğlu semtine ve Boğaziçi‘ne de kuşbakışı bakmanızı sağlıyor. Şayet kuleye güneşin çok güçlü olmadığı bir saatte çıkarsanız, nefis fotoğraflar çekebilirsiniz.

Ayrıca Kuledibi olarak bilinen meydan da son yıllarda açılan harika kafelerle hareketlendi. Galata Kulesi çevresinde vakit geçirmek ve ara sokakları keşfe çıkmak, İstanbul’da mutlaka yapılması gereken şeyler arasında gelir.

Galata Kulesi’nden 360 Derece İstanbul’u İzleyin!
İstanbul beyoğlu yapılacak şeyler
Galata Kulesi
 • İstiklal Caddesi’ni Keşfe Çıkmak

İstiklal Caddesi, her yaştan insanın birbiriyle buluştuğu ve vakit geçirdiği bir yer. Son birkaç yılda yapılan çevre düzenlemeleri büyük tartışma konusu olsa da; İstiklal, hala çekim noktası olma özelliğini koruyor.

İstiklal Caddesi‘ni gezerken, ana yoldan ayrılmak ve pasajlara girmek gerekiyor. İstiklal Caddesi‘nin ilk bakışta ilgi çekmeyen noktalarında, paha biçilemez tarihi eserler görmek mümkün. Bu caddenin Osmanlı döneminde Türkler tarafından Cadde-i Kebir, yabancılar tarafından ise Grand Rue de Pera olarak anıldığını da hatırlatmak gerek.

Osmanlı‘nın son yüzyılında (19. Yüzyıl) renklenen bu bölge, halen o dönemin kozmopolit yaşamının derin izlerini yansıtıyor. Bunu en iyi gördüğümüz yer ise İstiklal‘deki binaların ön cepheleri. Dikkatle baktığınızda, birçok çeşitli mimari üslubun birbirine karıştığını ve eşsiz bir ahenk oluşturduğunu fark edeceksiniz.

İstanbul’da Yapılacak Eğlenceli Şeyler

İstanbul'da mutlaka yapılması gereken şeyler
İstiklal Caddesi
 • Çukurcuma Antikacılarını Gezmek

Çukurcuma, Beyoğlu‘nun en kendine has semtlerinden biri. Nobel ödüllü Orhan Pamuk‘un Masumiyet Müzesi‘ne de ev sahipliği yapan semt, aslında en çok antika dükkanları ile meşhur.

Çukurcuma Caddesi boyunca sıralanmış antikacıları gezmek ve bütçenizin yettiği kadar alışveriş yapmak oldukça keyiflidir. Şayet fotoğraf çekmeye meraklı biriyseniz, burada harika hatıralar edineceğinize şüphe yok.

Çukurcuma ve komşu semti Cihangir; İstanbul’da yürüyüşe çıkmak için en güzel semtlerden. Ayrıca eğlenerek yorgunluğunuzu atmak için, günü Cezayir Sokağı‘nda noktalayabilirsiniz.

Çukurcuma’da Antika Dükkanlarına Göz Atın!
İstanbul'da yapılacak ilginç şeyler
Çukurcuma
 • Bizans Dönemi Yapılarını Gezmek

Romalıların İstanbul‘a ilk ayak basması, M.S. 195 yılında hüküm süren Septimus Severus dönemine kadar dayanır. M.S. 330 yılında İmparator Konstantin, İstanbul’u Roma’nın ikinci başkenti olarak imar eder. Roma İmparatorluğu‘nun ikiye bölünmesinden sonra, Konstantinopolis (İstanbul’un eski adı) 1453 yılına kadar Doğu Roma‘nın (modern tarihte Bizans) başkenti olarak kalır.

1000 yıldan uzun bir süre Roma mimarisi ile yükselen şehirde, günümüze kalan önemli tarihi eserler var. Bizans eserlerinin çoğu 1204‘teki Latin İstilası sırasında tahrip edilmiş olsa da; Ayasofya, Kariye Müzesi, Fethiye Camii, Zeyrek Camii gibi çok önemli tarihi yapıları halen gözlemlemek mümkün.

İstanbul‘un Sultanahmet, Fener-Balat, Vefa-Zeyrek gibi kadim semtlerinde, Bizans’ın izlerini sürebilir ve harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Bizans Dönemi Yapılarını Keşfedin!
İstanbul'da yapılacak en çılgın şeyler
Kariye Müzesi
 • İstanbul Camilerini Keşfetmek

İstanbul’daki imparatorluk camilerinin, mimari açıdan ikiye ayrıldığını söyleyebiliriz. Birincisi, Mimar Sinan‘ın yön verdiği “Klasik Dönem Mimarisi”, ikincisi ise Balyan Ailesi‘nin imzasını attığı “Modern Dönem Mimarisi”.

İstanbul’un Tarihi Yarımadası‘nda, yoğunluklu olarak klasik dönem mimari eserlerini görürüz. Örneğin Sultanahmet Camii, Süleymaniye Camii, Şehzade Camii, Fatih Camii gibi muhteşem Selatin Camileri; Osmanlı İmparatorluğu‘nun dorukta olduğu klasik dönemi yansıtır.

Buna karşılık, 18. Yüzyıl‘dan itibaren; Osmanlılar dünyadaki mimari akımlardan esinlenmiş ve Modern Mimari öğelerini kullanmaya başlamış. Nusretiye Camii, Ortaköy Camii, Dolmabahçe Camii, Beylerbeyi Camii gibi İstanbul Boğazı boyunca sıralanmış camilerde bu mimarinin izlerini sürebiliriz.

Elbette iki mimarinin birbirine bir üstünlüğü yoktur. İkisi de 500 yıl boyunca İstanbul‘da hüküm sürmüş bir kültürün izlerini taşır. Klasik Mimari gösterişten daha uzak, sade ve hacimli yapıları tercih ederken; Modern Mimari, göz alıcı bezeme ve süsleme sanatlarına çok önem verir.

Dilerseniz, İstanbul’un en güzel camileri yazımızda, bu camilerin detaylarını inceleyebilirsiniz. Camileri profesyonel bir fotoğraf makinesi ile gezmek ve mimari üsluplarını incelemek, İstanbul’da Yapılacak Değişik Aktiviteler listesindedir.

Mimar Sinan Camilerini Gezin!
İstanbul'da Yapılacak En Güzel Şeyler
Osmanlı Camileri
 • Vapurla Adalar Gezisine Çıkmak

İstanbul’da hafta sonu yapılacak şeyler arasında, vapurla Adalar gezisine çıkmak ilk sıralarda geliyor. Siz de hafta sonu binlerce insanın yaptığı gibi Adalar‘a gidebilir ve sokakları şenlendirebilirsiniz.

İstanbul’da Hafta Sonu Yapılacak En Eğlenceli Şeyler!

Adalar içinde en popüler olanları Büyükada, Burgazada ve Heybeliada olarak geçiyor.

 • Büyükada‘ya giderseniz, bisiklet kiralayıp tarihi sokaklarda pedal çevirmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Ayrıca adanın en yüksek noktasındaki Aya Yorgi (St. George) kilisesine gitmek adettendir.
 • Burgazada ise Sait Faik Abasıyanık Müzesi ile meşhur bir yer. Müze-evde meşhur yazarın iç sesini duyacak kadar gizemli bir atmosfer var. Burgazada, ayrıca sakinliği ve cafeleri ile dikkat çekiyor.
 • Heybeliada‘ya giderseniz, adanın tepesindeki ormanda bulunan Heybeliada Ruhban Okulu‘na gidebilir ve yaşanmışlıkların izini sürebilirsiniz.

Yazının girişinde bahsettiğimiz Vapurla Boğaz Turu ve şimdi değindiğimiz Adalar Gezisi çıkmak İstanbul’da yapılacak en eğlenceli aktiviteler arasında ilk iki sırada.

İstanbul’da Yapılacak Şeyler

istanbul'da çocuklarla yapılacak şeyler
Heybeliada
 • Çamlıca Tepesi’nden İstanbul’u İzlemek

Çamlıca Tepesi, İstanbul‘un seyrine doyum olmayan manzarasını en geniş açıyla görebileceğiniz yer. Çamlıca Tepesi’ne çıkıp, İstanbul’un en güzel manzarasına bakmak ve güzel fotoğraflar çekmek; İstanbul’da arkadaşlarla yapılabilecek aktiviteler arasında bulunur.

Çamlıca Tepesi’ne Çıkıp Tüm İstanbul’u İzleyin!
istanbulda arkadaşlarla yapılacak aktiviteler
Çamlıca Tepesi
 • Bağdat Caddesi’nde Alışveriş Yapmak

İstanbul’da alışveriş yapmanın elbette birçok yolu var. Önceki satırlarda bahsettiğimiz üzere tarihi çarşıları ve çevresini de gezebilirsiniz, modern alışveriş merkezlerine de gidebilirsiniz.

Ancak İstanbul’da alışveriş merkezi gezmek için kapalı bir alana tıkılmak istemiyorsanız, kilometrelerce uzunluğunda bir alışveriş semti olan Bağdat Caddesi‘ni deneyebilirsiniz. Dünyanın en kaliteli markalarının bulunduğu Bağdat Caddesi, Anadolu Yakası‘nın kalbindeki konumuyla alışveriş tutkunları için cennettir.

Bağdat Caddesi’nde Uzun Bir Yürüyüşe Çıkın!
istanbul anadolu yakası yapılacak şeyler
Bağdat Caddesi
 • Nişantaşı’nda Butikleri Gezmek

Moda tutkunları için İstanbul‘un en kaliteli butiklerinin olduğu Nişantaşı, çok önemli bir yer. Herhangi bir alışveriş merkezinde bulacağınız sıradan giysiler yerine, kendinize özel bir şeyler satın almak istiyorsanız; gideceğiniz yer Nişantaşı olsa gerek.

Türkiye’nin en önde gelen moda tasarımcılarının butiklerini gezebilir ve modayı yakından takip edebilirsiniz. Nişantaşı ayrıca İstanbul’da kahvaltı edilecek veya kahve içilecek en güzel semtlerden biridir.

Nişantaşı’nda Lüks Dükkanları Gezin!
istanbulda hafta sonu yapılacak şeyler
Nişantaşı
 • Avrasya Maratonuna Katılmak

Binlerce spor tutkunu, her yıl İstanbul Maratonu‘na katılıyor. İki yakayı birbirine bağlayan Boğaz Köprüsü’nün trafiğe kapandığı yegane gün olan Avrasya Maratonu, yayaların bir kıtadan diğerine koşarak geçmesini sağlıyor.

İstanbul’da Yapılacak En Güzel Etkinlik!

Avrasya Maratonu‘na İstanbulluların yanı sıra, yabancı atletler ve turistler de ilgi gösteriyor. İstanbul’da yapılacak en güzel etkinlikler arasındaki bu maratonu, genç veya yaşlı herkese tavsiye ederiz.

İstanbul’da Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler 2020

İstanbul'da yazın yapılacak şeyler
Avrasya Maratonu
 • Ahırkapı Hıdırellez Şenliklerini İzlemek

Tarihi Yarımada‘nın kalbi olan Sultanahmet yakınlarında her sene oldukça eğlenceli bir etkinlik düzenleniyor. Sultanahmet‘in Marmara Denizi‘ne açılan sur kapısı olan Ahırkapı‘da düzenlenen Ahırkapı Şenlikleri‘nde, binlerce insan baharın gelişini kutlamak amacıyla eğleniyor.

Romanların müzikleri ve danslarıyla renk kattıkları bu etkinliğin, İstanbul‘da yapılacak en eğlenceli şeylerden biri olduğu muhakkak. Baharın gelişini müjdeleyen Hıdırellez Bayramı, Türkiye’nin hemen her yerinde coşkuyla kutlansa da, Ahırkapı Şenlikleri‘nin atmosferi bambaşka oluyor.

Ahırkapı Şenliklerinde Dans Edin!
İstanbul'da yapılacak eğlenceli aktiviteler
Ahırkapı Festivali
 • Kumkapı’da Rakı-Balık Yapmak

Kumkapı, Tarihi Yarımada‘nın en merkezi yerinde konumlanan eski bir semt. Sultanahmet‘e komşu olan Kumkapı’ya yabancı turistler de büyük ilgi gösteriyor. Onlarca milletten insanın bir araya geldiği Kumkapı‘da, akşam saatlerinde renkli bir ortam oluyor.

İstanbul’da Arkadaş Grubuyla Yapılacak Şeyler

İstanbul‘da balık yemek için gidilecek en güzel yerlerden olan Kumkapı, sokak müzisyenlerinin güzel tınıları ile keyif veren bir atmosfere sahip. Kumkapı Balık Pazarı‘ndan restoranlara gelen taze balıklar, rakı eşliğinde neşeyle tüketiliyor. Kumkapı’da fasıla gitmek, İstanbul’da arkadaş grubu ile yapılacak aktiviteler listesindedir.

Kumkapı’da Fasıl Müziği Dinleyin!
İstanbul'da arkadaş grubuyla yapılacak şeyler
Kumkapı

İstanbul’da Yapılacak Şeyler/Aktiviteler by Serhat Engül

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *